فعالیت های روزمره که می تواند شانس شما را برای زوال عقل کاهش دهد

جمعه، 12 اوت 2022 (اخبار هلث دی)

مطالعه جدید نشان می دهد که مطالعه، انجام یوگا و گذراندن وقت با خانواده و دوستان ممکن است به کاهش خطر ابتلا به زوال عقل کمک کند.

لین لو، نویسنده این مطالعه، از دانشگاه ششم پکن، گفت: مطالعات قبلی نشان داده است که فعالیت های اوقات فراغت با فواید سلامتی مختلفی مانند کاهش خطر سرطان، کاهش فیبریلاسیون دهلیزی و درک فرد از رفاه خود مرتبط است. بیمارستان در پکن، چین.

لو افزود: “با این حال، شواهد متناقضی در مورد نقش فعالیت های اوقات فراغت در پیشگیری از زوال عقل وجود دارد. تحقیقات ما نشان داد که فعالیت های اوقات فراغت مانند ساختن صنایع دستی، ورزش یا کار داوطلبانه با کاهش خطر زوال عقل مرتبط است.”

برای مطالعه جدید، لو و تیمش 38 مطالعه را بررسی کردند که شامل بیش از 2 میلیون نفر بود که زوال عقل نداشتند. از این تعداد، 74700 نفر در طی سه سال پیگیری به زوال عقل مبتلا شدند.

پس از در نظر گرفتن عواملی مانند سن، جنس و تحصیلات، محققان دریافتند افرادی که در فعالیت‌های اوقات فراغت شرکت می‌کنند، 17 درصد کمتر از افرادی که این کار را انجام می‌دهند، در معرض خطر زوال عقل قرار دارند.

این مطالعه به بررسی فعالیت های ذهنی، فیزیکی و اجتماعی پرداخت.

فعالیت های ذهنی شامل خواندن، نوشتن برای لذت بردن، تماشای تلویزیون، گوش دادن به رادیو، بازی یا آلات موسیقی، استفاده از کامپیوتر و ساختن کاردستی بود. افرادی که این فعالیت ها را انجام می دادند 23 درصد کمتر در معرض خطر زوال عقل بودند.

READ  این انتخاب شماست: می توانید دیدگاه خود را نسبت به پیری تغییر دهید و زندگی خود را بهبود بخشید

محققان دریافتند فعالیت‌های بدنی – از جمله پیاده‌روی، دویدن، شنا، دوچرخه‌سواری، استفاده از دستگاه‌های ورزشی، انجام ورزش، یوگا و رقصیدن – با کاهش 17 درصدی خطر زوال عقل مرتبط است.

درگیر شدن در فعالیت‌های اجتماعی – مانند برقراری ارتباط با دیگران، شرکت در کلاس‌ها، پیوستن به باشگاه‌ها، کار داوطلبانه، گذراندن وقت با اقوام یا دوستان، یا حضور در کلیسا – با 7 درصد کاهش خطر مرتبط بود.

این تیم اشاره کرد که این مطالعه نمی تواند ثابت کند که این فعالیت ها خطر زوال عقل را کاهش می دهند، فقط ممکن است ارتباطی وجود داشته باشد.

لو در انتشار خبری از آکادمی نورولوژی آمریکا گفت: “این متاآنالیز نشان می دهد که فعال بودن فوایدی دارد و فعالیت های زیادی وجود دارد که به راحتی می توان آنها را در زندگی روزمره گنجاند که ممکن است برای مغز مفید باشد.” “تحقیق ما نشان داد که فعالیت های اوقات فراغت ممکن است خطر ابتلا به زوال عقل را کاهش دهد. مطالعات آینده باید شامل حجم نمونه بزرگتر و زمان پیگیری طولانی تر باشد تا ارتباط بیشتری بین فعالیت های اوقات فراغت و زوال عقل آشکار شود.”

این گزارش در 10 آگوست به صورت آنلاین در مجله منتشر شد عصب شناسی.

منبع: آکادمی نورولوژی آمریکا، انتشار خبری، 10 اوت 2022

توسط استیون راینبرگ خبرنگار HealthDay

اخبار پزشکی
حق چاپ © 2021 HealthDay. تمامی حقوق محفوظ است.
پرسش


یکی از اولین علائم بیماری آلزایمر ________________ است.
پاسخ را ببینید