نشان دادن یک رویکرد واکنش سریع برای مدیریت آبله میمون

در مطالعه اخیر ارسال شده به medRxiv* سرور پیش چاپ، محققان استراتژی واکنش سریع را برای مدیریت شیوع آبله میمون (MPX) نشان دادند.

مطالعه: پاسخ سریع برای اطلاع از قرار گرفتن در معرض آبله میمون، ارزیابی خطر مواجهه و طبقه بندی، و نظارت بر علائم. اعتبار تصویر: Berkay Ataseven/Shutterstock

زمینه

از آنجایی که شیوع MPX فراتر از مناطق بومی ادامه دارد، موسسات مراقبت های بهداشتی و متخصصان بهداشت عمومی با معضل شناسایی سریع و مدیریت افرادی که به طور بالقوه در معرض MPX قرار دارند مواجه هستند. انگلستان (بریتانیا)، سازمان بهداشت جهانی (WHO) و مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) همگی تعاریف مختلفی از قرار گرفتن در معرض MPX ارائه کرده اند.

با این حال، مسائل مربوط به گزارش به موقع مواجهه بالقوه، ارزیابی ریسک برای طبقه بندی ریسک، و نظارت بر علائم در پنجره مواجهه مهم هستند. علاوه بر این، طبقه بندی خطر بسیار مهم است زیرا ممکن است به افرادی که در معرض خطر بیشتری هستند، پروفیلاکسی پس از مواجهه (PEP) به شکل واکسن پیشنهاد شود. با این وجود، بهترین زمان برای تهیه واکسن ظرف چهار روز پس از قرار گرفتن در معرض MPX است. علاوه بر این، مقامات بهداشت عمومی توصیه می‌کنند که پرسنل مراقبت‌های بهداشتی (HCP) برای علائم در مواجهه با MPX تعریف‌شده نظارت شوند.

در مورد مطالعه

در مطالعه حاضر، محققین طراحی و اجرای سریع سیستم‌های نظرسنجی پاسخگوی تلفن همراه را برای گزارش قرار گرفتن در معرض MPX بالقوه، ارزیابی ریسک و طبقه‌بندی قرار گرفتن در معرض، و ردیابی علائم در میان HCPها توصیف کردند.

READ  برنامه بهداشت هومانا ، مدیکر را بیش از 200 میلیون دلار بیش از حد مجاز تحت فشار قرار داده است

این تحقیق در یک موسسه بهداشتی دانشگاهی در بوستون، ماساچوست، پس از پذیرش مورد تشخیص اولیه MPX در ایالات متحده (ایالات متحده) در طول شیوع جهانی فعلی انجام شد. داوطلبان این مطالعه شامل سلامت شغلی، کنترل عفونت، متخصصان آمادگی در شرایط اضطراری، طراحی و برنامه نویسان ثبت اطلاعات الکترونیکی تحقیقاتی (REDCap) و HCPهایی با قرار گرفتن در معرض MPX مشکوک بودند.

مداخلات مطالعه توسعه و به کارگیری تکنیک‌های REDCap برای شناسایی HCP که ممکن است در معرض MPX قرار گرفته باشند، انجام تجزیه و تحلیل خطر مواجهه و طبقه‌بندی برای پیشگیری پس از مواجهه (PEP)، و نظارت بر علائم در پنجره مواجهه بود. داشبوردهای نظارت بر HCP و هشدارهای متنی سرویس پیام کوتاه (SMS) برای نظارت بر علائم از جمله پیشرفت‌های این پروژه بودند.

نتایج

به طور کلی، مطالعه حاضر به جزئیات ایجاد سریع راه‌حل‌های خاص MPX و تجربه اولیه با استقرار این فناوری می‌پردازد که شامل 1) تجزیه و تحلیل ریسک مواجهه و طبقه‌بندی، 2) نظارت بر علائم، و 3) هشدار درمورد قرار گرفتن در معرض احتمالی. علاوه بر این، نویسندگان خاطرنشان کردند که این سیستم ها برای استفاده در دسترس دیگران هستند. علاوه بر این، هر راه حل بیشتر توسط تیم های پشتیبانی بالینی که راهنمایی و مشاوره برای HCP ارائه می دهند، بهبود یافت.

