محققان 3.9 میلیون دلار کمک مالی دریافت می کنند تا اثرات طعم سیگار الکترونیکی بر رفتارهای سیگار را ارزیابی کنند.

کمک مالی جدید 3.9 میلیون دلاری از سوی سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) به محققان مرکز تحقیقات تنباکو در مرکز جامع سرطان دانشگاه ایالتی اوهایو این امکان را می‌دهد تا اثرات طعم‌های سیگار الکترونیکی را بر رفتار سیگار کشیدن سیگاری‌های بزرگسال فعلی ارزیابی کنند.

این مطالعه که توسط تئودور واگنر، دکترا، مدیر مرکز تحقیقات تنباکو ایالت اوهایو، و دکتر تریسی اسمیت، از مرکز سرطان هولینگز دانشگاه پزشکی کارولینای جنوبی (MUSC) اداره می‌شود، اولین مطالعه‌ای است که اطلاعات قطعی در مورد تاثیر طعم های سیگار الکترونیکی غیر دخانی برای کمک به افراد سیگاری بزرگسال برای ترک سیگار.

Wagener می‌گوید این مطالعه داده‌های علمی را ارائه می‌دهد که برای اطلاع از مقررات FDA در مورد استفاده از طعم در سیگارهای الکترونیکی ضروری است.

طرفداران جوانان به شدت به سیگارهای الکترونیکی طعم‌دار اعتراض کرده‌اند و استدلال می‌کنند که سیگارهای الکترونیکی با طعم‌هایی مانند نان دارچینی، نبات پنبه‌ای، آدامس حباب‌دار، انبه، توت‌فرنگی یا شکلات، جوانان را وسوسه می‌کند تا عادتی اعتیادآور و مضر را در پیش بگیرند. این طعم‌ها ممکن است برای بزرگسالانی که سیگار می‌کشند و نتوانسته‌اند آن را ترک کنند جذاب‌تر باشد.

FDA در حال حاضر تصمیمات نظارتی در مورد طعم سیگارهای الکترونیکی با داده های علمی ناقص اتخاذ می کند. داده‌های موجود نشان می‌دهد که سیگاری‌ها نیز سیگارهای الکترونیکی طعم‌دار را ترجیح می‌دهند، و در حالی که مطالعات نظرسنجی کمی وجود دارد که نشان می‌دهد سیگارهای الکترونیکی طعم‌دار ممکن است برای تغییر به مصرف بخار مفیدتر باشد، این مطالعات به اندازه کافی دقیق نیستند که FDA تصمیمات نظارتی خود را بر اساس آن استوار کند. . مطالعه ما اولین مطالعه ای است که اطلاعات قطعی را در مورد فواید طعم سیگار الکترونیکی برای افراد سیگاری بالغ در اختیار FDA قرار می دهد.


تئودور واگنر، دکترا، مدیر مرکز تحقیقات تنباکو ایالت اوهایو

در حالی که آکادمی های ملی علوم، مهندسی و پزشکی به این نتیجه رسیده اند که سیگارهای الکترونیکی احتمالاً به مراتب کمتر از سیگارهای قابل احتراق مضر هستند، Wagener خاطرنشان می کند که بیش از 1 میلیون محصول سیگار الکترونیکی از سال 2020 ممنوع شده است که بیشتر به دلیل افزایش قابل توجه آن است. در دوران جوانی، اغلب با سیگارهای الکترونیکی طعم‌دار می‌شوند.

READ  خانه های آسیب پذیر در واکسیناسیون پشت سر گذاشته می شوند

روی آوردن به سیگارهای الکترونیکی، اگرچه یک انتخاب کاملاً سالم نیست، اما تصور می‌شود که بهتر از ادامه سیگار باشد، مفهومی که دانشمندان بهداشت عمومی از آن به عنوان «کاهش آسیب» یاد می‌کنند.

Wagener می‌گوید “FDA باید تصمیم بگیرد که چگونه اهداف خود را برای محافظت از جوانان و ارائه گزینه‌های کاهش آسیب به بزرگسالان متعادل کند. این کارآزمایی جدید داده‌های مهمی را برای کمک به تصمیم‌گیری آگاهانه‌تر در مورد سلامت عمومی ایجاد می‌کند که تاثیری ماندگار دارد.”

مطالعه جدید میزان تاثیر طعم دهنده بر رفتار سیگار کشیدن را ارزیابی می کند

این کارآزمایی ملی، تصادفی و کنترل شده، حداکثر 1500 مصرف کننده سیگار را از سراسر ایالات متحده جذب خواهد کرد.

محققان تأثیر طعم سیگار الکترونیکی را بر جذب و جذابیت محصول، میل به سیگار، علائم، وابستگی و رفتار سیگار کشیدن، از جمله تغییر مداوم و کامل از سیگار به سیگار الکترونیکی، اندازه گیری خواهند کرد. آنها همچنین از درمان جایگزین نیکوتین ترکیبی (NRT، پچ و لوزی) به عنوان یک مقایسه کننده مورد تایید FDA برای تعیین مزیت افزایش یافته (یا نه) سیگارهای الکترونیکی در مقابل درمان های جایگزین نیکوتین برای سیگار کشیدن استفاده خواهند کرد. افراد سیگاری به طور تصادفی به یکی از سه گروه تقسیم می شوند: سیگار الکترونیکی با طعم ترجیحی، سیگار الکترونیکی با طعم تنباکو یا درمان جایگزین نیکوتین ترکیبی.

شرکت کنندگان در مطالعه محصولات را بدون هیچ هزینه ای به مدت 14 هفته دریافت خواهند کرد. شرکت کنندگان در گروه طعم ترجیحی می توانند طعم ها را در طول این مدت تغییر دهند. تغییرات در سیگار کشیدن از طریق قرائت مونوکسید کربن بازدمی از راه دور در 12 هفته و 26 هفته پس از تاریخ تعویض محصول به صورت بیوشیمیایی تأیید می شود.

READ  با محدود شدن محدودیت ها در جای دیگر ، کالیفرنیا تلاش می کند سقط جنین را ارزان تر کند

“اگر مطالعه ما هیچ پیشرفت قابل توجهی را در تغییر استفاده از سیگارهای الکترونیکی طعم‌دار نشان ندهد، ادامه فروش این محصولات به احتمال زیاد غیرقابل دفاع خواهد بود؛ با این حال، اگر پیشرفت‌ها قابل توجه باشد، این یافته‌ها وزنه تعادلی حیاتی برای مقررات فعلی FDA ایجاد می‌کند و به آنها کمک می‌کند. ویگنر گفت: تصمیم گیری در آینده.