روکش های دندان: یک درمان انقلابی


ثابت شده است که درمان های دندانپزشکی برای افرادی که می خواهند عملکرد از دست رفته و ظاهر دندان های خود را احیا کنند معجزه است. در طول سالها ، متخصصان دندانپزشکی درمانهای زیادی را برای علل مختلف ایجاد کرده اند. در نظر گرفته می شود یک درمان انقلابی ، در پنجره جدیدی باز می شودروکش دندان درمان یکی از آنهاست.

روکش های دندان دقیقاً مانند سطح طبیعی دندان ها کار می کنند. آنها برای اکثر بیماران به تاج دندان ترجیح داده می شوند. دلیل دیگر محبوبیت این روش درمانی سادگی آن است.

در حالی که رویه هایی مانند ایمپلنت های دندانی شامل زمان و هزینه زیادی می شود ، روش روکش دندان سریع و مقرون به صرفه است. بیمارانی که تحت این روش قرار می گیرند ، بهبود چشمگیری در ظاهر دندان و لبخند خود دارند. اقدامات آماده سازی و مراقبت های بعدی برای درمان روکش دندان آسان است.

فرآیند روکش دندان شامل چه مواردی می شود؟

روکش دندان ترمیم دندان یا وسیله ای دندانپزشکی است که برای حل و فصل مسائل مختلف مربوط به دندان استفاده می شود. روکش ها را می توان بسته به موادی که از آنها ساخته شده به دو نوع طبقه بندی کرد. از چینی و رزین کامپوزیت برای ایجاد روکش دندان استفاده می شود.

هم چینی و هم در پنجره جدیدی باز می شودروکش های رزینی پوشش نازکی است که روی دندان یا دندان آسیب دیده بیمار قرار می گیرد. اصطلاح “دندان مبتلا” به دندانی گفته می شود که باید درمان شود. از آنجایی که روکش ها سطح دندان ها را می پوشانند ، عیوب زیبایی را پنهان می کنند.

روکش های چینی و رزین چگونه تفاوت می کنند؟

روکش های پرسلین که به عنوان لمینت های چینی دندان نیز شناخته می شوند پوسته هایی بسیار نازک هستند. مواد چینی به دلیل شفافیت معروف است و بنابراین ، برای ساخت وسایل دندانپزشکی ترجیح داده می شود. روکش های دندانی ساخته شده از پرسلن نه تنها قدرت بلکه شباهت زیادی به دندان های طبیعی نیز دارند.

ونیرهای رزینی را می توان به نام های مختلفی از جمله روکش های کامپوزیتی رزین و روکش های کامپوزیت معروف کرد ، در ادامه به دو نوع طبقه بندی می شود. دو نوع روکش رزین کامپوزیت “روکش کامپوزیت مستقیم” و “روکش کامپوزیت غیرمستقیم” است. در پنجره جدیدی باز می شودتفاوت بین روکش های کامپوزیت مستقیم و غیر مستقیم فرآیند درمان است.

دندانپزشک بسته به عوامل متعددی از جمله سن و شرایط پزشکی بیمار ، مشکلات دندانپزشکی که بیمار با آن روبرو است ، نیازهای بیمار و زمان و هزینه درمان ، نوع مناسب روکش دندان را برای هر بیمار انتخاب می کند. . در اینجا شایان ذکر است که روکش های پرسلن به دلیل دوام زیاد انتخاب می شوند ، در حالی که روکش های رزینی معمولاً با هزینه کم انتخاب می شوند.

مزایای روکش دندان چیست؟

روکش های دندانی یک گزینه درمانی ایده آل برای خلاص شدن از شر مولتیپل است در پنجره جدیدی باز می شودچالش ها و مسائل، از تغییر رنگ تا خرد شدن. برخی از مزایای روکش دندان عبارتند از:

  • ترمیم دندانهای فرسوده
  • صاف کردن دندان های نامرتب
  • محافظت از دندان های تراش خورده
  • ترمیم دندان های ترک خورده
  • زیبایی دندان های لک شده
  • پر کردن شکاف های غیرمعمول

دندان برخی افراد بیش از حد لک می شود و بنابراین نمی توان با درمان های منظم سفید کننده دندان آنها را سفید کرد. اینگونه افراد می توانند از طریق روکش دندان درمان کنند تا ظاهر دندانهایشان تغییر کند.

دندان های ناقص از نظر زیبایی نه تنها ظاهر کلی شما را خراب می کنند بلکه می توانند در طولانی مدت عوارض دندان ایجاد کنند. علاوه بر این ، راضی نبودن از نوع نگاه دندان ها می تواند بر روی شما تأثیر بگذارد در پنجره جدیدی باز می شوداعتماد به نفس و شخصیت به شدت.

خلاصه

روکش های دندان: یک درمان انقلابی

نام مقاله

روکش های دندان: یک درمان انقلابی

شرح

روکش های دندانی دقیقاً مانند سطح طبیعی دندان ها کار می کنند و اغلب ثابت می شوند که انتخاب بهتری نسبت به تاج های دندان هستند.

نویسنده

آلبین دیویس

نام ناشر

اسموتی زیبایی

آرم ناشر