مطالعه انواع ژنتیکی رایج مرتبط با همگام سازی ضربان موسیقی را شناسایی می کند

اولین مطالعه ژنومی در مقیاس بزرگ موسیقیایی -؛ منتشر شده بر روی جلد امروز طبیعت رفتار انسان – 69 نوع ژنتیکی مرتبط با همگام سازی بیت، به معنای توانایی حرکت همزمان با ضرب آهنگ را شناسایی کرد.

یک تیم بین المللی از دانشمندان، از جمله موسسه ژنتیک Vanderbilt و 23andMe، نشان دادند که توانایی انسان برای حرکت همزمان با یک ضرب موسیقی (به نام همگام سازی ضربان) تا حدی در ژنوم انسان کدگذاری شده است.

به گفته رینا گوردون، یکی از نویسندگان ارشد، دکترای دکترا، دانشیار دپارتمان، بسیاری از ژن‌های مرتبط با همگام‌سازی ضربان در عملکرد سیستم عصبی مرکزی نقش دارند، از جمله ژن‌هایی که در مراحل اولیه رشد مغز و در نواحی زیربنایی مهارت‌های شنوایی و حرکتی بیان می‌شوند. گوش و حلق و بینی – جراحی سر و گردن و یکی از مدیران آزمایشگاه شناخت موسیقی واندربیلت.

گوردون گفت: «ریتم فقط تحت تأثیر یک ژن نیست، بلکه تحت تأثیر صدها ژن است. ضربه زدن، کف زدن و رقصیدن همزمان با ضرب آهنگ، هسته اصلی موسیقیایی انسان ماست.

این مطالعه همچنین کشف کرد که همگام سازی ضربان برخی از ساختار ژنتیکی آن را با ویژگی های دیگر از جمله ریتم های بیولوژیکی مانند راه رفتن، تنفس و الگوهای شبانه روزی به اشتراک می گذارد.

لی دیویس، یکی از نویسندگان ارشد این مقاله گفت: «این یک پایه جدید برای درک بیولوژی زیربنای چگونگی ارتباط موسیقیایی با سایر ویژگی‌های سلامتی است.، دانشیار پزشکی.”

مجموعه داده‌های تحقیقاتی بزرگ 23andMe داده‌های مطالعاتی را از بیش از 600000 مشتری ارائه می‌دهد که به شرکت در تحقیق رضایت داده بودند، به محققان این امکان را داد تا آلل‌های ژنتیکی را شناسایی کنند که در ارتباط با توانایی همگام‌سازی ضربان شرکت‌کنندگان متفاوت است.

READ  Hype کمرنگ شده است ، اما Plasma بهبودی را در نبرد Covid به حساب نیاورید

دکتر دیوید هیندز، محقق و متخصص ژنتیک آماری در 23andMe، گفت: «تعداد زیادی از شرکت‌کنندگان در مطالعه رضایت دادند که فرصتی منحصر به فرد برای گروه ما فراهم کرد تا سیگنال‌های ژنتیکی کوچکی را نیز ثبت کنند.» “این یافته ها نشان دهنده جهشی به جلو برای درک علمی پیوندهای بین ژنتیک و موسیقیایی است.”

نویسنده اول ماریا نیارکو، دکترا، استادیار پژوهشی در دپارتمان پزشکی، گفت: یافته‌های این مطالعه “ارتباطات جدیدی بین معماری ژنتیکی و عصبی ریتم موسیقی ایجاد کرد، بنابراین درک ما را از اینکه چگونه ژنوم‌های ما مغز ما را با ضربان آهنگ تنظیم می‌کنند، بهبود بخشید. موسیقی.”

این کار تا حدی توسط جایزه نوآور جدید مدیر NIH #DP2HD098859 پشتیبانی شد. برای کسب اطلاعات بیشتر به سوالات متداول مطالعه مراجعه کنید.

منبع:

مرجع مجله:

https://doi.org/10.1038/s41562-022-01359-x