به طور مفصل، نتایج مطالعه نشان داد که ابزارهایی برای فعال کردن نقشه‌برداری تماس و پرس و جو در معرض قرار گرفتن در عرض 24 ساعت پس از شناسایی یک فرد مبتلا به MPX فرضی، با کل مجموعه در عرض چهار روز پس از تشخیص تأیید MPX اجرا شد. علاوه بر این، پیگیری بالینی متخصص پزشکی در طراحی گنجانده شد، و نسخه‌سازی در زمان واقعی تغییرات را مجاز کرد، که منجر به بهبود انطباق و نظارت بر ردیابی علائم HCP شد.

READ  بایدن در مورد نرخ واکسیناسیون سالمندان برابر با نژاد بدون داده برای پشتیبان گیری از این امر افتخار می کند

توسعه سریع راه‌حل‌های خاص MPX با استفاده از REDCap باعث انعطاف‌پذیری در رویکرد و طراحی، و ادغام کمک‌های بالینی متمرکز بر عملکرد افزوده شد. نمایندگان تیم اختصاص داده شده با استفاده از ماژول خارجی سفارشی MGB REDCap که قبلاً ساخته شده بود، با موفقیت به یک رابط کاربر پسند برای کاوش داده های HCP در پروژه REDCap دسترسی پیدا کردند.

یکی از مؤلفه‌های مهم این روش، شناسایی فعال HCP بود که ممکن است از کمک‌های بالینی، یا مرتبط با مهارت فن‌آوری، شامل دسترسی به ایمیل و آشنایی با تکمیل نظرسنجی، یا با موانع زبان یا کسانی که به مشاوره PEP نیاز دارند، به دست بیاورند. با تداوم پیاده سازی ابزارها، جریان های کاری مانند کمک های بالینی می توانند برای اثربخشی بهینه سازی شوند.

سازمان‌های دیگر می‌توانند از کیت ابزار Monkeypox REDCap از بیمارستان عمومی ماساچوست (MGH) و هر کد ماژول‌های خارجی سفارشی‌سازی شده استفاده کنند. بسته به پاسخ، اگر مؤسسه یا نهادی معیارهای بهداشت عمومی محلی را برای قرار گرفتن در معرض یا نظارت داشته باشد، ممکن است شخصی‌سازی لازم باشد. کل توسعه راه حل و استراتژی طراحی مشترک بودند، با توسعه دهندگان متعددی که به طور همزمان روی جنبه های مختلف راه حل کار می کردند و بر حوزه های خاصی مانند طرح بندی سؤالات نظرسنجی، اعلان های خودکار، گزارش ها و دسترسی مجاز تمرکز می کردند.

نتیجه گیری

در پایان، نویسندگان خاطرنشان کردند که اجرای گزارش‌دهی مواجهه، ارزیابی و طبقه‌بندی خطر و سیستم‌های نظارت بر علائم در چند روز پس از شناسایی یک مورد MPX بسیار مهم است. پژوهش حاضر با توجه به دانش تیم توسعه در ساخت دستگاه‌های مشابه قبل و در طول همه‌گیری سندرم حاد تنفسی کرونا 2 (SARS-CoV-2) برای کمک به عملیات و تلاش‌های تحقیقاتی، این نیاز را برآورده کرد. علاوه بر این، ویژگی‌های مدولار شده REDCap، ارتباطات دقیق و واضح طرف‌های درگیر، از جمله خدمات بهداشت حرفه‌ای (OHS) و کنترل عفونت بر روی نیازهای عملکردی آنها، این امکان را فراهم کرد.

READ  براق کننده های لب Flip Color Ciate

این تیم معتقد است که به اشتراک گذاشتن استراتژی REDCap و ابزارهای مورد استفاده ممکن است به دیگران در موقعیت‌های مشابه کمک کند و منجر به پیشرفت‌ها و پیشرفت‌ها شود. علاوه بر این، آنها اشاره کردند که این فناوری ها فراتر از زمینه مراقبت های بهداشتی قابل اجرا هستند، جایی که چندین خواسته مشابه در واکنش به گسترش MPX در جامعه شناخته شده است.

*تذکر مهم

medRxiv گزارش‌های علمی مقدماتی را منتشر می‌کند که توسط همتایان مورد بررسی قرار نمی‌گیرند و بنابراین، نباید به‌عنوان نتیجه‌گیری، راهنمای عمل بالینی/رفتار مرتبط با سلامتی در نظر گرفته شوند یا به عنوان اطلاعات ثابت تلقی شوند.