مشاوران جوان به طراحی برنامه سلامت روان برای همسالان خود کمک می کنند

[ad_1]

فبی کاکس در جایی رشد کرد که ممکن است برای یک کودک از نظر سلامت روانی بعید به نظر برسد: تونی پالو آلتو ، کالیفرنیا ، در قلب سیلیکون ولی. به گفته وی ، در پشت نمای موفقیت و ثروت خانواده ، محیطی برای فشار بر دانش آموزان برای اجرا وجود دارد. تا سال 2016 ، زمانی که کاکس در مدرسه راهنمایی بود ، پالو آلتو درصد خودکشی نوجوانان را داشت چهار برابر میانگین کشوریبه

خانواده کاکس در مسیرهای راه آهن زندگی می کردند که بسیاری از خودکشی ها در آن رخ داد. مشاوره گرفت او به KHN گفت ، اما این گزینه همیشه برای نوجوانان در بحران به راحتی قابل دسترس نیست – و او و همسالانش به دلیل نگرانی در مورد محرمانه بودن یا ناشناس ماندن ، خدمات بهداشت روانی مدرسه را آخرین انتخاب خود می دانند.

یک برنامه جدید که عمدتاً توسط افرادی که از آن استفاده می کنند طراحی شده است ، جایگزین ارائه می دهد. فراخوانده شد Allcove، سایتهای بهداشتی و درمانی مستقل را برای سنین 12 تا 25 سال ، اغلب به صورت پیاده روی ، با حداقل یا بدون هیچ هزینه ای ارائه می دهد. اگرچه Allcove برای پشتیبانی از طیف گسترده ای از نیازهای جسمی ، احساسی و اجتماعی ساخته شده است ، اما هدف اصلی آن مقابله با چالش های سلامت روان قبل از ایجاد مشکلات عمیق تر است.

Allcove هنوز در مراحل اولیه خود است ، دو سایت تازه در منطقه خلیج و پنج سایت دیگر در خط لوله در اطراف کالیفرنیا افتتاح شده است. این برنامه بر اساس یک برنامه 15 ساله در استرالیا ، Headspace ، طراحی شده است که دارای 130 کلینیک است. Headspace الهام بخش برنامه هایی در سایر کشورها نیز بوده است ، از جمله اره منبت کاری اره مویی در ایرلند و ریخته گری در کانادا. همه آنها ، از جمله Allcove ، خدمات آنلاین و تلفنی نیز ارائه می دهند.

ارزشهای اصلی Allcove با کاکس ، 19 ساله و دانشجوی کالج Pitzer در کلارمونت ، کالیفرنیا ، و یکی از دهها جوانی که در مورد ساختار و خدمات برنامه مشاوره داده اند ، طنین انداز است.

کاکس می گوید: “فوراً می دانستم که این یک اتفاق بزرگ خواهد بود.” “من در نوجوانی احساس درماندگی می کردم ، اما Allcove همه چیز درباره دانش آموزان و نیازهای دانش آموزان است.”

تقریبا نیمی از بیماریهای روانی در طول زندگی از 14 سالگی شروع می شودو به گفته محققان 75 درصد قبل از 25 سالگی. با این وجود دسترسی به مراقبت های بهداشت روانی در ایالات متحده وجود ندارد. به گفته اتحاد ملی بیماری های روانی ، برخی 30 میلیون بزرگسال و کودک با شرایط روانی بدون درمان ، و 129 میلیون نفر در مناطقی زندگی می کنند که کمبود متخصصان بهداشت روانی دارند. یک نظرسنجی در سال 2017 نشان داد که مردم کالیفرنیا چنین هستند پنج برابر بیشتر برای مراجعه به مطب سلامت روان به خارج از شبکه بیمه خصوصی خود مراجعه کنند تا نیازهای پزشکی یا جراحی.

Allcove با ارائه فضاهای امن کاملاً مجهز برای نوجوانان و جوانان برای بحث و برخورد با سلامت آنها ، از نظر روحی و جسمی ، همراه با مسائل مربوط به سوء مصرف مواد و حمایت آموزشی ، برخی از آن ها را به طور مستقیم ملاقات می کند. قانون کالیفرنیا به افراد 12 سال به بالا اجازه می دهد تا بدون رضایت سرپرست از خدمات روانپزشکی سرپایی یا خدمات مشاوره استفاده کنند.

سایت های Allcove در پالو آلتو و سن خوزه مملو از رنگ های پر جنب و جوش و فضای باز فراوان است که نتیجه یک گروه مشورتی جوانان است که تعداد آنها به ده ها نفر یا بیشتر می رسد و سالی یک بار تغییر می کند. در Allcove ، مشتریان می توانند به مراقبت های گروهی یا فردی دسترسی داشته باشند ، در مورد مشکلی از پزشک بپرسند و حتی برای آماده شدن برای کالج کمک بگیرند.

بر خلاف برنامه استرالیا ، Allcove هنوز هیچ منبع مالی مداوم ندارد. Allcove “یک بالابر واقعاً بزرگ است ، و ما [at the state level] توبی یوینگ ، مدیر اجرایی کمیسیون نظارت و پاسخگویی خدمات بهداشت روانی کالیفرنیا ، که صندوق را مدیریت می کند ، گفت: “چگونه می توانیم به شما کمک کنیم؟”

دکتر استیون آدلسهایم ، روانپزشکی که مرکز سلامت روانی و رفاه جوانان دانشگاه استنفورد را هدایت می کند ، گفت که بودجه ممکن است در نهایت از ترکیبی از منابع دولتی ، خصوصی و غیرانتفاعی و همچنین بازپرداخت Medi-Cal تامین شود.

