قرار گرفتن در معرض “ترومای آب و هوایی” خطر مشکلات سلامت روان را افزایش می دهد: مطالعه

پدیده هایی مانند آتش سوزی می تواند برای زندگی انسان ها و محیط زیست مخرب باشد. اکنون، یک مطالعه جدید نشان داده است که افرادی که در معرض “ترومای آب و هوایی” قرار می گیرند، احتمالاً مشکلات سلامت روانی مانند اختلال استرس پس از سانحه (PTSD) یا افسردگی را نیز تجربه می کنند.

این مطالعه که در مجله منتشر شده است PLOS آب و هوا، افرادی را مشاهده کرد که به طور مستقیم و غیرمستقیم تحت تأثیر آتش سوزی کمپ در سال 2018 قرار گرفتند که گفته می شد یکی از مرگبارترین و مخرب ترین آتش سوزی های جنگلی در تاریخ کالیفرنیا است.

در نوامبر 2018، آتش کمپ 239 مایل مربع مساحت را تخریب کرد و 18804 سازه را ویران کرد و 85 نفر را در این فرآیند کشت. Earth.com گزارش شده است.

«تغییر آب و هوا یک چالش در حال ظهور است. قبلاً به خوبی مستند شده است که رویدادهای آب و هوایی شدید منجر به تأثیرات روانی قابل توجهی می شود. برای مثال، گرم شدن دما حتی با نرخ خودکشی بیشتر مرتبط است. جیوتی میشرا، نویسنده ارشد این مطالعه، استادیار روانپزشکی در دانشگاه کالیفرنیا و سن دیگو، گفت: با افزایش گرمایش سیاره، آتش‌سوزی‌های جنگل‌های بیشتری در کالیفرنیا و در سطح جهان انتظار می‌رود که پیامدهای مهمی بر اثرات سلامت روان خواهد داشت.

برای این مطالعه، دانشمندان 27 نفر را که مستقیماً در معرض آتش کمپ قرار داشتند، 21 نفر را که بطور غیرمستقیم در معرض آتش سوزی قرار گرفتند (افرادی که شاهد آتش سوزی بودند، اما مستقیماً تحت تأثیر قرار نگرفتند) و 27 فرد کنترل را انتخاب کردند. سپس شرکت‌کنندگان تحت یک سری تست‌های شناختی قرار گرفتند و فعالیت مغز آنها با الکتروانسفالوگرافی (EEG) اندازه‌گیری شد.

READ  افزایش موارد گال در انگلستان در میان کمبود حاد درمان. علائم، مراحل پیشگیری از عفونت را بشناسید

این مطالعه نشان داد افرادی که در معرض آتش سوزی قرار گرفتند فعالیت بیشتری در نواحی مغز مرتبط با کنترل شناختی و پردازش تداخل (مقابله با افکار مزاحم) نشان دادند.

میشرا توضیح داد: «برای عملکرد خوب روزانه، مغز ما نیاز به پردازش اطلاعات و مدیریت خاطرات به شیوه‌هایی دارد که به دستیابی به اهداف کمک می‌کند و در عین حال حواس‌پرتی‌های نامربوط یا مضر را نادیده می‌گیرد یا از آنها صرف نظر می‌کند.

در این مطالعه، ما می‌خواستیم بدانیم که آیا ترومای آب و هوایی بر عملکردهای شناختی و مغزی گروهی از افرادی که آن را در جریان آتش‌سوزی کمپ تجربه کرده‌اند، تأثیر می‌گذارد و چگونه آن را تغییر می‌دهد. ما دریافتیم که افرادی که به طور مستقیم یا غیرمستقیم تحت تأثیر قرار گرفتند، پردازش تداخل ضعیف‌تری را نشان دادند. میشا افزود: چنین عملکرد شناختی ضعیفی ممکن است عملکرد روزانه را مختل کند و رفاه را کاهش دهد.

پس از تجزیه و تحلیل، مشخص شد که 67٪ از افرادی که مستقیماً در معرض آتش سوزی قرار گرفته اند و 14٪ از افرادی که به طور غیرمستقیم در معرض آتش سوزی قرار گرفته اند گزارش داده اند که اخیراً تروما را تجربه کرده اند.

این مطالعه امیدوار است تلاش‌ها را برای توسعه ابزارهای درمانی هدایت کند که می‌تواند به مشکلات افرادی که در معرض قرار گرفتن در معرض آب و هوای شدید مانند آتش‌سوزی‌های جنگلی هستند، رسیدگی کند.

مطالعه اخیر دیگری نشان داد که ماهیگیری راهی بسیار موثر برای کاهش مشکلات سلامت روان است. دیوید لیونز، بنیانگذار سازمان ماهیگیری، Tackling Minds، گفت: «کاربران خدمات ما بارها به ما گفته اند که اگر جلسات ماهیگیری نبود، فکر نمی کنند امروز زنده باشند. “در حال حاضر شواهد علمی برای حمایت از آنچه ما در طول این مدت گفته ایم، حداقل غیر قابل باور است.”

READ  ارزیابی 100 روز نخست رئیس جمهور جو بایدن