مطالعه نشان می دهد زنان سیاه پوست مبتلا به اختلالات فشار خون بارداری بیشتر در معرض خطر سکته هستند

یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که اختلالات فشار خون بالا زنان سیاه‌پوست در ایالات متحده را در مقایسه با همتایان سفیدپوست خود در معرض خطر سکته مغزی قرار می‌دهد.

محققان دانشکده پزشکی Chobanian & Avedisian دانشگاه بوستون و مرکز اپیدمیولوژی Slone مطالعه‌ای را انجام دادند که اخیراً منتشر شده است که داده‌های جمع‌آوری‌شده در یک بازه زمانی ۲۵ ساله از ۵۹۰۰۰ زن سیاه‌پوست را که در مطالعه سلامت زنان سیاه پوست (BWHS) شرکت کرده‌اند، تجزیه و تحلیل می‌کند.

این مطالعه که در مجله منتشر شد شواهد NEJMزنان سیاه‌پوست که اختلالات فشار خون بارداری (HDOP) را تجربه کرده‌اند، در مقایسه با کسانی که این وضعیت را تجربه نکرده‌اند، ۶۶ درصد بیشتر در معرض خطر سکته مغزی هستند.

ارتباط بین سابقه HDOP و خطر سکته مغزی در زنان جوانتر و مسن تر، صرف نظر از وضعیت وزن آنها در دوران بلوغ جوانی، یافت شد.

شانشان شیهی، MD، ScD، استادیار پزشکی در دانشکده و محقق در مرکز اپیدمیولوژی اسلون، نویسنده مسئول این مطالعه، می‌گوید: «نتایج ما ممکن است تا حدی، بروز نامتناسب بالای سکته مغزی را در زنان سیاه‌پوست نسبت به سایر جمعیت‌ها توضیح دهد. ، گفت مدیکال اکسپرس.

محققان به پایگاه داده BWHS مراجعه کردند و 42924 مورد حاملگی را بدون سابقه بروز قلبی بررسی کردند. نویسندگان مطالعه از طریق پرسشنامه های دوسالانه، اطلاعاتی را از شرکت کنندگان در مورد شرایط مختلف، از جمله پره اکلامپسی، فشار خون بارداری، و سکته مغزی و غیره جمع آوری می کنند.

برای تعیین صحت موارد سکته مغزی گزارش شده توسط خود، محققان به دنبال سوابق پزشکی بودند و آنها را توسط متخصصان مغز و اعصاب بررسی کردند.

READ  OPI Nature Strong | وبلاگ نویس زیبایی بریتانیایی

بین سال‌های 1995 تا 2019، در مجموع 1555 سکته مغزی گزارش شده است که 310 مورد در بین 4938 زن با سابقه HDOP رخ داده است. زنانی که سابقه HDOP داشتند، در مقایسه با زنانی که این عوارض بارداری را تجربه نکرده بودند، 1.66 برابر بیشتر در معرض خطر سکته مغزی بودند. برای کسانی که سابقه پره اکلامپسی داشتند، خطر تخمینی 1.53 برابر بیشتر بود.

پره اکلامپسی عارضه ای است که در حدود 2 تا 8 درصد حاملگی ها رخ می دهد و عامل اصلی مرگ و میر مادران در سراسر جهان است. در میان زنان سیاه پوست در ایالات متحده، خطر پره اکلامپسی 60 درصد بیشتر از زنان سفیدپوست است (70 مورد در هر 1000 زایمان در سال 2014 برای زنان سیاه پوست، در مقایسه با 43 مورد در هر 1000 برای زنان سفید پوست). در سال های اخیر موارد شدید پره اکلامپسی در بین زنان سیاه پوست افزایش یافته است.

شیهی گفت: “مطالعه ما شواهدی را ارائه می دهد که سابقه بارداری ممکن است عامل مهمی برای ارزیابی خطر و پیشگیری از سکته مغزی طولانی مدت باشد.” “توصیه های غربالگری قلبی عروقی برای زنان سیاه پوست، به ویژه، باید تاریخچه HDOP را در نظر بگیرد.”

منتشر شده توسط Medicaldaily.com