مطالعه روش موثر جدیدی برای کمک به کاهش مصرف الکل پیدا کرد

اثرات منفی مصرف الکل بارها مورد مطالعه و اثبات قرار گرفته است، اما این امر افراد را از افراط در نوشیدن زیاد منصرف نکرده است. اکنون دانشمندان راهی موثر برای ترغیب مردم به کاهش مصرف الکل پیدا کرده اند.

این مطالعه که در ژورنال Addictive Behaviors منتشر شد، نشان داد که استفاده از مفاهیمی مانند «چرا کاهش دادن» و «چگونه کاهش دهیم» ثابت در تبلیغات تلویزیونی ضد الکل بسیار موثر باشد.

آژانس های مختلف روش های مختلفی را برای جلوگیری از مصرف بیش از حد الکل توسط مردم امتحان کرده اند. مصرف الکل با هفت درصد مرگ‌های زودرس جهانی مرتبط است گزارش سازمان جهانی بهداشت. باعث مشکلات بی شماری مانند سرطان، مرگ زودرس، بیماری قلبی و مشکلات گوارشی می شود.

این مطالعه از ماهیت سرطان‌زای الکل به عنوان یک عامل بازدارنده همراه با توصیه به مردم برای شمارش نوشیدنی‌های خود استفاده کرد. و کار کرد.

محقق ارشد سیمون پتیگرو از موسسه جورج برای سلامت جهانی، “ما دریافتیم که جفت کردن اطلاعات در مورد الکل و سرطان با یک اقدام عملی خاص – شمارش نوشیدنی های آنها – منجر به کاهش مصرف الکل توسط مصرف کنندگان می شود.” گفت.

این مطالعه شرکت کنندگان را در سه نظرسنجی آنلاین مختلف در طول شش هفته ثبت کرد. در نظرسنجی اول، 7995 نفر شرکت داشتند. در دومی که سه هفته بعد انجام شد، 4588 نفر از گروه شرکت کردند در حالی که در مرحله آخر، 2687 نفر سه هفته پس از دومین نظرسنجی را تکمیل کردند.

هر یک از شرکت کنندگان به طور تصادفی در هشت گروه قرار گرفتند. گروه اول یک گروه کنترل بود در حالی که به گروه دوم تبلیغات تلویزیونی “چرا باید کاهش داد” نشان داده شد. از سه گروه بعدی، به هر یک از آنها یکی از پیام‌های “چگونه کاهش دهیم” نشان داده شد – شمارش نوشیدنی‌ها، چسبیدن به تعداد خاصی از نوشیدنی‌ها، و سومی این که “نه گفتن” اشکالی ندارد.

READ  ماه ها انتظار خطرناک بیماران برای پوشش Medicaid نشانه ای از آنچه در آینده است

به سه گروه دیگر تبلیغ «چرا باید کاهش دهیم» همراه با هر یک از سه پیام «چگونه کاهش دهیم» نشان داده شد.

گروهی که کاهش قابل توجهی در مصرف الکل نشان دادند، گروهی بودند که تبلیغ تلویزیونی “چرا باید کاهش داد” را دیدند که در مورد ارتباط بین الکل و الکل صحبت می کرد. سرطان، همراه با پیامی که شمردن نوشیدنی ها را به عنوان راه حل پیشنهاد می کرد.

روش‌های دیگری مانند درخواست از مردم برای تعیین تعداد نوشیدنی‌ها و پایبندی به آن نیز امیدوارکننده بود، اما روش ذکر شده در بالا مؤثرترین روش باقی ماند.

پتیگرو گفت: «بسیاری از مردم نمی دانند که الکل سرطان زا است. “این اطلاعات مهمی است که مصرف کنندگان الکل باید به آن دسترسی داشته باشند. اما گفتن اینکه الکل باعث سرطان می شود، تنها بخشی از راه حل است – ما همچنین باید به آنها راه هایی ارائه دهیم تا برای کاهش خطر آنها اقدام کنند.”

می توان اشاره کرد که این مطالعه عمدتاً شامل افرادی بود که “از نظر جمعیتی به طور گسترده نماینده مردم استرالیایی الکل بودند.” ممکن است تضمینی نباشد که این روش در جاهای دیگر به طور موثر کار می کند، با این حال، شمارش نوشیدنی ها گزینه خوبی برای منصرف کردن مردم از نوشیدن بیش از حد است.

پتیگرو اظهار داشت: «منابع محدودی برای کمپین‌های کاهش آسیب الکل وجود دارد، بنابراین مهم است که بفهمیم کدام پیام‌ها به بهترین شکل طنین‌انداز می‌شوند تا اطمینان حاصل شود که بهترین شانس کار را دارند.»