مطالعه: زایمان در سنین 23 تا 32 سالگی خطر “ناهنجاری های غیر کروموزومی” را در نوزاد کاهش می دهد

یک مطالعه نشان داده است که محدوده سنی ایده آل برای زایمان مادران بین 23 تا 32 سال است، زیرا با احتمال کمتری برای مشکلات غیر کروموزومی در نوزادان مرتبط است.

این مطالعه که در مجله منتشر شده است طبیعت، نشان داد که خطر ناهنجاری های جنینی، به نام ناهنجاری های غیر کروموزومی (NCAs) برای زنان بین 23 تا 32 سال کمترین است. زنان بالای 32 سال 15 درصد بیشتر شانس چنین زایمان هایی داشتند، در حالی که مادران جوان تر 20 درصد بیشتر شانس داشتند. شانس. فرصت.

به عنوان بخشی از این مطالعه، محققان داده‌های 2.8 میلیون بارداری را بین سال‌های 1980 تا 2008 بررسی کردند. آنها سن زنان هنگام زایمان را بررسی کردند و خطر بچه دار شدن را محاسبه کردند. غیر کروموزومی ناهنجاری در هر سنی سپس محققان دریافتند که به طور متوسط، از هر 100 نوزاد، 1 نوزاد دارای یکی از این شرایط است.

این مطالعه از دانشگاه Semmelweis در بوداپست نشان داد که با افزایش سن مادر، نوزادان بیشتر مستعد ابتلا به سندرم داون، بیماری‌های قلبی و شکاف لب و کام شدند، در حالی که مادران جوان‌تر نقص‌های سیستم عصبی مرکزی را در فرزندان خود مشاهده کردند.

گمانه زنی ها نشان می دهد که دلیل افزایش خطر در زنان مسن به احتمال زیاد به دلیل سن تخمک های آنها است. از سوی دیگر، خطر بالاتر در زنان جوان‌تر ممکن است به عواملی مانند سیگار کشیدن، مصرف مواد مخدر و مصرف الکل مرتبط باشد، اگرچه این مطالعه به دلایل خاصی پرداخته نشده است.

همچنین تصور می شود که علل NCA ها شامل عفونت مادر، رژیم غذایی نامناسب و قرار گرفتن در معرض سموم، آلاینده ها یا تشعشعات در طول رشد جنین باشد. با این حال، تعیین محرک خاص برای هر مورد اغلب ناشناخته است.

READ  در اینجا نحوه انتشار سریع آبله میمون، اجتناب از واکسن آمده است

با این حال، برای درک بیشتر اینکه چگونه سن مادر باردار در طول زایمان به طور خاص بر احتمال بروز این شرایط در نوزادان تأثیر می‌گذارد، تحقیقات بیشتری لازم است.

اسما خلیل، معاون دانشگاهی و استراتژی در کالج سلطنتی متخصصان زنان و زایمان بریتانیا، گفت: «این یک مطالعه جالب است که شامل تعداد بسیار زیادی از نوزادان است. دانشمند جدید. با این حال، “خطرات برای نوزادان متولد شده از مادران خارج از [23 to 32] محدوده سنی هنوز کوچک است.”

به گفته نیوساینتیست، احتمال داشتن فرزند مبتلا به NCA برای یک زن زیر 23 سال حدود 1.2 در 100 است.

منتشر شده توسط Medicaldaily.com