نکات تخصصی برای کاهش علائم

در حالی که بهار دماهای ملایم تری را به همراه دارد و گل ها را شکوفا می کند، اما ممکن است خوشایندترین زمان برای افراد مبتلا به آلرژی فصلی نباشد. با این وجود، تشخیص زودهنگام و انجام اقدامات احتیاطی مناسب می تواند به افراد کمک کند تا دوره گرده سنگین از فوریه تا اوایل تابستان را به طور موثر مدیریت کنند.

آلرژی فصلی که به عنوان تب یونجه شناخته می شود یا رینیت آلرژیک تقریباً 60 میلیون بزرگسال ایالات متحده را تحت تأثیر قرار می دهد. به گفته دکتر رینال پاتل، متخصص آلرژی و ایمونولوژیست دارای گواهی هیئت مدیره، حدود 25 درصد از بزرگسالان آلرژی فصلی دارند. همچنین برای افرادی که در دوران کودکی آلرژی ندارند، ابتلا به آلرژی های جدید در بزرگسالی بسیار رایج است.

آلرژی بهار می تواند علائم مختلفی را در بیماران ایجاد کند. ما همه آن را به عنوان آلرژی دیده ایم. این آلرژی ها می توانند شایع ترین علائم مانند چشم، گوش، بینی، گلو و ریه ها را تحت تاثیر قرار دهند. همچنین، می توانیم آلرژی را بر وضعیت روانی تاثیر بگذاریم. [fatigue, headache]، پوست و دستگاه گوارش،” دکتر پاتل، که همچنین بنیانگذار آلرژی MD در شهر لانگ آیلند، نیویورک، گفت مدیکال دیلی.

شایع ترین علائم آلرژی فصلی شامل آبریزش بینی، احتقان بینی، سرفه، خارش بینی یا گلو، آبریزش و خارش چشم ها، عطسه، چکه های بعد از بینی، تورم چشم ها و خستگی ناشی از اختلال خواب است. آلرژی همچنین می تواند منجر به آسم و مشکلات تنفسی شود.

اگر فردی در فصول خاصی از سال هر یک از علائم ذکر شده را داشت، بهتر است آزمایش آلرژی فصلی را انجام دهد. دکتر پاتل گفت: تشخیص آلرژی اغلب بر اساس شرح حال، آزمایش پوستی و/یا آزمایش خون است.

READ  مایکل کورس زرق و برق دار! عطر | وبلاگ نویس زیبایی انگلیس

چگونه علائم آلرژی را مدیریت کنیم:

شناسایی آلرژن ها اولین گام برای مدیریت موثر علائم است. علاوه بر کمک فوری پزشکی، افراد مبتلا به آلرژی باید برای جلوگیری از عوامل محرک احتیاط کنند.

دکتر پاتل “توصیه می‌کنم قبل از خواب دوش بگیرید. در روزهایی که گرده‌ها زیاد است وقت خود را در بیرون از خانه محدود کنید. اگر مجبورید بیرون بروید از کلاه و عینک آفتابی استفاده کنید. پنجره‌ها را در خانه و ماشین خود بسته نگه دارید. یک دستگاه تصفیه هوا را در اتاق خواب در نظر بگیرید.” گفت.

هنگامی که محرک ها نمی توانند محدود شوند، پزشکان ممکن است یک برنامه درمانی سفارشی را برای فرد توصیه کنند. دکتر پاتل خاطرنشان کرد: ما می توانیم آن را با بسیاری از داروهای بدون نسخه مانند آنتی هیستامین های خوراکی، قطره های چشمی و اسپری های بینی درمان کنیم.

“اگر این کمکی نکرد، می‌توانیم آنتی‌هیستامین‌های نسخه‌ای، قطره‌های چشمی و اسپری‌های بینی ارائه کنیم. همچنین می‌توانیم علائم فردی را بسته به احساسی که دارید درمان کنیم. درمان‌های طولانی‌مدت مانند ایمونوتراپی آلرژی را می‌توان از طریق واکسن‌های آلرژی و زیرزبانی ارائه کرد. قطره یا قرص. با متخصص آلرژی خود صحبت کنید تا یک طرح سفارشی برای شما دریافت کند!» دکتر پاتل افزود.