مطالعه جدید نشان می دهد که طب سوزنی گوش می تواند به افراد در رسیدن به وزن ایده آل کمک کند

طب سوزنی، عمل باستانی که ریشه در فرهنگ چینی دارد، به دلیل مزایای درمانی آن در مدیریت درد و کاهش استرس مورد احترام است. اکنون، یک مطالعه جدید نشان داده است که این روش درمانی قدیمی نیز قدرت کاهش وزن را دارد.

این محصول جدید در نمایشگاه رونمایی شد کنگره اروپایی چاقی در دوبلین ایرلند این مطالعه نشان داد که ترکیب طب سوزنی با یک رژیم غذایی به دقت کنترل شده نتایج امیدوارکننده ای در کاهش وزن بدن، BMI (شاخص توده بدنی) و چربی بدن نشان داده است.

دکتر تاکاهیرو فوجیموتو، سرپرست تیم تحقیق، از کلینیک F، توکیو، می گوید: “این نوع طب سوزنی به دانش یا مهارت پیچیده ای نیاز ندارد. در ژاپن، این روش برای کمک به کاهش وزن بیش از 30 سال است که استفاده می شود.” Earth.com گزارش شده است.

در انحراف از تکنیک های سنتی، این روش سوزن های داخل پوستی را به نفع دانه های فلزی حذف می کند. او گفت: “این نوع طب سوزنی به دانش یا مهارت پیچیده ای نیاز ندارد. در ژاپن، این روش برای کمک به کاهش وزن بیش از 30 سال است که استفاده می شود.”

طب سوزنی گوش درمان نقاط خاصی را در امتداد خطوط نصف النهار هدف قرار می دهد تا جریان چی را بازیابی کند و انسدادها یا اختلالات را کاهش دهد. این رویکرد جامع کارایی خود را در زمینه های مختلف از جمله درمان اعتیاد به مواد مخدر، کمک به ترک سیگار و تسهیل کاهش وزن نشان داده است. اگرچه مکانیسم های دقیق ناشناخته باقی مانده است، مطالعات نشان می دهد که این روش متابولیسم و ​​سیستم غدد درون ریز را بهتر تنظیم می کند، هضم را بهبود می بخشد و استرس اکسیداتیو را کاهش می دهد.

READ  با محدود شدن محدودیت ها در جای دیگر ، کالیفرنیا تلاش می کند سقط جنین را ارزان تر کند

با توجه به تحقیقات گذشته که کاهش وزن قابل توجهی را در زنان ژاپنی تحت درمان با طب سوزنی گوش مشاهده کرد، 81 مرد ژاپنی دارای اضافه وزن یا چاق، به ویژه آنهایی که سطح چربی شکمی بالایی داشتند، مجبور شدند این فرآیند را در کنار یک رژیم غذایی کنترل شده انجام دهند.

در طول مطالعه، مهره های گوش فلزی 1.5 میلی متری به دقت روی شش نقطه خاص گوش خارجی قرار گرفتند. برای حفظ فشار ثابت، از نوار جراحی برای محکم کردن مهره‌ها در جای خود استفاده شد و دو بار در هفته در طول بازدیدهای منظم بیمارستان تعویض می‌شد.

اندازه گیری هایی مانند وزن بدن، درصد چربی بدن، BMI و چربی شکمی قبل و بعد از دوره درمان و در یک دوره سه ماهه بعدی ثبت شد.

در پایان مطالعه، شرکت کنندگان کاهش 10.4 سانتی متری دور کمر، کاهش 4 درصدی در کل چربی بدن و تقریباً 3 درصد کاهش در BMI را تجربه کردند.

فوجیموتو به Earth.com گفت: “یافته‌های ما نشان می‌دهد که طب سوزنی روی گوش ممکن است به کاهش وزن در صورت همراه شدن با رژیم غذایی و ورزش کمک کند. این احتمال وجود دارد که طب سوزنی با مهار هوس و اشتها، بهبود هضم و افزایش متابولیسم، تاثیر مثبتی داشته باشد.”

دانشمندان علم پشت سر توانایی طب سوزنی در کاهش فشار خون را کشف کرده اند.
عکس از رویترز/ شانون استاپلتون

منتشر شده توسط Medicaldaily.com