شیوع فعلی آبله میمون علائم متفاوتی را نشان می دهد

آخرین اخبار بیماری های عفونی

جمعه، 29 جولای 2022

یک مطالعه جدید نشان می دهد که بیماری آبله میمون در حال گسترش در سراسر جهان علائمی را نشان می دهد که بسیار متفاوت از موارد مشاهده شده در شیوع قبلی است.

محققان در شماره 28 ژوئیه گزارش دادند که این علائم منحصر به فرد شامل درد رکتوم، تورم آلت تناسلی، ضایعات منفرد و تورم لوزه ها است. BMJ.

محققان در یک نشریه خبری توضیح دادند: «درک این یافته‌ها پیامدهای عمده‌ای برای ردیابی تماس، توصیه‌های بهداشت عمومی، و اقدامات کنترل عفونت و جداسازی مداوم خواهد داشت.

برای این مطالعه، محققان 197 مورد تایید شده آبله میمون را در یک مرکز بیماری های عفونی در لندن بین ماه های مه و ژوئیه 2022 ارزیابی کردند.

همه بیماران با ضایعات آبله میمون، بیشتر در ناحیه تناسلی یا نزدیک مقعد مراجعه کردند. همه موارد مرد بودند و همه به جز یک نفر مردانی بودند که با مردان دیگر رابطه جنسی داشتند.

اکثر بیماران (86%) علائم سیستمیک مانند تب (62%)، تورم غدد لنفاوی (58%) و درد و درد عضلانی (32%) را گزارش کردند.

برخلاف گزارش‌های قبلی که نشان می‌داد چنین علائمی مقدم بر ضایعات پوستی است، محققان بریتانیایی دریافتند که 38 درصد از بیماران قبل از بیماری سیستمیک ضایعات ایجاد کرده‌اند و 14 درصد فقط ضایعات ایجاد کرده‌اند.

در مجموع 71 بیمار درد مقعدی، 33 نفر گلودرد و 31 نفر آلت تناسلی متورم داشتند، در حالی که 27 بیمار ضایعات دهانی، 22 بیمار ضایعه منفرد و 9 نفر لوزه متورم داشتند.

محققان خاطرنشان کردند: ضایعات منفرد و لوزه های متورم قبلاً به عنوان علائم معمول آبله میمون شناخته نشده بودند.

READ  Friday Treat Fitflop Pass | وبلاگ نویس زیبایی انگلیس

به گفته محققان، در مجموع، 10 درصد از بیماران این مطالعه برای مدیریت علائم، که اغلب درد رکتوم و تورم آلت تناسلی است، در بیمارستان بستری شدند.

محققان دریافتند که بیش از یک سوم (36٪) از شرکت کنندگان نیز HIV داشتند، در حالی که 32٪ از افرادی که برای بیماری های مقاربتی غربالگری شدند، یکی را داشتند.

اطلاعات بیشتر

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده اطلاعات بیشتری در مورد آن دارد آبله میمون.

منبع: BMJ، انتشار خبر، 28 ژوئیه 2022

توسط دنیس تامپسون خبرنگار HealthDay

اخبار پزشکی
حق چاپ © 2022 HealthDay. تمامی حقوق محفوظ است.
نمایش اسلاید


عفونت های باکتریایی 101: انواع، علائم و درمان
به نمایش اسلاید مراجعه کنید