شیوع بیماری مرموز در کره شمالی؛ 800 خانواده از “اپیدمی” جدید رنج می برند

به گزارش رسانه های دولتی، منطقه جنوب غربی کره شمالی در حال حاضر با شیوع یک “بیماری گوارشی ناشناس” مبارزه می کند.

حداقل 800 خانواده در استان هوانگهای جنوبی از آنچه به عنوان “اپیدمی حاد روده” توصیف شد، رنج می برند. CNN به نقل از خبرگزاری دولتی این کشور KCNA گزارش داد.

مقامات کره جنوبی گفتند که شیوع این بیماری که اولین بار روز پنجشنبه گزارش شد، ممکن است وبا یا حصبه باشد.

به گزارش KCNA، کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، داروها را به شهر Haeju، که مرکز اداری استان هوانگهای جنوبی است، ارسال کرد.

“[Kim] به نقل از KCNA، بر لزوم مهار این بیماری همه گیر در اولین تاریخ ممکن با اتخاذ یک اقدام دقیق برای قرنطینه کردن موارد مشکوک برای مهار کامل شیوع آن تاکید کرد. اسکای نیوز.

خبرگزاری دولتی روز یکشنبه گزارش داد، کره شمالی همچنین خدمه پزشکی و محققان اپیدمیولوژیک را به این استان اعزام کرده است و یک تیم ملی تشخیص و درمان سریع اکنون با مقامات بهداشت محلی کار می کند.

به گزارش KCNA، اقدامات پیشگیرانه شامل قرنطینه، “غربالگری فشرده برای همه ساکنان” و همچنین درمان و نظارت ویژه بر افراد آسیب پذیر مانند کودکان و افراد مسن بود.

در این گزارش آمده است که علاوه بر این، کار ضدعفونی فاضلاب و سایر پسماندها از جمله برای اطمینان از ایمنی آب آشامیدنی و خانگی در حال انجام است.

همچنین اقداماتی برای اطمینان از عدم ایجاد اختلال در کشاورزی در منطقه کلیدی کشاورزی انجام می شود.

ریو یونگ چول، مسئول کار اپیدمی اضطراری در کره شمالی، دوشنبه در تلویزیون دولتی به مردم هشدار داد که بیماری‌های روده یا بیماری‌هایی که در روده‌ها رخ می‌دهند، می‌توانند از طریق وسایل، غذا و نوشیدنی افراد آلوده سرایت کنند.

READ  کرم بخار برگشته است | وبلاگ نویس زیبایی انگلیس

او گفت که جداسازی دقیق بیماران برای جلوگیری از گسترش بیماری مهم است.

به نقل از سی ان ان، اخبار شیوع کره شمالی در حالی منتشر می شود که این کشور همچنان به مبارزه با کووید-19 یا آنچه که «موارد تب دار» می نامد، ادامه می دهد.

بیش از 4.6 میلیون نفر در این کشور از زمانی که دولت این کشور به شیوع ویروس کرونا در اواسط ماه مه اعتراف کرد علائم تب را نشان داده اند.

19310 مورد جدید “تب” دیگر توسط KCNA یکشنبه گزارش شد. تا آن روز حدود 73 مورد مرگ “تب” گزارش شده است.

علیرغم وضعیت فعلی، کره شمالی از پذیرش کمک های بین المللی برای ایمن سازی خودداری کرده است.