مقامات پس از اولین گزارش ها انتظار مرگ و میر بیشتری را دارند

کشورها اولین تلفات آبله میمون را در خارج از آفریقا در شیوع فعلی گزارش کرده اند. مقامات در اروپا انتظار مرگ و میر بیشتری را دارند و خواهان تلاش برای جلوگیری از گسترش این بیماری هستند.

برزیل و اسپانیا در 29 ژوئیه هر کدام یک مورد مرگ آبله میمون ثبت کردند گزارش شده است. سپس اسپانیا دومین مرگ ناشی از آبله میمون را در 30 جولای گزارش کرد.

به گفته این نشریه، در میان شیوع کنونی در کشورهایی که از لحاظ تاریخی این بیماری را گزارش نکرده اند، تصور می شود که مرگ و میر در اسپانیا اولین موارد مربوط به آبله میمون در اروپا باشد. اگر چه مقامات در هر دو اسپانیا و برزیل هستند هنوز در حال بررسی این که آیا آبله میمون واقعاً باعث مرگ و میر شده است، با توجه به اینکه گزارش شده است که بیمار در برزیل از “شرایط جدی دیگر” نیز رنج می برد، مقامات در اروپا منتظر گزارش های بیشتری از مرگ و میر آبله میمون هستند.

کاترین اسمالوود، افسر ارشد اورژانس در سازمان جهانی بهداشت (WHO) اروپا، گفت: با گسترش مداوم آبله میمون در اروپا، ما انتظار داریم که مرگ و میر بیشتری را شاهد باشیم. “هدف ما باید قطع سریع انتقال در اروپا و توقف این شیوع باشد.”

از تاریخ 28 جولای WHO به روز رسانی، منطقه اروپا همچنان سخت ترین منطقه در این شیوع است که بیش از 67.9 درصد موارد را در چهار هفته گذشته تشکیل می دهد. قاره آمریکا با 30 درصد موارد پس از آن قرار دارد.

READ  اسانس گل رز همکاران آروماتراپی

این مرگ و میر تنها یک هفته پس از آن رخ داد که WHO آبله میمون را یک وضعیت اضطراری بهداشتی جهانی اعلام کرد. اسمالوود گفت که این مرگ و میرها “ارزیابی آنها از شیوع بیماری در اروپا” را تغییر نمی دهد، و اشاره کرد که این بیماری، به طور کلی، “خود را التیام می بخشد“حتی بدون درمان.

او افزود: “ما می دانیم که اگرچه این بیماری در بیشتر موارد خود محدود شونده است، آبله میمون می تواند عوارض شدیدی ایجاد کند.”

به عنوان مثال، در هند، مرگ یک مرد 22 ساله در کرالا در 30 ژوئیه نیز مشکوک به آبله میمون است، روزنامه تایمز ایندیا گزارش شده است.

بر اساس داده های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده، تا 29 ژوئیه، در مجموع 22485 مورد تایید شده آبله میمون در طول شیوع سال 2022 وجود داشته است.CDC). از این تعداد، تنها 344 مورد از کشورهایی گزارش شده است که به طور تاریخی آبله میمون را گزارش کرده اند. 22141 نفر باقی مانده در کشورهایی بودند که معمولا مواردی از این بیماری را گزارش نمی کنند.

در ایالات متحده، موارد همچنان ادامه دارد گزارش شده است در بسیاری از ایالات، با سانفرانسیسکو و شهر نیویورک در حال حاضر آبله میمون را یک وضعیت اضطراری بهداشت عمومی اعلام کرده است. در شهر نیویورک، بیش از 1000 نفر دارند تست مثبت شد از 29 ژوئیه برای ویروس ارتوپاکس/آبله میمون، و مقامات خاطرنشان کردند که “بسیاری از موارد دیگر” احتمالاً تشخیص داده نشده اند. از سوی دیگر، سانفرانسیسکو، وارد شده است 305 مورد از بیش از 700 مورد کالیفرنیا تا 29 جولای.

READ  مرور صورت صورت Charlotte Tilbury Super Radiance Resurfacing

مقامات می گویند که این اعلامیه ها به تقویت پاسخ ها به موارد آبله میمون کمک خواهد کرد.

لندن برید، شهردار سانفرانسیسکو در بیانیه خبری درباره این بیانیه گفت: “ما می دانیم که این ویروس همه را به یک اندازه تحت تأثیر قرار می دهد – اما همچنین می دانیم که افراد جامعه LGBTQ+ ما در حال حاضر در معرض خطر بیشتری هستند.” “بسیاری از افراد در جامعه LGBTQ+ ما ترسیده و ناامید هستند. این وضعیت اضطراری محلی به ما این امکان را می دهد که به حمایت از در معرض خطرترین خود ادامه دهیم و در عین حال بهتر برای اتفاقات آینده آماده شویم.”