عوارض جانبی واکسن کووید توضیح داده شده است

آخرین واکسن تقویت کننده کووید اکنون توسط سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) برای محافظت در برابر انواع خاص Omicron مجاز شده است و در حال حاضر در سراسر کشور در حال پخش است.

واکسن Pfizer برای افراد 12 سال و بالاتر مجاز است، در حالی که واکسن Moderna را می توان برای افراد بالای 18 سال تجویز کرد. مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) گفته است که افراد باید حداقل دو ماه پس از آخرین دور واکسن خود برای دریافت واکسن و سه ماه پس از مثبت شدن آزمایش ویروس صبر کنند.

دکتر سامیر ووهرا، مدیر بخش بهداشت عمومی ایلینویز، در بیانیه ای گفت: «این واکسن های دو ظرفیتی جدید برای ارائه محافظت بیشتر در برابر انواع Omicron، که اکنون سویه غالب ویروس هستند، طراحی شده اند. WMAQ، یکی از شعبه های NBC خارج از شیکاگو. “به‌روزرسانی در حال حاضر برای کسانی که در معرض خطر عواقب جدی هستند بسیار مهم است، زیرا واکسن‌های به روز شده از بستری شدن در بیمارستان و حتی مرگ محافظت می‌کنند.”

مانند واکسیناسیون های قبلی برای COVID-19، تقویت کننده ارتقا یافته دارای عوارض جانبی است که ممکن است افراد پس از تزریق واکسن تجربه کنند. اعتقاد بر این است که این عوارض جانبی مشابه واکسیناسیون های قبلی برای ویروس است.

در حالی که آخرین واکسن تقویت کننده قبل از تکمیل آزمایشات بالینی برای عموم منتشر شد، FDA و CDC معتقدند که بر اساس داده های موجود و واکسیناسیون های گذشته، عوارض جانبی مشابه آنچه قبلا دیده شده است، است. CNBC گزارش شده است.

READ  یافته های مطالعه، 6 بیماری عصبی مولد علائم سلولی مشترک و منحصر به فرد دارند.

داده‌های تقویت‌کننده‌ای که زیرشاخه BA.1 Omicron را هدف قرار داده بود، که هرگز برای عموم منتشر نشد، عوارض جانبی درد، خستگی، سردرد، درد عضلانی، لرز، درد مفاصل، قرمزی و تورم در محل تزریق و تب ظرف هفت روز پس از تجویز

انتظار می رود این عوارض جانبی مشابه با آخرین تقویت کننده COVID که مجوز بر اساس آن است، باشد. در آزمایشات بالینی واکسن BA.1، عوارض جانبی در اکثر بیماران بسیار خفیف بود.

طبق گزارش CNBC، در آزمایش فایزر در مورد واکسن BA.1، 52 درصد از افراد درد خفیفی را در محل تزریق تجربه کردند که 8 درصد درد متوسط ​​و 0.3 درصد درد شدید را گزارش کردند. سردرد خفیف یا متوسط ​​توسط حدود 26٪ از شرکت کنندگان تجربه شد که تنها 0.3٪ سردرد شدید را گزارش کردند.

CNBC گزارش داد، در آزمایش مدرنا با واکسن BA.1، 59 درصد از افراد دچار خستگی بودند که 4 درصد آن را در سطح درجه 3 گزارش کردند که در پیشگیری از فعالیت روزانه مهم است.

دکتر پل آفیت، مدیر مرکز آموزش واکسن در بیمارستان کودکان فیلادلفیا و عضو، از آنجایی که هر دو تقویت کننده فایزر و مدرنا همان دوز آزمایش شده با واکسن BA.1 را دارند، تصور می شود که پروفایل های ایمنی بسیار مشابه باشند. یک گروه مشاوره مستقل به FDA، به CNBC گفت.

تقویت‌کننده‌های جدید فایزر و مدرنا به طور خاص با هدف محافظت در برابر ویروس اصلی کووید و همچنین زیرشاخه‌های Omicron BA.5 و BA.4 این ویروس که در سراسر کشور در حال انتشار هستند، طراحی شده‌اند.

بر اساس CDC، زیر متغیر BA.5 اکنون 87.5٪ از کل موارد جدید COVID را شامل می شود، در حالی که زیر متغیر BA.4 Omicron 2.2٪ موارد جدید COVID را تشکیل می دهد.

READ  سناتورها از GAO می‌خواهند تا نرخ پایین واکسیناسیون کووید را در Medicaid بررسی کند