مخلوط عصاره گیاهی منحصر به فرد دارای اثرات ضد آکنه قوی است

در مطالعه اخیر منتشر شده در صنعت داروسازیمحققان اثر ضد میکروبی یک فرمول گیاهی به نام FRO را در برابر پاتوژنز آکنه تعیین کردند.

ارزیابی ضد میکروبی و درونکشتگاهی تجزیه و تحلیل نشان داد که FRO اثرات ضد میکروبی و ضد التهابی قابل توجهی بر ضد کوتی باکتریوم آکنه (CA)، باکتری مسئول آکنه. این یافته ها از استفاده از یک جایگزین غیر سمی و مقرون به صرفه برای داروهای فعلی آکنه با نشان دادن کاربرد ایمن و طبیعی آن در درمان زیبایی آکنه حمایت می کند.

مطالعه: اثربخشی FRO بر پاتوژنز آکنه ولگاریس. اعتبار تصویر: آفریقای جدید / Shutterstock.com

آکنه چیست؟

آکنه ولگاریس که در زبان عامیانه به آن آکنه می گویند، یک بیماری شایع پوستی است که به دلیل مسدود شدن فولیکول های مو با سبوم و سلول های مرده پوست رخ می دهد. آکنه بیش از 80 درصد از نوجوانان را تحت تاثیر قرار می دهد و اگرچه کشنده نیست، اما می تواند از نظر ذهنی آزاردهنده باشد و در موارد شدید باعث ایجاد رنگدانه های دائمی پوست و زخم شود.

آکنه در اثر تداخل عوامل ژنتیکی و محیطی ایجاد می شود و عموماً با تغییرات هورمونی همراه با بلوغ جنسی در دوران نوجوانی ایجاد می شود. این عدم تعادل هورمونی می تواند تولید سبوم را افزایش دهد و همچنین فعالیت های فاکتور رشد انسولین-1 (IGF-1) و دی هیدروتستوسترون (DHT) را افزایش دهد.

افزایش تولید سبوم اولین قدم در درمان آکنه در نظر گرفته می شود، زیرا فولیکول های موی اشباع شده با سبوم میزبان میکروارگانیسم های متعددی مانند CA هستند. CA یک ترکیب طبیعی پوست است. با این حال، افزایش تکثیر فیلوتیپ IA1 باعث التهاب و رنگدانه فولیکولی می شود که از بیرون به صورت جوش قابل مشاهده است.

READ  تلاش برنامه برای شکستن موانع ورشکستگی برای کسانی که بدهی پزشکی دارند

درمان‌های زیبایی متعددی برای آکنه وجود دارد، مانند رتینوئیدها و عوامل میکروبی موضعی که در کنار لایه‌برداری شیمیایی، لیزر/روشن درمانی و عوامل هورمونی استفاده می‌شوند. با این حال، این درمان ها نسبتاً گران هستند و با عوارض جانبی نامطلوب همراه هستند.

مطالعات قبلی عصاره های گیاهی را به عنوان جایگزین های مقرون به صرفه و طبیعی برای این درمان ها بررسی کرده اند. استخراج از Rhus verniciflua (RV)، یک درخت لاکی، به عنوان یکی از این جایگزین ها مورد مطالعه قرار گرفته است. با این حال، استفاده از آن توسط اوروشیول، که جزء کلیدی این درخت است که آلرژی زا است، محدود شده است.

در مورد مطالعه

FRO یک فرمول مشتق شده از گیاه است که شامل نسبت 1:1 تخمیر RV (FRV) و Orostachys japonicus (OJ) عصاره. اثربخشی فرمول از طریق آزمایش شد درونکشتگاهی تجزیه و تحلیل و خصوصیات ضد میکروبی.

مخلوط FRO ابتدا با استفاده از کروماتوگرافی مایع با کارایی بالا (HPLC) برای جداسازی، شناسایی و تعیین کمیت اجزای آن مشخص شد. محتوای فنلی کل مخلوط (TPC) بیشتر مورد سنجش قرار گرفت تا ترکیباتی را که به احتمال زیاد خواص ضد میکروبی دارند آشکار شود.

