سگ ها زمانی سالم تر می شوند که افراد تناسب اندام پیدا کنند

توسط دنیس مان گزارشگر روز سلامت

پنجشنبه، 25 اوت 2022 (اخبار هلث دی)

جنی بلاک، نویسنده و همسرش، آرورا، در وضعیت سلامتی قرار دارند.

این نویسنده اهل هیوستون گفت: “ما قبل از اینکه هوا خیلی گرم شود، حداقل 1 مایل و تا 4 مایل در صبح زود پیاده روی می کنیم.”

او به آن نیاز دارد، و من هم به آن نیاز دارم، بنابراین خیلی خوب کار می‌کند.» بلاک، که از زمان پذیرش Aurora در مارس 2020، چندین پوند وزن کم کرده است و بسیار خوش‌حال‌تر شده است. من هم از این موضوع هیجان زده ام!”

یک مطالعه جدید کانادایی نشان می دهد که تناسب اندام با Fido (یا Aurora، در صورت ممکن) یک برد-برد برای همه است. در حالی که تحقیقات قبلی نشان داده است که صاحبان سگ نسبت به افراد بدون سگ تمایل بیشتری به ورزش دارند، مطالعه جدید نشان می‌دهد که سگ‌هایی که صاحبان فعال‌تری دارند نیز ورزش بیشتری انجام می‌دهند.

چاقی در سگ ها در حال افزایش است و سگ هایی که اضافه وزن دارند با تعدادی از مشکلات سلامتی مانند دیابت و بیماری های قلبی روبرو هستند.

سیدنی بانتون، نویسنده این مطالعه، دانشجوی دکترا در دانشگاه گوئلف در انتاریو، می‌گوید: «نوع تمرینی که خودتان انجام می‌دهید، روال ورزش سگتان را نیز پیش‌بینی می‌کند. “هر مقدار ورزش شدید در برنامه تمرینی صاحبش باعث افزایش نسبت سگ هایی شد که ورزش شدید نیز انجام دادند.”

برای این مطالعه، محققان نتایج یک نظرسنجی از نزدیک به 3300 صاحب سگ در فرانسه، آلمان، بریتانیا، کانادا و ایالات متحده را تجزیه و تحلیل کردند. در این نظرسنجی، رژیم غذایی صاحبان و سگ‌ها و برنامه‌های ورزشی، همراه با درک مالک از وزن سگشان بررسی شد.

READ  چرا نمی توانید تست های کووید ارزان در خانه را پیدا کنید؟

نتیجه نهایی؟ اگر صاحبانشان زمان بیشتری را صرف ورزش کنند، سگ ها ورزش بیشتری می کردند. این نظرسنجی نشان داد که صاحبان فعال تر نیز احتمال بیشتری داشتند که سگ خود را دارای وزن بدن ایده آل بدانند.

ورزش شدید برای سگ ها شامل دویدن، بازی با توپ یا شنا بود، در حالی که ورزش متوسط ​​به عنوان پیاده روی، پیاده روی یا بازدید از پارک سگ تعریف شد.

این مطالعه نشان داد افرادی که بیش از 15 دقیقه ورزش شدید در هفته انجام نمی دادند، کمتر احتمال داشت که سگشان ورزش شدید انجام دهد.

این مطالعه نشان داد صاحبان سگ‌هایی که بیش از پنج روز در هفته ورزش متوسط ​​انجام می‌دادند، احتمال بیشتری داشت که سگ‌های خود را بین 60 دقیقه تا 90 دقیقه یا بیشتر در روز ورزش کنند.

صاحبان سگ های 5 ساله و بالاتر اگر به آنها گفته شده بود که سگشان اضافه وزن دارد، سعی می کردند وزن سگ خود را با محدود کردن مصرف غذا کنترل کنند یا گزارش داده بودند که به سگ ها غذای روزانه می دهند، کمتر تصور می کردند که وزن بدنشان ایده آل است.

بانتون گفت، بسیاری از صاحبان ممکن است سعی کنند وزن بدن سگ ها را از طریق رژیم غذایی کنترل کنند، اما نه ورزش.

