رژیم گیاهخواری باعث کاهش وزن برای افراد دارای اضافه وزن و دیابت می شود

آخرین اخبار رژیم غذایی و مدیریت وزن

جمعه، 6 مه 2022 (اخبار هلث دی)

آیا اضافه وزن دارید یا با دیابت نوع 2 دست و پنجه نرم می کنید؟ محققان در بررسی جدید داده‌ها پیشنهاد می‌کنند که وگان را امتحان کنید.

رژیم های وگان سرشار از میوه ها، سبزیجات، آجیل، حبوبات و دانه ها هستند و هیچ غذای حیوانی ندارند.

متاآنالیز 11 مطالعه منتشر شده تا مارس 2022 که در مجموع نزدیک به 800 نفر را شامل می شد، نشان داد که پیروی از یک رژیم غذایی وگان برای حداقل 12 هفته به کاهش وزن و کاهش قند خون کمک می کند. رژیم غذایی مدیترانه ای، رژیم های دیابتی مختلف یا رژیم های غذایی با سهم کنترل شده انجام دادند.

در مقایسه با سایر رژیم های غذایی، رژیم های وگان به طور قابل توجهی باعث کاهش وزن (به طور متوسط ​​9 پوند) و شاخص توده بدن یا BMI (وزن یک نفر بر حسب کیلوگرم تقسیم بر مجذور قد بر حسب متر یا کیلوگرم بر متر مربع) بر 38/1- کیلوگرم بر متر مربع.

محققان با مقایسه رژیم های غذایی وگان با رژیم غذایی معمولی (به ترتیب 16.3 پوند و 2.78- کیلوگرم بر متر مربع) نسبت به مقایسه سایر رژیم ها با رژیم غذایی معمولی (6 پوند و 0.87- کیلوگرم بر متر مربع)، کاهش حتی بیشتر در وزن بدن و BMI دریافتند. ).

رژیم های غذایی وگان نیز به پیشرفت های جزئی منجر شد سطح قند خونبر اساس مطالعه ارائه شده در کنگره اروپایی چاقی، 4 تا 7 مه، در هلند، کلسترول تام و کلسترول LDL “بد”، اما تاثیر کمی بر فشار خون یا تری گلیسیرید در مقایسه با سایر رژیم ها داشتند.

READ  بعدی x جعبه های زیبایی با ارزش MAC

این ارزیابی دقیق از بهترین شواهد موجود تا به امروز با اطمینان معقول نشان می دهد که رعایت رژیم غذایی گیاهخواری برای حداقل 12 هفته ممکن است منجر به کاهش وزن معنی دار بالینی و بهبود سطح قند خون شود و بنابراین می تواند در مدیریت اضافه وزن و اضافه وزن استفاده شود. دیابت نوع 2، نویسنده این مطالعه، Anne-Ditte Termannsen، از مرکز دیابت Steno در کپنهاگ، دانمارک، گفت.

او در یک خبر نشست افزود: «رژیم‌های وگان احتمالاً منجر به کاهش وزن می‌شوند، زیرا با کاهش دریافت کالری به دلیل محتوای کمتر چربی و محتوای بیشتر فیبر رژیمی مرتبط هستند.» با این حال، شواهد بیشتری در مورد سایر موارد مورد نیاز است. قلبی متابولیک نتایج.”

اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد رژیم غذایی وگان، به ادامه مطلب بروید آکادمی پزشکان خانواده آمریکا.

منبع: کنگره اروپایی چاقی، انتشار خبری، 5 مه 2022

توسط رابرت پریدت خبرنگار HealthDay

اخبار پزشکی
حق چاپ © 2021 HealthDay. تمامی حقوق محفوظ است.
پرسش


کاهش وزن قبل از هر جای دیگری در شکم اتفاق می افتد.
پاسخ را ببینید