شیوع سرخک بر 7 مهدکودک اوهایو، 1 مدرسه تأثیر می گذارد

شیوع سرخک در اوهایو اکنون به هفت مرکز مراقبت از کودکان و یک مدرسه با کودکان واکسینه نشده رسیده است.

مقامات بهداشتی محلی نسبت به گسترش سریع ویروس سرخک در مهدکودک های محلی با کودکان واکسینه نشده هشدار داده اند.

سرخک یک بیماری به راحتی قابل پیشگیری و بسیار مسری است. با این حال، کاهش نرخ واکسیناسیون باعث شد تا شیوع به سرعت گسترش یابد. Ars Technica گزارش شده است.

تا روز چهارشنبه، 18 مورد تایید شده سرخک از هفت مهدکودک و یک مدرسه گزارش شده است. همه موارد در میان کودکان واکسینه نشده ثبت شد و حداقل 15 نفر زیر 4 سال سن داشتند.

کلی نیومن، سخنگوی بهداشت عمومی کلمبوس، گفت که حداقل شش نفر از کودکان نیاز به بستری شدن در بیمارستان داشتند.

بر اساس مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC)، کودکان خردسال به ویژه در معرض عوارض جدی سلامت ناشی از ویروس هستند.

زمانی که تحقیقات در مورد شیوع این بیماری آغاز شد، تنها یک مرکز مراقبت از کودکان تحت تاثیر قرار گرفت و تنها چهار کودک تایید شد که در آن زمان به این بیماری ویروسی مبتلا شده اند.

نیومن در بیانیه‌ای که به دست آمده است، گفت: «تمامی امکانات با بهداشت عمومی همکاری می‌کنند و آنها به همه والدین اطلاع داده‌اند و همه دانش‌آموزان واکسینه نشده را به مدت 21 روز پس از شروع آخرین مورد از مرکز خارج کرده‌اند.» اخبار سی بی اس.

این سخنگوی ادامه داد: «ما به کار بر روی ردیابی تماس با بیمارستان کودکان سراسر کشور و خانواده های آسیب دیده ادامه می دهیم. بررسی و ردیابی تماس ما [are] ادامه دارد و ما هنوز نمی دانیم که شیوع از کجا شروع شده است.

READ  روزنامه نگاران در ریشه های بی اعتمادی به واکسن در زندان ها و خسارات ناشی از سلامت عمومی کوید فرو می روند

این عفونت که سرخجه نیز نامیده می شود، برای کودکان کوچک جدی و حتی کشنده است. در طول سال ها، این ویروس به دلیل واکسیناسیون جهانی علیه این بیماری کمتر رایج شده است.

به دلیل نرخ بالای واکسیناسیون در ایالات متحده، حدود دو دهه است که سرخک در این کشور شیوع پیدا نکرده است. اما همه این واکسن ها را دریافت نمی کنند. کلینیک مایو گزارش داد که حدود 200000 نفر که بیشتر آنها کودک هستند، هنوز به دلیل سرخک در سال جان خود را از دست می دهند.

مقامات بهداشتی اکنون با انجام ردیابی تماس در مراکز آسیب دیده و گسترش آگاهی در مورد پیشگیری از سرخک از طریق واکسن سرخک-اوریون-سرخچه (MMR) روی مهار شیوع این بیماری کار می کنند.

واکسن های MMR در پیشگیری از سرخک بسیار ایمن و بسیار موثر هستند. ما از دوشنبه تا جمعه هر هفته واکسن‌های MMR را در بهداشت عمومی کلمبوس ارائه می‌کنیم. نیومن گفت: ما هنوز نسبت به آنچه که معمولاً انجام می‌دهیم، در اینجا افزایشی در واکسیناسیون MMR ندیده‌ایم، اما این نشان‌دهنده جذب کلی نیست زیرا ما نمی‌دانیم چه چیزی توسط ارائه‌دهندگان در جامعه داده می‌شود.