زنان بیشتر از مردان در معرض ابتلا به کووید طولانی مدت هستند

سه شنبه 21 ژوئن 2022

بر اساس یک بررسی گسترده تحقیقاتی جدید، زنان بسیار بیشتر از مردان در معرض ابتلا به کووید طولانی مدت هستند.

این بررسی در 21 ژوئن در مجله منتشر شد تحقیقات و نظرات پزشکی فعلی، شامل 1.3 میلیون بیمار بود و نشان داد که زنان 22 درصد بیشتر در معرض علائم پایدار پس از عفونت کووید هستند.

برای زنان، علائم ماندگار پس از عفونت کووید شامل خستگی بود. مشکلات گوش، حلق و بینی؛ و همچنین اختلالات خلقی مانند افسردگی. آنها همچنین علائم تنفسی و اختلالات عصبی، پوستی، گوارشی و روماتیسمی داشتند.

در مقابل، مردان با کووید طولانی احتمال ابتلا به اختلالات غدد درون ریز، از جمله دیابت و مشکلات کلیوی، بیشتر بود.

“دانش در مورد تفاوت‌های جنسی اساسی که زیربنای تظاهرات بالینی، پیشرفت بیماری، و پیامدهای سلامت COVID-19 است، برای شناسایی و طراحی منطقی درمان‌های موثر و مداخلات بهداشت عمومی که شامل نیازهای بالقوه درمان افتراقی هر دو هستند و حساس به نیازهای بالقوه درمان افتراقی هر دو است، ضروری است. جنسیت،” نویسندگان در یک نشریه خبری گفتند.

محققان به رهبری شرلی سیلوستر، مدیر ارشد پزشکی برای سلامت زنان در Johnson & Johnson در نیوبرانزویک، نیوجرسی، خاطرنشان کردند که تفاوت در نحوه عملکرد سیستم ایمنی مردان و زنان می تواند عامل مهمی باشد.

سیلوستر و همکارانش نوشتند: «ماده‌ها پاسخ‌های ایمنی ذاتی و تطبیقی ​​سریع‌تر و قوی‌تری دارند که می‌تواند آنها را از عفونت اولیه و شدت محافظت کند.» با این حال، همین تفاوت می تواند زنان را در برابر بیماری های طولانی مدت مرتبط با خود ایمنی آسیب پذیرتر کند.

READ  مومیایی رنگی ذوب کننده آرمانی نئو

این بررسی شامل داده‌هایی از مقالات منتشر شده بین دسامبر 2019 و ژوئن 2021 بود. در مجموع، تنها 35 مقاله از بیش از 640600 مقاله، داده‌ها را بر اساس جنسیت با جزئیات کافی در مورد علائم برای مقایسه موثر تفاوت‌ها در نحوه واکنش مردان و زنان به این بیماری تجزیه کردند. دیگر، بیشتر مطالعات اخیر موضوع را بررسی کرده اند.

مطالعات بیشتر تفاوت‌های جنسیتی را در بستری شدن در بیمارستان، بستری شدن در ICU، پشتیبانی از تهویه و میزان مرگ و میر بررسی کرده‌اند. اما محققان گفتند که علائم و آسیب طولانی مدت به بدن به اندازه کافی توسط رابطه جنسی مورد مطالعه قرار نگرفته است.

محققان می‌گویند: «تفاوت‌های جنسی در پیامدها در طول شیوع‌های قبلی کروناویروس گزارش شده است. بنابراین، تفاوت در نتایج بین زنان و مردان آلوده به SARS-CoV-2 را می‌توان پیش‌بینی کرد. متأسفانه، اکثر مطالعات داده‌های دانه‌ای را براساس جنسیت ارزیابی یا گزارش نکردند، که بینش‌های بالینی خاص جنسی را محدود کرد که ممکن است بر درمان تأثیر بگذارد.»

نویسندگان گفتند که داده های تفکیک شده بر اساس جنسیت باید در دسترس باشد حتی اگر این هدف اصلی مطالعه نباشد زیرا این اطلاعات می تواند برای دیگران ارزشمند باشد. آنها گفتند که تجزیه و تحلیل این اطلاعات کلیدی برای پرداختن به پیامدهای متفاوت بیماری است.

محققان خاطرنشان کردند که زنان در مشاغلی مانند پرستاری و تحصیل ممکن است در معرض خطر بیشتری در معرض SARS-CoV-2 قرار بگیرند. همچنین ممکن است تفاوت‌های جنسیتی در دسترسی به مراقبت وجود داشته باشد که می‌تواند بر درمان تأثیر بگذارد و منجر به عوارض بیشتری شود.

READ  Liz Earle Pro-Biotic Skin Care 30٪ تخفیف

اطلاعات بیشتر

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده موارد بیشتری را ارائه کرده است کووید-۱۹.

منبع: تحقیقات و نظرات پزشکی فعلی، انتشار خبر، 21 ژوئن 2022

توسط Cara Murez HealthDay خبرنگار

اخبار پزشکی
حق چاپ © 2021 HealthDay. تمامی حقوق محفوظ است.