مطالعات نشان می دهد که زنان می توانند با بهبود رژیم غذایی طولانی تر و بهتر زندگی کنند

تحقیقات جدید نشان می دهد که با خوردن بیشتر میوه ها و سبزیجات با رنگ روشن، زنان نه تنها می توانند بیشتر از مردان عمر کنند، بلکه می توانند بهتر نیز زندگی کنند.

مطالات گذشته نشان داد که زنان معمولاً طولانی‌تر از مردان عمر می‌کنند، حتی اگر بسیاری از تعیین‌کننده‌های اجتماعی شناخته‌شده برای سلامتی برای زنان بدتر از مردان است.

تحقیق جدید منتشر شده در علوم اعصاب تغذیه از دانشگاه جورجیا نشان می‌دهد که اگرچه میزان بیماری در زنان بیشتر است، اما می‌توان این میزان را از طریق رژیم غذایی بهبود بخشید، به ویژه، کاروتنوئیدهای سرشار از رنگدانه مانند سیب زمینی، کلم پیچ، اسفناج، فلفل دلمه‌ای، گوجه فرنگی، پرتقال و هویج.

به گفته محققان، میوه ها و سبزیجات با رنگ روشن به ویژه در کمک به حفظ وضوح بینایی و شناختی موثر هستند – هر دو معیارهای کیفیت زندگی هستند.

بیلی آر. هاموند، استاد کالج فرانکلین UGA، گفت: ایده این است که مردان به بسیاری از بیماری‌ها مبتلا می‌شوند که باعث مرگ شما می‌شوند، اما زنان کمتر یا دیرتر به این بیماری‌ها مبتلا می‌شوند، بنابراین با بیماری‌هایی که ناتوان‌کننده هستند، ادامه می‌دهند. گروه علوم و هنر گروه روانشناسی برنامه علوم رفتاری و مغز و نویسنده همکار پژوهش.

او افزود: «به عنوان مثال، از تمام موارد موجود دژنراسیون ماکولا و زوال عقل در جهان، دو سوم زنان هستند… این بیماری‌ها که زنان سال‌ها از آن رنج می‌برند، بسیار قابل پیشگیری از طریق سبک زندگی هستند.»

این مطالعه داده‌های گرفته شده از مجموعه‌های قبلی را بررسی و تجزیه و تحلیل کرد و نشان داد که زنان نسبت به مردان نرخ بیشتری از بیماری‌های خودایمنی و شرایط دژنراتیو را تجربه می‌کنند. به گفته هاموند، زنان تقریباً 80 درصد از کل موارد بیماری خود ایمنی را تشکیل می دهند، که توضیح می دهد که چرا آنها به مراقبت های پیشگیرانه بیشتری نیاز دارند.

READ  عصب شناس دو تمرین ساده برای بهبود بینایی را توضیح می دهد

نویسندگان مصرف دو کاروتنوئید خاص، لوتئین و زآگزانتین را پیشنهاد کردند که به جلوگیری از انحطاط سیستم عصبی کمک می کند.

معمولا مصرف مکمل ها کافی است، اما هاموند گفت دریافت مواد مغذی از طریق غذا استراتژی بسیار بهتری است زیرا اجزای رژیم غذایی بر مغز تأثیر می گذارد.

هاموند گفت: «فکر نمی‌کنم مردم کاملاً متوجه باشند که رژیم غذایی چه تأثیر عمیقی بر اساساً شخصیت، خلق و خوی آنها و حتی تمایل آنها به خشم دارد.