هزینه های مراقبت از سلامتی شما نباید یک راز باشد


اگر تا به حال بیماری جدی داشته‌اید یا از کسی مراقبت کرده‌اید، می‌دانید که هزینه‌های پزشکی چقدر سریع انباشته می‌شوند: از آزمایشگاه‌ها، کلینیک‌های رادیولوژی، داروخانه‌ها، پزشکان، بخش‌های مختلف در همان بیمارستان – برخی از آنها در بیمه شما هستند. شبکه، دیگران نه.

تعیین اینکه کدام قبوض را باید پرداخت کنید، مهم نیست که چقدر باهوش هستید، بسیار گیج کننده است. اگر مریض هستید، یا موانع تکنولوژیکی، فرهنگی یا زبانی دارید – بدون ذکر مشکلات مالی – پیمایش در این پیچ و خم می تواند به ویژه ترسناک باشد.

قانونی که در ماه گذشته توسط فرماندار گاوین نیوسام امضا شد، ممکن است به شما کمک کند تا انبوهی از صورت‌حساب‌های پزشکی را مرتب کنید تا بفهمید برنامه سلامت شما چه چیزی را پوشش می‌دهد و چه زمانی این پوشش آغاز می‌شود.

قانون، SB 368، اکثر برنامه های بهداشتی بخش خصوصی تحت نظارت دولتی را ملزم می کند که برای هر ماهی که در آن مراقبت دریافت کرده اند، به روز رسانی های ثبت نام کننده ارسال کنند و نشان دهد که آنها چقدر به فرانشیز سالانه خود پرداخت کرده اند – مبلغی که شخص باید قبل از شروع بیمه برای پوشش بیشتر موارد پرداخت کند. مراقبت از آنها – و میزان نزدیکی آنها به رسیدن به محدودیت‌های خارج از جیب، مبلغی که پس از آن بیمه‌گر 100% مراقبت را پرداخت می‌کند.

این قانون که در ماه ژوئیه اجرایی می شود، باید به افراد مبتلا به بیماری های مزمن پرهزینه که نیاز به پیگیری بهتر میزان بدهی خود دارند و افراد سالمی که به ندرت به دنبال مراقبت هستند اما ممکن است به طور ناگهانی با شرایط پزشکی غیرمنتظره مواجه شوند، کمک کند.

دیلن رابی، استاد بهداشت عمومی در دانشگاه کالیفرنیا-ایروین می‌گوید: «رسیدن به این حداکثرها چندان سخت نیست، و برای رسیدن به آن نیازی به تشخیص سرطان نیست». این می تواند یک بار ویزیت اورژانس همراه با یک روش باشد. یک پای شکسته می تواند شما را به راحتی به آنجا برساند.»

قانون جدید برنامه‌های بهداشتی را ملزم می‌کند که به‌روزرسانی‌های خود را از طریق پست ارسال کنند، مگر اینکه بیمه‌شده تحویل الکترونیکی را انتخاب کند. همچنین اطلاعات باید در قالبی ذخیره شوند که در هر زمان برای مشتریان قابل دسترسی باشد.

READ  توصیه به "واکسیناسیون و آزمایش" کمک چندانی به والدین کودکان زیر 5 سال نمی کند

رابی می گوید: SB 368 “بخشی از نیاز بزرگتر برای ایجاد شفافیت در مورد خطرات ناشی از جیب افراد است.”

او خاطرنشان می کند که مصرف کنندگان اغلب از آنچه تحت قانون مراقبت مقرون به صرفه به صورت رایگان در دسترس است، از جمله خدمات پیشگیرانه مانند آزمایش های غربالگری و ایمن سازی، آگاه نیستند. اکثر برنامه های بهداشتی ارائه شده از طریق Covered California، بازار ACA ایالتی، باید خدمات سرپایی، از جمله تصویربرداری، قرار ملاقات های تخصصی و فیزیوتراپی را قبل از پرداخت فرانشیز پوشش دهند.

