مطالعه هشدار می دهد که زنان با چرخه های قاعدگی نامنظم ممکن است با خطر بیشتری برای بیماری های قلبی عروقی روبرو شوند

یک مطالعه نشان می‌دهد زنانی که دوره‌های قاعدگی یا طول دوره نسبتاً کوتاه‌تری دارند، بیشتر در معرض ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی هستند.

طبق مطالعه ای که در مجله منتشر شده است، زنانی که دوره های قاعدگی آنها کوتاه تر از میانگین 21 روز است و سیکل هایی طولانی تر از میانگین 35 روز است، بیشتر مستعد ابتلا به فیبریلاسیون دهلیزی یا ضربان قلب نامنظم هستند. مجله انجمن قلب آمریکا.

عوامل خطر بیماری قلبی مانند مقاومت به انسولین، کلسترول بالا، فشار خون بالا، التهاب مزمن و سندرم تخمدان پلی کیستیک با چرخه های قاعدگی نامنظم مرتبط هستند. به گفته محققان، نوسانات هورمونی در طول چرخه قاعدگی در افزایش خطر ابتلا به آریتمی یا ضربان قلب نامنظم نقش دارند. Heart.Org.

مطالعه حاضر اشاره کرد که چرخه‌های قاعدگی با طول‌های مختلف پیامدهای مشخصی داشتند.

محققان نوشتند: «طول چرخه قاعدگی طولانی با افزایش خطر فیبریلاسیون دهلیزی همراه بود، اما نه با انفارکتوس میوکارد، نارسایی قلبی و سکته مغزی، و چرخه‌های کوتاه‌تر با افزایش خطر بیماری عروق کرونر قلب و انفارکتوس میوکارد یا حمله قلبی مرتبط بود.

دکتر Huijie Zhang، نویسنده ارشد این مطالعه، پزشک ارشد و پروفسور در بیمارستان Nanfang در دانشگاه پزشکی جنوبی در چین، گفت: “زنانی که اختلال در چرخه قاعدگی دارند ممکن است پیامدهای نامطلوب سلامت قلبی عروقی را تجربه کنند.” CNN.

ژانگ اظهار داشت که این مطالعه به عنوان اشاره ای به این موضوع بود که زمان آن رسیده است که آگاهی در مورد اهمیت چرخه های قاعدگی نامنظم در طول سال های باروری افراد افزایش یابد.

طبق گفته مؤسسه ملی بهداشت ایالات متحده، کل درصد تخمین زده شده جهانی زنانی که دوره های قاعدگی نامنظم دارند، تقریباً 14 تا 25 درصد است.

READ  از کجا می توان درمان جایگزین هورمونی و درمان جایگزین تستوسترون را دریافت کرد

محققان داده‌های سلامتی 58056 زن در بریتانیا را تجزیه و تحلیل کردند و دریافتند زنانی که سیکل‌های قاعدگی منظم داشتند، نرخ ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی 2.5 درصد داشتند، در حالی که آن‌هایی که سیکل‌های نامنظم داشتند یا دوره‌های قاعدگی نداشتند، نرخ بالاتری 3.4 درصد داشتند.

این مطالعه همچنین نشان داد که در بین زنان با چرخه های قاعدگی منظم، 0.56٪ به فیبریلاسیون دهلیزی، 1.3٪ به بیماری عروق کرونر قلب و 0.29٪ حملات قلبی مبتلا شدند. بر خلاف آن، برای زنان با چرخه های نامنظم، این میزان برای فیبریلاسیون دهلیزی 0.92٪، برای بیماری عروق کرونر قلب 1.7٪ و برای حملات قلبی 0.45٪ بالاتر بود.

دکتر نیکا گلدبرگ، متخصص قلب مشهور و مدیر پزشکی آتریا نیویورک سیتی و دانشیار بالینی پزشکی در دانشکده گروسمن نیویورک، تحقیقات بیشتری برای یادگیری بیشتر در مورد اینکه چگونه طول و منظم چرخه قاعدگی می تواند بر سلامت قلب تأثیر بگذارد، نیاز است. پزشکی، به CNN گفت. گلدبرگ در این مطالعه شرکت نداشت.

چرخه قاعدگی
پیکسابای

منتشر شده توسط Medicaldaily.com