موارد سل در پناهگاه های مهاجران شیکاگو تایید شد: علائم عفونت را بدانید

مقامات بهداشتی گزارش دادند که تعداد کمی از موارد سل در پناهگاه های مهاجران در شهر شیکاگو تایید شده است. این به روز رسانی یک هفته پس از اعلام مقامات بهداشتی از شناسایی آن منتشر شد 52 مورد سرخک در این شهر که بیشتر آنها به پناهگاه های مهاجران مرتبط بودند.

سل از طریق هوا منتقل می شود عفونت باکتریایی که عمدتاً ریه ها را هدف قرار می دهد و زمانی که فرد مبتلا سرفه، عطسه یا تف می کند، پخش می شود.

اداره بهداشت عمومی شیکاگو (CDPH) تعداد دقیق موارد سل را که آنها شناسایی کرده اند، اعلام نکرده است. با این حال، آنها تأیید کرده اند که هیچ موردی از ابتلا ساکنان شهر به این عفونت در اثر قرار گرفتن در معرض مهاجرانی که آزمایش سل مثبت داشتند گزارش نشده است.

بیش از 11000 مهاجر غیرقانونی در پناهگاه های شهر شیکاگو ساکن هستند. مقامات انتظار دارند حداکثر 150 تشخیص سل در میان ساکنان شیکاگو در طول سال باشد.

“من این را به عنوان یک شیوع توصیف نمی کنم. این نسبتاً مطابق با آنچه ما انتظار داریم ببینیم است.” گفت جیکوب مارتین، سخنگوی وزارت بهداشت

مقامات بهداشتی سناریوی فعلی را به عنوان یک تهدید عمومی قابل توجه نمی بینند. به گفته مقامات، حدود 10 تا 20 درصد از مردم آمریکای مرکزی و جنوبی به سل نهفته مبتلا هستند، به این معنی که آزمایش عفونت ریه آنها مثبت است اما قادر به انتقال آن به دیگران نیستند.

سل یک بیماری بدیع یا به ندرت دیده شده در شیکاگو نیست. ما به ارائه درمان به افراد در صورت لزوم ادامه خواهیم داد و اقدامات احتیاطی مناسب را برای از بین بردن شیوع آن انجام خواهیم داد. سل با آنتی بیوتیک قابل درمان است و به خصوص عفونی نیست، معمولاً چندین ساعت یا بیشتر نیاز دارد. تماس نزدیک طولانی مدت بین افراد گسترش یابد. CDPH همچنان موارد را جدی می گیرد تا آن را مهار کند.” گفت میز ملی

READ  آیا بعد از واکسن کوویید می توانید الکل مصرف کنید؟ - مجله نیویورک تایمز

علائم سل را بشناسید:

تنها بخش کوچکی از افرادی که به سل مبتلا می شوند، دچار عفونت و علائم می شوند. دیگران ممکن است آن را به عنوان یک عفونت نهفته بدون اینکه فرد بیمار شود افراد مبتلا به سل نهفته نمی توانند عفونت را به دیگران منتقل کنند.

مشترک نشانه ها سل شامل سرفه مداوم سه هفته یا بیشتر، درد قفسه سینه و سرفه کردن خون یا خلط از عمق ریه است. علائم دیگر عبارتند از ضعف یا خستگی، کاهش وزن، کاهش اشتها، لرز، تب و تعریق شبانه.

برخی شرایط پزشکی مانند دیابت، مصرف دخانیات، ضعف سیستم ایمنی و سوءتغذیه می تواند خطر ابتلا به بیماری سل را در فرد افزایش دهد.