مشخص شده است که کووید طولانی مدت در برخی موارد از سایر شرایط بهداشتی تقلید می کند

در اکثر موارد، کووید طولانی مدت همچنان یک راز باقی مانده است. به همین دلیل است که جامعه پزشکی و دانشمندان در سراسر جهان به مطالعه این بیماری و درک علل، علائم و سایر تظاهرات آن ادامه می دهند.

در مقاله مروری منتشر شده در مجله بررسی های طبیعت میکروبیولوژی هفته گذشته، تیمی از محققان از همکاری پژوهشی تحت رهبری بیمار و مؤسسه ترجمه تحقیقاتی اسکریپس گزارش دادند که چه مدت تشخیص داده شد که کووید در برخی موارد از سایر بیماری ها و مشکلات سلامتی تقلید می کند.

در سال اول همه‌گیری، کارشناسان قبلاً علائم رایج کووید طولانی مدت را فهرست کرده‌اند. این فهرست از آن زمان به روز شده و گسترش یافته است تا سایر تظاهرات مشخصه این بیماری را در بر گیرد.

لیست ارائه شده توسط مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) شامل علائم و نشانه های معمول عفونت COVID-19، از جمله اما نه محدود به خستگی یا خستگی، تب، سرفه، درد قفسه سینه، مشکل در تنفس، مشکلات خواب و اسهال و غیره است.

جالب توجه است که مقاله مروری تازه منتشر شده بیان می‌کند که علائم طولانی مدت کووید در تعدادی از موارد تقریباً از سایر مشکلات سلامتی مانند سندرم خستگی مزمن، سندرم فعال‌سازی ماست سل و سندرم تاکی کاردی ارتواستاتیک وضعیتی قابل تشخیص نیستند.

به گفته محققان، تأثیرات طولانی مدت کووید بر روی سیستم‌های ارگانی متعدد منجر به آسیب‌شناسی‌های مختلف می‌شود و به گفته محققان، ارائه پاتولوژی‌های همپوشانی در بیماران می‌تواند چالش‌های مدیریتی را تشدید کند.

نویسندگان همچنین شواهدی یافتند که نشان می‌دهد تقریباً 10 درصد از افرادی که به SARS-CoV-2 آلوده شده‌اند و با COVID-19 مبارزه می‌کنند، به کووید طولانی مدت مبتلا می‌شوند. همچنین گفته می شود که این وضعیت مرموز در افراد بین 36 تا 50 سال شیوع بیشتری دارد. به نظر می رسد زنان نیز بیشتر در معرض خطر ابتلا به کووید طولانی مدت هستند.

READ  در اینجا نحوه انتشار سریع آبله میمون، اجتناب از واکسن آمده است

تحقیقات قبلی نشان داد که برخی از افراد علائمی فراتر از سیستم تنفسی دارند. بسیاری از مطالعات بر روی اثرات طولانی مدت کووید بر روی سیستم تنفسی متمرکز شده اند. در همین حال، بر اساس گفته‌ها، کمی برای حل معمای علت واقعی این بیماری یا ارائه یک درمان مطمئن برای آن انجام شده است. پزشکی Xpress.

اکتبر گذشته، تیم دیگری از دانشمندان در مطالعه خود که در مجله معتبر JAMA منتشر شد، گزارش دادند که حدود 90 درصد از مبتلایان طولانی مدت به کووید با یک مورد خفیف کووید-19 شروع کردند. آنها همچنین دریافتند که بیماران بستری شده به دلیل COVID-19 در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به کووید طولانی مدت نسبت به افرادی که این بیماری را نداشتند، داشتند.