زن پس از ابتلا به آنفولانزا و COVID-19 به طور همزمان می میرد

یک زن مسن اولین قربانی کووید-۱۹ و ترکیب آنفولانزا در استرالیا شد.

این پیرمرد 90 ساله واکسینه نشده اهل ویکتوریا در ماه ژانویه پس از ابتلا به ویروس کرونا و آنفولانزا به طور همزمان درگذشت، وضعیتی که “فلورونا” نامیده می شود. News.com.au گزارش شده است.

او در میان شش نفر در ایالت بود که به هر دو بیماری تنفسی مبتلا شدند.

پنج مورد دیگر که همگی بین 16 تا 64 سال سن داشتند، برای کووید-19 واکسینه شدند. اخبار یاهو گفت.

به طور کلی، بیش از ده ها استرالیایی به طور همزمان به ویروس کرونا و آنفولانزا مبتلا شده اند. 7News.com.au.

اخیرا مطالعه در بریتانیا دریافتند که این ترکیب خطر مرگ را در مقایسه با عفونت COVID-19 دو برابر می کند.

به گفته دکتر پل گریفین، متخصص بیماری های عفونی در دانشگاه کوئینزلند، علاوه بر این، فلورونا همچنین “تغییر همه پیامدهای جدی” ناشی از کووید-19 یا آنفولانزا را به شدت افزایش می دهد.

“[Y]گریفین گفت: احتمال اینکه شما در بیمارستان بگذرید بسیار بیشتر است و احتمال اینکه این عواقب جدی را داشته باشید بسیار بیشتر است.

وی افزود: “و حتی اگر هر دو را با هم نگیرید، زیرا جمعیت ما بسیار مستعد هستند، عواقب آنفولانزا در سال جاری بسیار قابل توجه خواهد بود.”

ناداو داوودوویچ، مدیر دانشکده بهداشت عمومی در دانشگاه بن گوریون در اسرائیل، هشدار داد در ماه ژانویه افراد در معرض خطر ابتلا به عفونت ترکیبی به دلیل “فعالیت زیاد” کووید-19 و آنفولانزا بودند.

داویدوویچ گفت: «فکر نمی‌کنم این یک موقعیت معمولی باشد، اما این چیزی است که باید در نظر گرفت.

READ  مجموعه قلم مو مغناطیسی Ruby Hammer No. 2

بر اساس گزارش‌ها، تشخیص ابتلا به کووید-۱۹، آنفولانزا یا فلورونا تنها بر اساس علائم برای کسی امکان‌پذیر نیست زیرا تب، سرفه، لرز، گلودرد، بدن درد، احتقان، آبریزش بینی، استفراغ و اسهال در هر سه مورد شایع است. شرایط

وزارت بهداشت ویکتوریا از مردم خواسته است تا قبل از فصل آنفولانزا مطمئن شوند که تمام ویزیت هایشان به روز بوده است.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: “با واکسینه شدن در برابر هر دو عفونت بسیار مسری، نه تنها از خود و اطرافیان خود محافظت می کنید، بلکه به کاهش فشار بر سیستم بهداشتی ما نیز کمک می کنید.”

استرالیا در مجموع ۶ میلیون و ۱۲۲ هزار و ۹۵۷ مورد ابتلا به کووید-۱۹ و ۷ هزار و ۴۲۴ مورد مرگ ناشی از ویروس را گزارش کرده است. داده ها توسط دولت ارائه شده است.