قطع پای یک کودک 4 ساله پس از اینکه خانواده معتقد بودند علائم او ناشی از آنفولانزا است.

مصیبت یک خانواده ایندیانا به افزایش آگاهی پس از ابتلای پسر 4 ساله آنها به عفونت نادری که در ابتدا تصور می شد آنفولانزا است، کمک می کند. عفونت باکتریایی به نقاط مختلف بدن او سرایت کرده بود و در نهایت منجر به قطع پای راستش شد.

والدین، مگان و بن کرنشاو، فکر می کردند که کوچکترین پسرشان برایسون زمانی که در اوایل ژانویه برای اولین بار تب کرد، به آنفولانزا مبتلا شده است.

برایسون در ابتدا در خانه تحت معالجه قرار گرفت، اما وقتی تب او کاهش پیدا نکرد و ضربان قلبش تند شد، والدینش او را به اورژانس بردند.

بن گفت: “او روی سینه ام دراز کشید و احساس می کرد قلبش در حال انفجار است.” صبح بخیر آمریکا. “مثل این بود، “باشه، حالا برویم.”

خانواده کرنشاو گفتند که حتی پزشکان اورژانس فکر می کردند که برایسون به آنفولانزا مبتلا شده است، اما وقتی متوجه شدند که او کمی در پای راستش می لنگد، متخصصان پزشکی در بیمارستان محلی پسر را به بیمارستان کودکان رایلی در ایندیاناپولیس منتقل کردند.

کرنشاوها گفتند وقتی برایسون به بیمارستان رسید، پای راستش قرمز و متورم شده بود. پسر آنها به فاسییت نکروزان، یک عفونت باکتریایی نادر، تشخیص داده شد. با توجه به مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC).

این عفونت که “بیماری گوشتخوار” نیز نامیده می شود، می تواند به سرعت گسترش یابد و بافت های بدن را از بین ببرد. این بیماری اگر زود تشخیص داده نشود می تواند کشنده باشد.

اگرچه فاشئیت نکروزان معمولاً از طریق بریدگی در پوست یا نیش حشره ایجاد می شود، به گفته والدینش، برایسون هیچ یک از این موارد را نداشت. طبق CDC، در این موارد، عفونت بیشتر توسط گروهی از باکتری ها به نام استرپتوکوک گروه A (استرپتوکوک گروه A) ایجاد می شود.

READ  یافته های مطالعه: روزه داری متناوب منجر به بهبودی دیابت نوع 2 می شود

استرپتوکوک گروه A همچنین باعث عفونت های رایج دیگری مانند گلودرد استرپتوکوکی و التهاب لوزه می شود.

مگان گفت: “ما نتوانستیم آن را پردازش کنیم.” ای بی سی نیوز گزارش شده است. زمانی که ما در ابتدا به رایلی رسیدیم، افراد زیادی با عجله وارد شدند، با ما صحبت می کردند، اطلاعات می خواستند و اطلاعات می گرفتند.

او ادامه داد: “تمام چیزی که ما از هر پزشک می شنویم این بود که پسرت مریض ترین بچه در حال حاضر بیمارستان است.” ما حتی انتظار نداشتیم که او چند روز اول را به دلیل مریض بودنش پشت سر بگذارد.»

برایسون در مجموع 55 روز را در بیمارستان کودکان رایلی گذراند و در آنجا روی دستگاه تنفس مصنوعی نگهداری شد تا به او کمک کند نفس بکشد.

برایسون تحت عمل جراحی قرار گرفت که در آن بخشی از روده کوچک، کولون و آپاندیس او توسط پزشکان خارج شد. عفونت باعث نکروز شدن بافت ها شده است.

در یک عمل جراحی بزرگ، قطع عضو باید روی پای راست برایسون، جایی که عفونت برای اولین بار ظاهر شده بود، انجام شود. از آنجایی که عفونت در قسمت بالایی پای برایسون رخ داده بود، پزشکان توانستند برخی از ساق پای او را که تحت تاثیر قرار نگرفته بود حفظ کرده و استفاده کنند. به گفته دکتر کریستین کالتوم، مدیر جراحی جراحی و رئیس بخش جراحی ارتوپدی کودکان در بیمارستان رایلی، این به پسر اجازه می دهد تا بعداً روی پروتز راه برود.

کالتوم، که بخشی جدایی ناپذیر از تیم مراقبت برایسون بود، گفت: “بخشی از ساق پای او در واقع برای طولانی کردن طول قطع عضو استفاده شد.” “این اجازه می دهد تا قسمت طولانی تری از ساق پا نجات داده شود تا آن پا کمی کاربردی تر برای استفاده از پروتز در آینده باشد.”

READ  تجزیه و تحلیل: ¿No quieres una vacuna؟ Prepárate para pagar más por tu seguro de salud