نزدیک به 400 تصادف مرتبط با فناوری های خودران و کمک راننده از تابستان گذشته

آخرین اخبار پیشگیری و تندرستی

چهارشنبه 15 ژوئن 2022 (اخبار هلث دی)

اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه ایالات متحده (NHTSA) روز چهارشنبه گزارش داد که در سال گذشته نزدیک به 400 تصادف با فناوری های پیشرفته کمک راننده مرتبط بوده است.

NHTSA در گزارشی اعلام کرد که آژانس در اولین گزارش ایمنی در مقیاس بزرگی که در مورد وسایل نقلیه خودکار گردآوری کرده است، گفت که این تصادفات منجر به کشته شدن شش نفر و مجروح شدن شدید پنج نفر شد. انتشار خبر اعلام داده های جدید

دکتر NHTSA، مدیر NHTSA، گفت: «فناوری‌های جدید وسایل نقلیه پتانسیل کمک به جلوگیری از تصادف، کاهش شدت تصادف و نجات جان انسان‌ها را دارند، و این بخش علاقه‌مند به پرورش فناوری‌هایی است که این کار را انجام می‌دهند؛ جمع‌آوری این داده‌ها گام مهمی در این تلاش است.» استیون کلیف در این خبر گفت.

کلیف افزود: با جمع‌آوری داده‌های بیشتر، NHTSA می‌تواند خطرات یا روندهای نوظهور را بهتر شناسایی کند و در مورد نحوه عملکرد این فناوری‌ها در دنیای واقعی اطلاعات بیشتری کسب کند.

از 392 تصادف گزارش شده، تسلا با استفاده از ویژگی خودران خود خلبان در 273 تصادف دخیل بوده است. سایر خودروهای مجهز به سیستم های کمک راننده نیز درگیر حوادث شدند، از جمله خودروهای هوندا در سال 90، سوباروس در 10، و خودروهای فورد موتور، جنرال موتورز، بی ام و، فولکس واگن، تویوتا، هیوندای و پورشه هر کدام در پنج خودرو یا کمتر درگیر شدند.

اجزای کمکی راننده شامل به اصطلاح حفظ خطوط است که به رانندگان کمک می کند در خطوط خود بمانند و کروز کنترل تطبیقی ​​که سرعت خودرو را حفظ می کند و هنگامی که ترافیک جلویی کند می شود به طور خودکار ترمز می کند. مجله نیویورک تایمز گزارش شده است.

READ  ¿Por qué Medicare no paga por las pruebas caseras para covid؟

کلیف به خبرنگاران گفت که از داده‌های جمع‌آوری‌شده تاکنون نمی‌توان نتیجه‌گیری کرد، زیرا عواملی مانند تعداد خودروهای هر سازنده که در جاده‌های ایالات متحده هستند و به این نوع فناوری‌ها مجهز هستند را در نظر نمی‌گیرد. مجله نیویورک تایمز گزارش شده است.

او گفت: “داده ها ممکن است سوالات بیشتری را نسبت به پاسخ آنها ایجاد کنند.”

حدود 830000 خودروی تسلا در ایالات متحده دارای Autopilot یا سایر فناوری‌های کمک راننده هستند، که ممکن است به توضیح دلیل آن کمک کند. خودروهای تسلا بر اساس گزارش، نزدیک به 70 درصد از تصادفات گزارش شده را به خود اختصاص داده است بار.

NHTSA به جمع آوری داده ها در مورد خرابی های مربوط به این موارد ادامه خواهد داد فناوری های کمک راننده کلیف گفت و از آن هنگام تدوین قوانین یا الزامات برای طراحی و استفاده از آن استفاده کنید.

این اطلاعات بر اساس دستوری که یک سال پیش توسط NHTSA صادر شد، جمع‌آوری شد که خودروسازان را ملزم می‌کرد تا تصادفات مربوط به خودروهای مجهز به سیستم‌های پیشرفته کمک راننده را گزارش کنند.

این دستور تا حدی ناشی از تصادفات و تلفات در طول شش سال گذشته بود که تسلاس در خلبان خودکار فعالیت می کرد. هفته گذشته، NHTSA تحقیقات را گسترش داد بررسی اینکه آیا Autopilot دارای نقص‌های فنی و طراحی است که خطرات ایمنی را به همراه دارد.

کارشناسان ایمنی نگران هستند که این سیستم‌ها به رانندگان اجازه می‌دهند تا کنترل فعال خودرو را رها کنند، زیرا فکر می‌کنند خودروهایشان خودشان رانندگی می‌کنند. هنگامی که فناوری عملکرد نادرست داشته باشد یا نتواند از عهده یک معضل خاص رانندگی برآید، رانندگان ممکن است برای به دست گرفتن سریع کنترل آمادگی نداشته باشند. بار گزارش شده است.

READ  با تلاش قانونگذاران برای از بین بردن قوانین مربوط به شوت های کودکان، ایدئولوژی ضد واکسن به دست می آورد.

اطلاعات بیشتر

برای اطلاعات بیشتر به اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه ایالات متحده مراجعه کنید ایمنی راننده با خودروهای خودران.

منابع: اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه ایالات متحده، انتشار خبری، 15 ژوئن 2022؛ مجله نیویورک تایمز

توسط رابرت پریدت خبرنگار HealthDay

اخبار پزشکی
حق چاپ © 2021 HealthDay. تمامی حقوق محفوظ است.
نمایش اسلاید


8 مورد ضروری کیت کمک های اولیه برای خراش ها، بریدگی ها، نیش حشرات و موارد دیگر
به نمایش اسلاید مراجعه کنید