نرخ بالای واکسیناسیون کووید در میان بزرگسالان مبتلا به اوتیسم

سه شنبه، 10 مه 2022 (اخبار هلث دی)

یک مطالعه جدید نشان می دهد که بزرگسالان مبتلا به اوتیسم نرخ بالایی از پذیرش واکسن کووید-19 و تزریق واکسن دارند.

به گفته محققان، این خبر خوبی است، زیرا بزرگسالان اوتیسمی دارای عوامل خطر متعددی برای عفونت COVID-19 و بیماری شدیدتر در صورت ابتلا به این بیماری هستند.

Kaitlin Koffer Miller، یکی از نویسندگان این مطالعه، از دانشگاه Drexel در فیلادلفیا، گفت: “دستیابی به این گروه به طور موثر در پیام های بهداشت عمومی در مورد واکسیناسیون بسیار مهم است.”

برای اطلاع از اینکه آیا پیام های بهداشت عمومی در مورد اهمیت واکسیناسیون رسیده است یا خیر بزرگسالان مبتلا به اوتیسم، نویسندگان نظرسنجی های آنلاین را برای 431 بزرگسال اوتیسمی در پنسیلوانیا که در تحقیقات قبلی شرکت کرده بودند ارسال کردند.

پاسخ‌ها بین مارس و آگوست 2021 جمع‌آوری شد. آنها نشان دادند که حدود 78 درصد از پاسخ‌دهندگان نظرسنجی گفتند که واکسن کووید-19 را دریافت کرده‌اند یا قصد دارند آن را دریافت کنند، و بیش از 55 درصد گفتند که حداقل یک دوز دریافت کرده‌اند.

در مقایسه، طبق این مطالعه، 42 درصد از کل جمعیت بزرگسال در پنسیلوانیا حداقل یک دوز واکسن کووید-19 را در تاریخ متوسط ​​پاسخ به نظرسنجی (2 آوریل 2021) دریافت کرده بودند. یافته ها در مجله منتشر شد واکسن.

کوفر میلر گفت، در میان بزرگسالان مبتلا به اوتیسم، پذیرندگان واکسن “بیشتر احتمال دارد که افزایش تنهایی را در طول COVID-19 گزارش کنند، در شهرستان های پرجمعیت تر و در مناطقی که رئیس جمهور بایدن در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده در سال 2020 به دست آورد، زندگی می کنند.” او مدیر تأثیر سیاست در مرکز سیاست و تحلیل موسسه اوتیسم Drexel است.

READ  چرا ما هرگز نمی دانیم که آیا داروی آلزایمر سالانه 56000 دلار واقعاً م Worksثر است یا خیر

کوفر میلر در بیانیه خبری دانشگاه گفت: “روابط مثبتی بین میل به محافظت از دیگران در برابر COVID-19، نگرانی در مورد ابتلا به COVID-19 و اعتماد به ایمنی واکسن ها پیدا شد.”

نگرانی درباره ایمنی واکسن در میان کسانی که نسبت به واکسن مردد بودند رایج بود.

به گفته محققان، این یافته ها می تواند به تلاش ها برای افزایش نرخ واکسیناسیون در میان افراد مبتلا به اوتیسم کمک کند.

کوفر می‌گوید: «با درک دلایل تردید در مورد واکسن – به عنوان مثال، نگرانی در مورد ایمنی واکسن – یا پذیرش واکسن، مانند احساس تنهایی، در میان پاسخ‌دهندگان بزرگسال اوتیستیک می‌تواند به ارسال پیام‌های سلامت عمومی مؤثرتر و اطلاع رسانی واکسن به این جمعیت کمک کند. میلر گفت.

این مطالعه راه‌هایی را پیشنهاد می‌کند که آژانس‌های بهداشت عمومی می‌توانند واکسیناسیون را برای افراد مبتلا به اوتیسم ترویج کنند، از جمله استفاده از روش‌های بصری مانند داستان‌های اجتماعی، که موقعیت‌های اجتماعی را توضیح می‌دهد تا به افراد اوتیسمی کمک کند رفتار و پاسخ‌های مناسب اجتماعی را بیاموزند.

اطلاعات بیشتر

انجمن اوتیسم مطالب بیشتری دارد کووید-۱۹.

منبع: دانشگاه درکسل، انتشار خبری، 3 مه 2022

توسط رابرت پریدت خبرنگار HealthDay

اخبار پزشکی
حق چاپ © 2021 HealthDay. تمامی حقوق محفوظ است.
نمایش اسلاید


راهنمای فرزندپروری: اصول سالمی که کارساز است
به نمایش اسلاید مراجعه کنید