او گفت: “ما صاحبان سگ را تشویق می کنیم که ورزش را به عنوان بخشی از برنامه روزانه سگ خود بگنجانند.” “اگر سگ اضافه وزن دارد، شروع با دوره های کوچکتر ورزش با شدت کمتر، مانند پیاده روی در اطراف بلوک، راه بسیار خوبی برای گنجاندن تدریجی ورزش در برنامه زندگی سگ شما است.”

READ  Becerra می‌گوید قوانین صورت‌حساب شگفت‌انگیز، پزشکانی را که هزینه اضافی می‌دهند مجبور می‌کند قیمت‌های منصفانه را بپذیرند

این مطالعه در شماره 24 آگوست منتشر شده است PLOS ONE.

دامپزشک دکتر دانیل کلم، مدیر بیمارستان انجمن انسانی سن دیگو، گفت: ورزش کردن با حیوان خانگی می تواند بسیار انگیزه دهنده باشد.

او گفت: “علاوه بر فواید مثبت قلبی عروقی، ورزش سلامت روانی مهمی را برای حیوانات خانگی ما به ارمغان می آورد و می تواند به رفتار کلی نیز کمک کند.”

نگه داشتن سگ در وزن مناسب شامل رژیم غذایی و ورزش است. با دامپزشک خود برای ایجاد یک رویکرد جامع برای چاقی همکاری کنید.

کلم گفت: «مهم است که زمان لازم را برای معاینات منظم برای رد علل زمینه‌ای افزایش وزن و نظارت بر نوسانات وزن در طول زمان اختصاص دهیم.» دامپزشک شما به بهترین وجه می تواند شما را به یک برنامه غذایی مناسب راهنمایی کند و به شما چراغ سبز بدهد تا با خیال راحت روی یک برنامه ورزشی که به بهترین وجه با نیازها و توانایی های سگ شما مطابقت دارد کار کنید.

کریس گاگلیاردی یک مربی شخصی در ال کاجون، کالیفرنیا و سخنگوی شورای آمریکایی ورزش است. او همچنین صاحب یک گلدن رتریور و اسکناوزر مینیاتوری است و سعی می کند هر زمان و هر کجا که می تواند آنها را در تمرینات خود بگنجاند.

گاگلیاردی توصیه کرد از داشتن تجهیزات مناسب مطمئن شوید. او گفت: “اگر با سگ خود برای دویدن می روید، یک بند یا بند که به کمر شما متصل می شود، ممکن است بهتر از یک قلاده باشد.” بگذارید قبل از فرار کارشان را انجام دهند.
READ  روزنامه‌نگاران جریمه‌ها و مشکلات بیمارستانی را در برنامه Medicaid Rx مرور می‌کنند

نمایش اسلاید


هنگام حمله حیوانات (آلرژی): علائم آلرژی به حیوانات خانگی، درمان
به نمایش اسلاید مراجعه کنید

با این حال، گاگلیاردی افزود: «اگر شما و سگتان آنقدرها فعالیت بدنی ندارید، آن را به آرامی مصرف کنید و با هم کار کنید تا زیاده روی نکنید».

او خاطرنشان کرد که همه حیوانات خانگی برای ورزش های شدید ساخته نشده اند. رتریور طلایی او عاشق پیاده روی و دویدن است، اما اسکناوزر مینیاتوری او بیشتر یک سگ نگهبان است که ترجیح می دهد در سگ های دیگر پر پیچ و خم و پارس کند.

“بدانید که سگ شما چگونه با دیگران رفتار می کند، زیرا این می تواند یک مانع باشد [to exercising in public]گاگلیاردی خاطرنشان کرد.

اطلاعات بیشتر

انجمن انسانی سن دیگو نکاتی را در مورد ورزش کردن با سگ شما ارائه می دهد.

منابع: جنی بلاک، نویسنده، هیوستون. سیدنی بانتون، دانشجوی دکترا، دانشگاه گوئلف، گوئلف، انتاریو، کانادا؛ دانیل کلم، DVM، مدیر بیمارستان، انجمن انسانی سن دیگو؛ کریس گاگلیاردی، مربی شخصی، و سخنگوی، شورای آمریکایی ورزش، ال کاجون، کالیفرنیا. PLOS ONE، 24 اوت 2022

اخبار پزشکی
حق چاپ © 2021 HealthDay. تمامی حقوق محفوظ است.


از جانب لوگوی WebMD

راهکارهای سلامت از حامیان ما