مقدماتی درونکشتگاهی سنجش‌های ضد میکروبی از طریق ارزیابی حساسیت انتشار دیسک انجام شد. CA (فیلوتیپ IA1) ابتدا به طور یکنواخت روی یک صفحه آگار کشت داده شد، که روی آن دیسک های کاغذ صافی آغشته به FRO با قطر 10 میلی متر قرار داده شد. فعالیت ضد میکروبی با اندازه گیری اندازه منطقه مهار تخمین زده شد.

اثر FRO بر تولید سبوم ناشی از CA و افزایش هورمون آندروژن مرتبط با DHT به ترتیب با استفاده از رنگ‌آمیزی روغن قرمز و وسترن بلات ارزیابی شد. پس از آن، کاوشگرهای 2’،7′-دی کلروفلورسئین دی استات (DCF-DA) برای آزمایش توانایی FRO برای خنثی کردن اثرات گونه‌های فعال اکسیژن (ROS)، که مسئول هیپرپیگمانتاسیون مرتبط با آکنه و ایجاد اسکار پس از شرایط هستند، استفاده شد.

READ  بایدن قول مراقبت های پرستاری در منزل را بهتر می دهد، اما به احتمال زیاد آن را سریع دنبال نمی کند

FRO در برابر آکنه موثر است

نتایج آزمایش انتشار دیسک نشان داد که 20 میکرولیتر FRO با موفقیت رشد CA را سرکوب کرد، و مناطق بازدارنده 13 میلی‌متری مجزا را در غلظت 100 میلی‌گرم بر میلی‌لیتر تولید کرد. FRO به طور قابل توجهی افزایش تولید سبوم ناشی از CA را سرکوب کرد و در نتیجه شروع آکنه را کند یا معکوس کرد.

FRO سرشار از ترکیبات فنلی، از جمله اسید گالیک، کامفرول، کورستین و فیستین است. غلظت کل ترکیبات فنلی (TPCs) به طور متوسط ​​118.2 میلی گرم معادل اسید گالیک (GAEs) برای هر گرم FRO بود.

FRO به طور قابل توجهی التهاب سلولی ناشی از ROS و انتشار سیتوکین ناشی از CA را کاهش داد. کاهش طولانی مدت تولید ROS احتمالاً هیپرپیگمانتاسیون و جای زخم را کاهش می دهد.

نتیجه گیری

در حالی که درمان های پوستی برای آکنه در حال حاضر وجود دارد، این درمان ها اغلب گران هستند و ممکن است با عوارض جانبی ناخواسته مختلفی همراه باشند.

یافته های مطالعه نشان می دهد که FRO خواص ضد میکروبی در برابر CA، باکتری مسئول ایجاد آکنه، نشان می دهد، بنابراین نشان می دهد که FRO یک جایگزین طبیعی، غیر سمی و مقرون به صرفه برای درمان معمول آکنه است. FRO همچنین تولید سبوم و بیان هورمون را کاهش داد درونکشتگاهیبه این ترتیب اثربخشی آن را هم در درمان و هم در پیشگیری از شروع آکنه نشان می دهد.

آزمایش‌های بالینی قبلی روی FRO نشان داده است که افرادی که از تونر و لوسیون‌های صورت تقویت‌شده با FRO استفاده می‌کردند، در مقایسه با افراد شاهد تنها پس از شش هفته، به طور قابل‌توجهی انعطاف‌پذیری و رطوبت پوست را بهبود بخشیدند. در حالی که آن مطالعه فاقد ارزیابی آکنه در یک کنترل شده بود درونکشتگاهی یافته‌های مطالعه حاضر نتایج آنها را تأیید می‌کند.

READ  آیا این محصولات زیبایی ارزش تبلیغات را دارند؟

در مجموع، این نتایج از کاربرد آینده FRO در درمان زیبایی، هم در درمان آکنه و هم در بهبود سلامت کلی پوست پشتیبانی می‌کند.