مرگ و میر ناشی از کووید-19 در بیماران واکسینه شده شایع تر می شود، اما تقویت کننده ها می توانند کمک کنند

داده‌های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها نشان می‌دهد که در میان افرادی که واکسینه شده‌اند که در ژانویه و فوریه جان خود را از دست داده‌اند، کمتر از یک سوم واکسن تقویت‌کننده تزریق شده‌اند. کسانی که یک دور واکسن کووید-19 دریافت کردند اما یک واکسن تقویتی دریافت نکردند سه برابر بیشتر احتمال دارد بمیرند.

تفاوت در میزان مرگ و میر بین بیماران کووید-19 واکسینه شده و واکسینه نشده زمانی واضح بود. با این حال، اخیراً شکاف میزان مرگ و میر بین افراد واکسینه شده و واکسینه نشده در حال بسته شدن است.

کمپین تقویت کننده ایالات متحده بسیار کمتر از کمپین اولیه واکسن موفقیت آمیز بوده است و این کمپین تاخیری ممکن است باعث مشکلات رو به رشد سلامت ملی شود.

برای مقایسه، در طول موج دلتای همه گیری، کمتر از یک چهارم مرگ و میرها در میان افراد واکسینه شده بودند. این زمانی اتفاق افتاد که افراد هنوز از دوره اولیه واکسن خود محافظت داشتند.

با این حال، برای نوع Omicron مسری تر، موارد پیشرفت شد بیشتر رایجدر میان واکسینه شدگان مرگ و میر – 40 درصد در میان واکسینه شده ها افزایش یافته است مردم در ژانویه و فوریه مرگ و میر به دلیل مسری بودن نوع جدید افزایش یافته بود. همچنین به این دلیل بود که محافظت دوره های اولیه واکسن کم رنگ شد.

دکتر جان براونشتاین، اپیدمیولوژیست در بیمارستان کودکان بوستون، گفت ABC News نشان می‌دهد که داده‌ها نشانه‌ای از مؤثر نبودن واکسن‌ها نیست.

براونشتاین گفت: «این تجزیه و تحلیل‌های واقعی همچنان بر محافظت باورنکردنی این واکسن‌ها به ویژه زمانی که با تقویت‌کننده‌ها به روز می‌شوند، تأیید می‌کنند.

READ  bareMinerals تقویت و طولانی مدت ریمل مژه و ابرو

اثر محو شدن واکسن ها نشانه این است که حداقل یک واکسن تقویت کننده اضافی می تواند تفاوت ایجاد کند. افکار متناقضی در مورد تزریق تقویت کننده دوم وجود داشته است.

تا چهارشنبه، حدود 220 میلیون وجود دارد آمریکایی های کاملا واکسینه شده اما فقط حدود 100 میلیون افزایش یافته است. حدود 91.5 میلیون نفر واجد شرایط دریافت واکسن تقویتی هستند اما این کار را نکرده اند.

دکتر پیتر مارکس، از مرکز ارزیابی و تحقیقات بیولوژیکی سازمان غذا و داروی آمریکا، گفت: «این واقعاً مهم است که سعی کنیم نصف – یا کمی بیشتر از نیمی – از آمریکایی‌هایی که فقط دو دوز دریافت کرده‌اند را برای دریافت نوبت سوم دریافت کنیم. ، دوشنبه گفت.

آستانه CDC برای “واکسینه کامل” هنوز فقط دوره اولیه واکسیناسیون علیه COVID-19 است. با این حال، یک CDC مطالعه ای که در طول موج Omicron در ژانویه انجام شد ثابت کرد که تقویت کننده ها 90 درصد در پیشگیری از بستری شدن در بیمارستان موثر هستند.

موج دیگری از COVID-19 در حال حاضر در بسیاری از مناطق ایالات متحده در جریان است

کارشناسان موج دیگری را در پاییز و زمستان پیش بینی می کنند که می تواند ایجاد کند 100 میلیون مورد جدید از COVID-19. یک کمپین تقویت کننده می تواند به کاهش استرس بیشتر در بخش مراقبت های بهداشتی و جلوگیری از مرگ و میرهای قابل پیشگیری بیشتر کمک کند.

دکتر آنتونی فائوچی روز دوشنبه به رادیو عمومی بوستون به GBH News گفت: “با توجه به این واقعیت که مصونیت در حال کاهش است، ما باید مردم را تقویت کنیم.”

READ  بسیاری از بیمه های درمانی در قانون امداد کوویید کمک می کنند - اما ابتدا تکالیف خود را انجام دهید