مطالعه یافته ها، چرت زدن و خواب دیدن می تواند عملکرد خلاقانه یک فرد را افزایش دهد

آیا تا به حال متوجه شده اید که به یک صفحه خالی خیره شده اید و احساس می کنید که ذهن شما به یک مانع برخورد کرده است و آب های خلاقانه متوقف شده اند؟ راه حل ساده و تا حد زیادی جذاب است – چرت زدن قدرت.

مطالعه جدیدی که توسط محققان موسسه فناوری ماساچوست (MIT) و دانشکده پزشکی هاروارد انجام شده و در مجله منتشر شده است. گزارش های علمی، متوجه شد که یک چرت کوتاه می تواند به شما کمک کند بر هر محدودیتی غلبه کنید و خلاقیت را شروع کنید.

علاوه بر این، محققان خاطرنشان کردند که خواب دیدن در مورد یک موضوع خاص می تواند به طور قابل توجهی توانایی های خلاقانه فرد را در رابطه با آن موضوع خاص افزایش دهد. وبلاگ علم گزارش شده است.

بنابراین مکانیسم های رویا چگونه کار می کنند؟

آزمایشگاه رسانه MIT با استفاده از دستگاه Dormio خود به رویای شرکت کنندگان در مطالعه نگاه کرد. از طریق این فرآیند، افراد ترغیب شدند تا رویاهای خود را بر موضوعات یا موضوعات خاص متمرکز کنند. نتایج یافته‌های قابل‌توجهی را نشان داد – کسانی که جوجه‌کشی هدفمند رویا را دریافت کردند، در مقایسه با کسانی که بدون هیچ‌گونه فوری به خواب رفتند، توانایی بیشتری برای تولید داستان‌های خلاقانه‌تر نشان دادند.

در یک مطالعه مشترک که توسط رابرت استیک گلد از دانشکده پزشکی هاروارد و پتی میس از آزمایشگاه رسانه MIT انجام شد، یک کاوش جالب در عملکرد درونی مغز و تأثیر بالقوه بر حالات شناختی با هدف به دست آوردن بینش های ارزشمند در مورد اینکه چگونه افراد می توانند انجام شوند، انجام شد. به طور فعال فرآیندهای شناختی آنها را شکل می دهند.

READ  آیا یک مدل اشتراک می تواند مراقبت های اولیه را در ایالات متحده برطرف کند؟

دستگاه دورمینو در فوکوس به عنوان یک دستکش پوشیده می شود و به گونه ای طراحی شده است که افراد را ترغیب کند تا عمدا رویاهای خود را روی موضوعات خاصی در هنگام شروع خواب متمرکز کنند.

کاتلین اصفهانی، یکی از نویسندگان ارشد این مطالعه و یکی از نویسندگان اصلی این مطالعه، “وقتی از شما خواسته می شود در هنگام شروع خواب در مورد موضوعی خواب ببینید – که بین خواب و بیداری در حال چرخش است، می توانید تجربیاتی رویایی داشته باشید که بعداً می توانید از آنها برای این کارهای خلاقانه استفاده کنید.” ارشد MIT، گفت: در یک انتشار رسانه ای

محققان می گویند زمانی که افکار افراد در مراحل اولیه خواب هدایت می شوند، مغز تحریک می شود تا ارتباطات گسترده تری ایجاد کند که در نهایت منجر به افزایش خلاقیت می شود. نویسندگان این مطالعه آرزو دارند افراد را با ابزارهای اضافی مجهز کنند که آنها را قادر می سازد از پتانسیل ذهن خود بهره ببرند.

علاوه بر این، هدف آنها بررسی کاربردهای بیشتر جوجه کشی رویا، به ویژه در زمینه هایی مانند درمان کابوس ها است.

10 کابوس رایج، از دیدن زامبی ها تا فریب خوردن، و آنچه می توانند در مورد زندگی شما فاش کنند.
عکس از Pexels، دامنه عمومی

منتشر شده توسط Medicaldaily.com