مطالعه جدید سالم ترین ایالت های ایالات متحده را رتبه بندی کرد. واشنگتن مدعی رتبه برتر شد

وضعیت شما چقدر سالم است؟ یک مطالعه اخیر به این موضوع پرداخته است که کدام ایالت های آمریکا سالم ترین هستند و واشنگتن مدعی رتبه اول این لیست شده است.

برای گزارش خود در مورد سالم ترین ایالت های ایالات متحده، شرکت دسترسی به دارو NiceRx نگاه کرد در عوامل مختلفی که به سلامت یک ایالت کمک می کنند، مانند میزان چاقی، سیگار کشیدن بزرگسالان و مصرف زیاد الکل.

طبق گفته‌های این شرکت، از داده‌های مربوط به مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری استفاده کرد تپه. عواملی مانند تعداد ساکنین به دنبال کلاس های تناسب اندام و شیوع مصرف میوه نیز در نظر گرفته شد.

NiceRx خاطرنشان کرد: «(W) می‌خواستیم بفهمیم که آیا سلامت شما می‌تواند تحت تأثیر محل زندگی‌تان باشد یا خیر. «آیا برخی از ایالت‌های ایالات متحده وجود دارند که در آن‌ها احتمال بیشتری وجود دارد که در آنها رهبری کنید سالم سبک زندگی نسبت به دیگران؟”

این ایالت ها بر اساس ترکیب همه فاکتورها از 10 نمره سلامتی گرفتند و ایالت واشنگتن با امتیاز 8.4 به عنوان سالم ترین ایالت در صدر قرار گرفت. حتی به عنوان “وضعیت به خصوص سالم” توصیف شد. NiceRx خاطرنشان کرد که با توجه به اینکه این ایالت همچنین یکی از ثروتمندترین ایالت های کشور است، “تعجبی ندارد” که این ایالت “در سراسر جهان” عملکرد خوبی داشته است.

ماساچوست با امتیاز 8.36 در رده های بعدی قرار گرفت و به ترتیب یوتا، ورمونت، کانکتیکات، کلرادو، نیویورک، نیوهمپشایر و کالیفرنیا در رتبه های بعدی قرار گرفتند.

از سوی دیگر، ایالت‌های جنوب شرقی‌تر در انتهای فهرست قرار داشتند و لوئیزیانا پس از می‌سی‌سی‌پی (چهل و هشتم)، آلاباما (چهل و هفتم) و کنتاکی (چهل و ششمین) در رتبه 49 فهرست سالم‌ترین ایالت‌ها قرار گرفتند.

READ  بیماری مرموز که ده ها سگ را در میشیگان کشته است شناسایی شد

البته شایان ذکر است که تنها 49 ایالت در این لیست وجود داشت زیرا نیوجرسی به دلیل کمبود داده “از نتایج حذف شد”.

نتایج تقریبا مشابه یافته های سایر رتبه بندی های سلامت ایالت ها است. به عنوان مثال، در World Population Review’s سالم ترین ایالت ها برای سال 2022ورمونت مقام اول را به خود اختصاص داد و پس از آن ماساچوست، هاوایی و کانکتیکات قرار گرفتند. ایالت های ویرجینیای غربی، می سی سی پی، آلاباما، کنتاکی و لوئیزیانا نیز در انتهای لیست قرار داشتند.

رتبه بندی NiceRx همچنین عوامل خاص تری را پوشش می دهد. به عنوان مثال، از نظر چاقی، کلرادو با نرخ شیوع 24.2٪ “کمترین ایالت چاق” است. ماساچوست در جایگاه دوم قرار گرفت و هاوایی در رتبه سوم قرار گرفت.

NiceRx گفت: “هاوایی به عنوان ایالت دیگری با زیبایی طبیعی بی پایان، بهترین ایالت برای فعالیت در آن است.” این بدون شک به پایین نگه داشتن نرخ چاقی کمک کرده است، به طوری که کمتر از یک چهارم ساکنان خود به عنوان چاق گزارش می دهند.

و هنگامی که نوبت به فعال ترین ایالت ها می رسد، مونتانا با 63.1 درصد از بزرگسالان که حداقل 150 دقیقه در هفته ورزش می کنند، جایگاه اول را به خود اختصاص داد. پس از آن ورمونت، واشنگتن و کلرادو قرار گرفتند.

این عوامل خاص همچنین تصویر بزرگ تری از سلامت ایالت ها را نشان دادند. به عنوان مثال، هاوایی در میان سه ایالت برتر با حداقل چاقی قرار داشت، حتی اگر رتبه چهاردهم را در فهرست سالم ترین ایالت ها به خود اختصاص دهد. و با وجود اینکه آلاباما یکی از ایالت‌هایی بود که در انتهای فهرست سالم‌ترین ایالت‌ها قرار داشت، اما در واقع رتبه دوم را در فهرست ایالت‌هایی با کمترین مصرف زیاد الکل داشت و با ایالت اوکلاهاما برابری کرد.

READ  فقدان دستور واکسن مزیت رقابتی در جنگ ستاد بیمارستان می شود

NiceRx توضیح داد: “مراقبت از سلامتی خود یکی از بهترین سرمایه گذاری هایی است که می توانید برای آینده خود انجام دهید.” “از ورزش منظم گرفته تا کاهش مصرف الکل، تصمیمات زیادی وجود دارد که می توانید برای بهبود سلامت خود بگیرید.”