نوشیدنی های قندی ممکن است خطر مرگ ناشی از این سرطان ها را افزایش دهند

بر کسی پوشیده نیست که نوشیدنی های شیرین برای سلامت افراد مضر هستند، اما چگونه آنها با سرطان مرتبط هستند؟ محققان دریافته اند که مصرف آنها ممکن است خطر مرگ و میر ناشی از برخی سرطان ها را افزایش دهد.

به گفته مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری، نوشیدنی های شیرین شده با شکر (SSB) “منابع اصلی قندهای افزوده” برای آمریکایی ها هستند.CDC). در یک مطالعه جدید، منتشر شده پنجشنبه در مجله Cancer, Epidemiology, Biomarkers & Prevention، محققان تلاش کردند تا چگونگی ارتباط SSBs و نوشیدنی های مصنوعی شیرین شده (ASB) با مرگ و میر ناشی از سرطان را بیابند.

این تیم داده‌های 934777 مرد و زن بدون سرطان را از سال 1982 تا 2016 مورد بررسی قرار دادند که شامل اطلاعاتی در مورد میزان مصرف SSB و ASB بود.

تجزیه و تحلیل پیگیری نشان داد که 135093 نفر از شرکت کنندگان تا سال 2016 بر اثر سرطان مرده بودند. آنها دریافتند که مصرف SSB با افزایش خطر مرگ و میر ناشی از سرطان روده بزرگ و کلیه مرتبط است، “که پس از تنظیم BMI (شاخص توده بدن) باقی ماند.”

«نتایج نشان داد که مصرف بیش از دو نوشیدنی SSB توسط مردان و زنان در روز در مقابل افرادی که هرگز مشروب ننوشیده‌اند با مرگ و میر ناشی از سرطان مرتبط نیست، اما با افزایش خطر ابتلا به سرطان‌های مرتبط با چاقی همراه است که پس از تعدیل این نوشیدنی‌ها باطل شد. BMI، انجمن سرطان آمریکا اشاره شد در یک خبر

آنها همچنین دریافتند که ASB با افزایش خطر ابتلا به سرطان پانکراس مرتبط است.

READ  مجموعه Dior Summer Dune | وبلاگ نویس زیبایی انگلیس

محققان نوشتند: «مصرف SSB با مرگ و میر بالاتری از سرطان‌های خاص مرتبط بود که تا حدی از طریق چاقی ایجاد می‌شد. “ارتباطات مصرف ASB و افزایش خطر سرطان پانکراس مستلزم مطالعه بیشتر است.”

طبق گفته انجمن سرطان آمریکا، نتایج به نظر می رسد با BMI بالاتر در میان شرکت کنندگانی که به طور منظم SSB مصرف می کردند، مرتبط باشد. گفته می شود که BMI “شاخص قابل اعتماد چاقی بدن برای اکثر افراد” است “تشخیص نمی دهد” چاقی بدن یک فرد و نه تعیین کننده سلامت فرد، CDC گفت.

محققان نوشتند: «این نتایج باید سیاست‌های مربوط به مصرف نوشیدنی‌های شیرین را نشان دهد.

جدای از خطرات سرطان، مصرف مکرر SSB ها با سایر مشکلات سلامتی مانند بیماری قلبی، نقرس، پوسیدگی دندان، بیماری کبد غیر الکلی و دیابت نوع 2 نیز مرتبط است.

مارجوری مک کالو، سرپرست تیم تحقیق، گفت: متأسفانه آمریکایی ها از محدودیت های توصیه شده برای مصرف شکر توسط دستورالعمل های رژیم غذایی ایالات متحده فراتر می روند و نوشیدنی های شیرین شده با قند از عوامل خطر شناخته شده برای افزایش وزن، اضافه وزن و چاقی هستند.

و این فقط نوشیدنی های شیرین مانند نوشابه ها و آب میوه ها نیستند که در دسته SSB ها قرار می گیرند. سایر نوشیدنی ها مانند نوشیدنی های انرژی زا، نوشیدنی های ورزشی، چای، قهوه و آب های شیرین نیز باید به عنوان SSB در نظر گرفته شوند.

CDC گفت: “محدود کردن مصرف نوشیدنی های شیرین می تواند به افراد کمک کند وزن سالم داشته باشند و الگوهای غذایی سالم داشته باشند.”

READ  کلینیک سقط جنین در مرز تگزاس و مکزیک با چالش های حقوقی و فرهنگی منحصر به فردی مواجه است