میراث سناتور اورین هچ سیر تکامل حزب جمهوری‌خواه در زمینه سلامت را دنبال می‌کند


وقتی صحبت از سیاست بهداشتی به میان می‌آید، سناتور سابق جمهوری‌خواه یوتا، اورین هچ، که در 23 آوریل در سن 88 سالگی درگذشت، میراث پیچیده‌ای از دستاوردهای عمده قانون‌گذاری، تغییر مواضع، سازش‌ها و مخالفت‌های شدید بر جای می‌گذارد. با این حال، از بسیاری جهات، تکامل و رهبری هچ در سیاست های بهداشتی در طول چهار دهه حضور او در سنای ایالات متحده، آینه حزب جمهوری خواه است.

وقتی هچ پس از پیروزی ناراحت کننده در سال 1976 به عنوان یک سیاستمدار تازه کار به واشنگتن آمد، یک آتش نشان محافظه کار بود، یکی از رهبران اولیه “راست جدید” که برای برچیدن دولت رفاه فدرال و ممنوعیت سقط جنین تلاش می کرد. سناتور جدید که سابقاً وکیل دادگستری بود، هرگز سمت دولتی نداشته است.

اما انتخاب رونالد ریگان در سال 1980 و تسلط جمهوری‌خواهان بر مجلس سنا که هچ را به ریاست کمیته قدرتمند کار و منابع انسانی (اکنون کمیته بهداشت، آموزش، کار و بازنشستگی) تبدیل کرد، او را به چیزی شبیه به یک عمل‌گرا تبدیل کرد. باید توجه داشت که این عمل گرایی تا حدودی اجباری بود: با وجود اینکه هچ از نظر فنی رئیس بود، جمهوری خواهان میانه رو به اندازه کافی در هیئت حضور داشتند تا به ادوارد کندی از ماساچوست، دموکرات رتبه بندی، کنترل مؤثری بر آنچه می توانست توسط کمیته تصویب شود، می داد.

بنابراین هچ یاد گرفت که سازش کند – و قانون گذاری کند. در سال 1984، او با نماینده لیبرال، هنری واکسمن (D-Calif.) مذاکره کرد که هنوز از آن به عنوان “قانون هچ وکسمن.” این قانون بیشتر به عنوان قانونی شناخته می شود که برای اولین بار اجازه تأیید نسخه های ژنریک داروهای مارک دار را می دهد. اگرچه دور از نوشدارویی است، اما همچنان بزرگترین پیشرفت در مبارزه برای مهار قیمت های بالای دارو است.

هنگامی که دموکرات ها پس از انتخابات 1968 سنا را پس گرفتند، کندی رئیس کمیته و هچ، جمهوری خواه رتبه بندی شدند. این دو در یک سری از دستاوردهای مهم قانونگذاری، از برنامه رایان وایت در مورد درمان ایدز و قانون آمریکایی های دارای معلولیت به رشته اول قانون فدرال مراقبت از کودکان. و در حالی که هچ دشمن قوی بیمه سلامت ملی بود، او و کندی در نهایت در سال 1997 لایحه ایجاد برنامه بیمه سلامت کودکان، که بیمه درمانی کم هزینه را برای خانواده های کم درآمدی که واجد شرایط Medicaid نیستند ارائه می دهد.

هچ شدیداً ضد سقط جنین در مورد حمایت خود از بودجه فدرال برای تحقیق روی سلول های بنیادی جنینی مشتق شده از جنین های سقط شده صریح بود. “من فکر می کنم این موقعیت نهایی طرفدار زندگی است، زیرا معتقدم طرفدار زندگی فقط مراقبت از نوزادان متولد نشده نیست، بلکه مراقبت از کسانی است که در حال زندگی هستند.” او در سال 2007 به NPR گفت.

اما مانند بسیاری از اعضای حزب جمهوری خواه در کنگره، هچ پس از انتخاب رئیس جمهور باراک اوباما در سال 2008 به ریشه های محافظه کار خود بازگشت. یکی از حامیان به اصطلاح دستور فردی که مردم را ملزم به داشتن بیمه درمانی می کند، در حالی که این موقعیت شبه رسمی جمهوری خواه بود. در اوایل دهه 1990، هچ به یک دشمن آشکار تبدیل شد. “کنگره دارد هرگز از خط عبور نکرد او در سال 2010 گفت: بین تنظیم کاری که مردم برای انجام آن انتخاب می‌کنند و دستور دادن به آن‌ها.

پس از اینکه رابرت بنت سناتور میانه‌رو جمهوری‌خواه یوتا در انتخابات مقدماتی در سال 2010 برکنار شد و مایک لی مورد علاقه محافظه‌کاران جایگزین شد، هچ محافظه‌کارتر شد تا در سال 2012 مجدداً در انتخابات پیروز شود. آخرین دوره او در سنا با تلاش‌هایی مشخص شد. قانون مراقبت مقرون به صرفه را لغو کند و بیشتر دسترسی به سقط جنین را محدود کنید. مورمون مؤمن، که در اوقات فراغت خود اشعاری را برای موسیقی پرفروش مسیحی می نوشت، حتی ACA را “احمقانه ترین و احمقانه ترین صورت حسابی که تا به حال دیده ام” نامید. حالا ممکن است برخی از شما آن را دوست داشته باشید. اگر این کار را بکنید، شما یکی از احمق ترین آدم های احمقی هستید که من تا به حال ملاقات کرده ام.» او بعداً بابت این بیانیه عذرخواهی کرد.

یکی از دستیاران سابق کندی، جیم مانلی، گفت تریبون دریاچه نمک که “هیچ کس بیش از سناتور هاچ تجسم گرایش به راست حزب جمهوری خواه نیست.”

با این حال، در یک پیچ آخر، هچ به عنوان جانشین خود، نامزد انتخابات ریاست جمهوری 2012 حزب جمهوری خواه، میت رامنی را تحت فشار قرار داد. رامنی تنها در چند سال اول فعالیت خود به یکی از میانه‌روترین جمهوری‌خواهان در مجلس تبدیل شده است. این ممکن است آخرین میراث اورین هچ باشد.

HealthBent، یکی از ویژگی‌های منظم Kaiser Health News، بینش و تحلیلی از سیاست‌ها و سیاست‌ها را از جولی روونر، خبرنگار ارشد KHN در واشنگتن، که بیش از 30 سال مراقبت‌های بهداشتی را پوشش داده است، ارائه می‌کند.

این داستان توسط KHN (خبر سلامت قیصر)، اتاق خبر ملی که روزنامه نگاری عمیقی در مورد مسائل بهداشتی تولید می کند. همراه با تجزیه و تحلیل سیاست و نظرسنجی، KHN یکی از سه برنامه عملیاتی اصلی در است KFF (بنیاد خانواده قیصر). KFF یک سازمان غیرانتفاعی وقفی است که اطلاعات مربوط به مسائل بهداشتی را به ملت ارائه می دهد.