آدلسهایم پیش از این نزدیک به 30 سال را در نیومکزیکو گذراند و به این ایالت در ایجاد شبکه ای از مراکز بهداشتی مدارس کمک کرد. تجربه او او را متقاعد کرد که بسیاری از دانش آموزان به احتمال زیاد از خدمات بهداشت روانی در مدرسه اجتناب می کنند. او گفت ، آنها مایل نبودند که در مورد چنین موضوعاتی با مشاوران خود صحبت کنند ، کسانی که ممکن است همان افرادی باشند که توصیه نامه های دانشجویان را برای کالج می نویسند و ممکن است ناخواسته حریم خصوصی را نقض کنند.

این تحقق باعث شد تا آدلسهایم در سال 2014 بودجه ای اکتشافی از بنیاد رابرت وود جانسون برای ایجاد Allcove دریافت کند. (KHN ، که کالیفرنیا Healthline را تولید می کند ، از بنیاد نیز حمایت مالی دریافت می کند.) Adelsheim گفت: “در ایالات متحده نیاز فریاد برانگیز است که با مداخله و کمک اولیه به بچه ها برسیم.”

این ایده با مقامات شهرستان سانتا کلارا که پالو آلتو را در سال های تحصیلی 2009-10 و 2014-15 دیده بودند ، توسط گروه های انتحاری نوجوان مورد حمله قرار گرفت. جو سیمیتیان ، سرپرست شهرستان ، می گوید: “غم انگیزترین قسمت ماجرا این است که یک نوجوان زودتر دست دراز نکرده است ، و فرصتی برای کمک گرفتن در زمان و مکان مورد نیاز خود نداشته است.” گفت در اعلام افتتاح Allcove در ماه ژوئن. “جذابیت مدل Allcove این است که برای درگیر کردن جوانان در حال تلاش ، مدت ها قبل از رسیدن به نقطه بحرانی طراحی شده است.”

هنگامی که کاکس از دبیرستان به دبیرستان هنری ام گان پالو آلتو نقل مکان کرد ، درمانگر او درباره پروژه آدلسهایم به او گفت و پیشنهاد کرد که کاکس برای عضویت در شورای جوانان Allcove درخواست دهد. یکی از مشارکت های کاکس این بود که ساعات روز هفته حداقل تا 7 بعد از ظهر تمدید شود ، “زیرا جوانان در تمام طول روز کار می کنند و در حال حرکت هستند. عصرها – و حتی آخر هفته ها – وقتی با چیزهایی سروکار داریم یا احساس درماندگی بیشتری می کنیم. برای بسیاری از دوستان من ، شب زمانی است که همه چیز می تواند خیره کننده باشد. “

هر دو فاندری ، برنامه کانادایی و Allcove به سلامت جسمانی نیز می پردازند. استیو ماتیاس ، مدیرعامل ریخته گری ، تاکید برنامه خود را بر “سلامتی و سلامتی ، نه فقط سلامت روانی ، که بخشی از سلامتی است” است. آدلسهایم گفت: “گاهی اوقات ممکن است بچه ای با شکایت جسمی وارد خانه شود و تنها پس از چند ملاقات ، رنج روانی در معرض دید عموم قرار می گیرد.” وقتی چنین اتفاقی بیفتد ، Allcove می تواند یک “انتقال گرم” به یک متخصص بهداشت روانی در محل انجام دهد.

مهمترین تفاوت بین Headspace و Allcove ممکن است در بودجه باشد. Headspace بخشی از ابتکار سلامت روان دولت استرالیا است و بنابراین بودجه بندی می شود. Allcove اساساً در حال ساخت است و توانایی رشد طولانی مدت آن به پول بستگی دارد.

کالیفرنیا پیشنهاد 63، که در سال 2004 توسط دارل اشتاینبرگ (که اکنون شهردار ساکرامنتو است) نوشته شده است ، مالیات 1٪ بر درآمد شخصی بیش از 1 میلیون دلار برای تأمین هزینه خدمات بهداشت روانی جامعه وضع می کند. یوینگ گفت ، امسال مالیات ممکن است 2.4 میلیارد دلار بازدهی داشته باشد. بیشتر آن به برنامه های موجود می رسد ، اما حدود 5 درصد در سال – بیش از 100 میلیون دلار در سال 2021 – از صندوق نوآوری برای تشویق رویکردهای جدید در زمینه سلامت روان تغذیه می کند.

شهرستان سانتا کلارا برای راه اندازی Allcove از این صندوق 15 میلیون دلار دریافت کرد. ایالت همچنین به تأمین بودجه سایتهای Allcove ، در شهرستانهای ساکرامنتو ، سان ماتئو و اورنج ، و دو مورد در شهرستان لس آنجلس کمک کرده است.

اوینگ گفت: “ما بیش از 30 میلیون دلار سرمایه گذاری در این مدل انجام داده ایم.” “ما فرض می کنیم که موفقیت آمیز خواهد بود.”

ادلزهایم و کاکس می گویند موفقیت به معنی ایجاد صدها مرکز Allcove در بالا و پایین ایالت است که به راحتی در دسترس جوانان است. امید این است که در صورت پیشرفت ، Allcove می تواند به یک مارک معروف برای جوانان کالیفرنیایی-و در نهایت ، دیگران در سراسر کشور تبدیل شود.

READ  84 نفر در حال حاضر در شیوع E. Coli بیمار شده اند و با کاهو رستوران وندی گره خورده اند.