مطالعات بزرگ نشان می دهد که مکمل های ویتامین D به استخوان های شما کمک نمی کند

توسط دنیس تامپسون خبرنگار HealthDay

پنجشنبه، 28 ژوئیه 2022 (اخبار هلث دی)

سالمندانی که می گیرند مکمل های ویتامین D یک مطالعه جدید بزرگ نشان می‌دهد که برای بهبود سلامت استخوان‌ها و جلوگیری از شکستگی‌ها فقط وقت و پول خود را تلف می‌کنند.

این مکمل ها هیچ کاری برای کاهش میانگین خطر ابتلا به آنها انجام ندادند شکستگی استخوانمحققان در یک کارآزمایی تصادفی با آزمایش ویتامین D در برابر دارونما دریافتند.

دکتر مریل لباف، سرپرست بخش کلسیم و استخوان در بیمارستان زنان و بریگهام در بوستون، می گوید: «در بزرگسالان به طور کلی سالم، این نتایج استفاده از مکمل های ویتامین D را برای کاهش خطر شکستگی تایید نمی کند. ما متوجه شدیم که مکمل ویتامین D باعث کاهش شکستگی در شرکت کنندگان آمریکایی نمی شود.

در این مطالعه که در 28 ژوئیه در مجله پزشکی نیوانگلندبیش از 25000 سالمند به طور تصادفی برای مصرف روزانه 2000 واحد ویتامین D یا دارونما تقسیم شدند و سپس به طور متوسط ​​به مدت پنج سال تحت نظر قرار گرفتند. میانگین سنی شرکت کنندگان 67 سال بود.

در طول دوره مطالعه، نزدیک به 2000 شکستگی استخوان در بین بیش از 1500 شرکت کننده رخ داد. با این حال، به نظر می رسد مصرف ویتامین D هیچ تاثیری بر اینکه چه کسی دچار شکستگی شده و چه کسی نداشته باشد، نداشته است.

محققان در یادداشت‌های پس‌زمینه می‌گویند که تقریباً ۲۰ درصد از بزرگسالان ایالات متحده در حال حاضر مکمل‌های ویتامین D مصرف می‌کنند که اغلب بر اساس آزمایش‌های خونی است که نشان می‌دهد سطح ویتامین D «ناکافی» یا «کمبود» دارند.

READ  دکتر دیوید جک در تمام طول روز

دکتر استیون کامینگز، استاد بازنشسته در دانشگاه کالیفرنیا، سانفرانسیسکو، گفت: این نتایج جدید باید هم پزشکان و هم بیماران را وادار کند که ارزش آزمایش معمول ویتامین D را زیر سوال ببرند.

کامینگز، یکی از نویسندگان سرمقاله ای که این یافته ها را همراهی می کند، می گوید: «پزشکان به طور معمول سطوح ویتامین D را سفارش می دهند و بسیاری از بیماران می شنوند که سطح ویتامین D پایین است، زیر یک سطح است. آنچه که ما باید بدانیم این است که آیا افرادی که سطح پایینی از ویتامین D دارند از مصرف ویتامین D سود می برند یا خیر. و پاسخ به آن منفی است.

این کارآزمایی بالینی می‌تواند بازار ویتامین D را که بیش از یک میلیارد دلار در جهان ارزش دارد، متزلزل کند با توجه به بازار ناظران

لبوف گفت: تصور می شد ویتامین D به بهبود سلامت استخوان کمک می کند زیرا برای جذب کلسیم بدن شما ضروری است.

لباف گفت: از نظر مکانیکی، ویتامین D ممکن است از سلامت استخوان حمایت کند و معدنی شدن استخوان را بهبود بخشد، زیرا جذب کلسیم را افزایش می‌دهد و 99 درصد کلسیم در استخوان ذخیره می‌شود. تشکیل استخوان

علاوه بر این برخی بیماری های استخوانی مانند راشیتیسم کامینگز خاطرنشان کرد که با کمبود شدید ویتامین D در افراد مرتبط است.

لبوف گفت: اکثر مردم ویتامین D کافی را به طور طبیعی از طریق پوست خود دریافت می کنند، که وقتی در معرض نور خورشید قرار می گیرند، آن را تولید می کند.

این ماده همچنین در شیر، تخم مرغ و غلات حاوی ویتامین D و همچنین در ماهی هایی مانند سالمون، قزل آلا و تن یافت می شود.

READ  Kloxxado (نالوکسان) برای مصرف بیش از حد مواد افیونی: هشدارهای دارویی

کامینگز معتقد است که یک سوء تفاهم اساسی از ویتامین D وجود دارد که احتمالاً همه این آزمایش‌ها را برای کمبود ویتامین D.

سرمقاله او اشاره کرد که بیش از 10 میلیون آزمایش خون برای سطح ویتامین D هر ساله در ایالات متحده انجام می شود.

سیستمی در بدن شما وجود دارد که توسط ویتامین D که دریافت می‌کنید، ویتامین D از پوست و آنزیم‌هایی که آن را به شکل فعال ویتامین D به نام D125 تبدیل می‌کنند، متعادل نگه داشته می‌شود. این سیستم به طور طبیعی توسط بدن شما در تعادل نگه داشته می‌شود. کامینگز گفت.

او گفت: «من فکر می‌کنم چیزی که ما یاد می‌گیریم این است که ویتامین D یک ویتامین نیست، یک هورمون است، و به سختی می‌توان این تعادل را به هم زد و این تعادل را به روشی مفید تغییر داد.

لباف خاطرنشان کرد که این مطالعه افراد مبتلا را شامل نمی شود پوکی استخوانکمبود ویتامین D ناشی از ژنتیک، یا افراد بسیار مسن ساکن در جوامع مسکونی.
پرسش


در کنار فلفل قرمز، بیشترین ویتامین C را می توانید از ________________ دریافت کنید.
پاسخ را ببینید

برای افراد در این گروه ها، مکمل ویتامین D می تواند برای حفظ سلامت استخوان آنها مفید یا ضروری باشد.

لباف گفت: «ویتامین D پدربزرگتان را متوقف نکنید، زیرا این یافته ها واقعاً در میانسالی و بزرگسالان مسن یافت می شوند.

اطلاعات بیشتر

کلینیک مایو اطلاعات بیشتری دارد ویتامین دی.

منابع: مریل لباف، دکتر، رئیس بخش کلسیم و استخوان، بیمارستان بریگام و زنان، بوستون؛ استیون کامینگز، MD، استاد بازنشسته، دانشگاه کالیفرنیا، سانفرانسیسکو؛ مجله پزشکی نیوانگلند، 28 ژوئیه 2022

READ  مدیر عامل Pfizer عکس های سالانه برای Covid ارائه می دهد. کارشناسان می گویند نه چندان سریع.

اخبار پزشکی
حق چاپ © 2021 HealthDay. تمامی حقوق محفوظ است.