رابی مشاهده می‌کند که یکی از مشکلات احتمالی قانون جدید این است که بیمه‌گران می‌توانند فقط بر اساس ادعاهایی که پردازش کرده‌اند، اعداد را خرد کنند و برخی از پزشکان و سایر ارائه‌دهندگان ممکن است شش ماه یا بیشتر طول بکشد تا ادعاهای خود را ثبت کنند. این بدان معنی است که برنامه های اطلاعاتی ارسال شده برای ثبت نام کنندگان ممکن است قدیمی باشد.

در حال حاضر، قانون ایالتی هیچ الزام خاصی را بر بیمه‌گران تحمیل نمی‌کند تا ثبت‌نام‌کنندگان را از بدهی‌های مالی جاری‌شان آگاه کنند، اما برخی از طرح‌ها قبلاً این کار را انجام می‌دهند – چه در «توضیحات مزایا» که پس از دریافت مراقبت ارسال می‌کنند یا در پاسخ به درخواست مشتری.

سناتور ایالتی مونیک لیمون (D-Santa Barbara)، نویسنده این قانون، می گوید: «این قانون یک عمل اختیاری را الزامی می کند. “و این یک تمرین خوب است.”

قانون جدید باید برای تعداد فزاینده ای از مردم مفید باشد افزایش شیوع برنامه های بهداشتی با فرانشیزهای بزرگتر

بین سال‌های 2012 تا 2020، درصد کارگران کالیفرنیا با پوشش مجردی که کسر سالانه 1000 دلار یا بیشتر داشتند. چهار برابر شد و به 54 درصد رسید. و در میان خانواده‌هایی که در طرح‌های بهداشتی با فرانشیز ثبت‌نام کرده‌اند، 70 درصد از آنها در سال گذشته 2000 دلار یا بیشتر فرانشیز داشتند، در مقایسه با 31 درصد در هشت سال قبل.

برای ارزانترین برنامه های کالیفرنیا را پوشش دادکسر این مبلغ برای یک فرد 6300 دلار و برای خانواده 12600 دلار است. و یک فرانشیز جداگانه برای داروهای تجویزی وجود دارد (قانون جدید برنامه‌های بهداشتی را ملزم می‌کند تا به ثبت‌نام‌کنندگان اطلاع دهند که در چه قسمتی از همه فرانشیزهای خود هستند).

ماسیمو، پسر 6 ساله استیسی آرماتو، مبتلا به فیبروز کیستیک است، یک بیماری دژنراتیو جدی ریه که نیاز به درمان های پزشکی گران قیمت دارد. آرماتو می‌گوید که خانواده بیمه خوبی دارند که بیشتر این هزینه‌ها را پوشش می‌دهد، اما هنوز هم باید در برخی مواقع در اولویت‌های هزینه‌ها تجدید نظر کنند. او می گوید قانون جدید مراقبت های بهداشتی کالیفرنیا، SB 368، به آنها کمک می کند تا هزینه های پزشکی خود را بهتر پیگیری کنند. (استیسی آرماتو)

با افزایش فرانشیزها، اعضای طرح سلامت می بینند که حمایت مالی بیمه آنها شروع شده است بعدها و اواخر سال. و در بسیاری از موارد، پس از پرداخت فرانشیزهای خود، هنوز باید هزار یا بیشتر را قبل از رسیدن به محدودیت‌های مخارج سالانه خرج کنند.

افراد مبتلا به تشخیص های جدی مانند سرطان، HIV، ام اس یا فیبروز کیستیک اغلب چنین محاسباتی را انجام می دهند.

استیسی آرماتو، 41 ساله، مادر سه فرزند در ساحل هرموسا، یک پسر 6 ساله مبتلا به فیبروز کیستیک، یک بیماری جدی پیشرونده ریه، دارد. پسرش، ماسیمو، حدود 12 دارو مصرف می کند که هزینه آن به هزاران دلار در هر ماه می رسد.

آرماتو و خانواده اش از خیلی ها خوش شانس ترند: آنها بیمه خوبی دارند که کل هزینه های مراقبت از ماسیمو را به حدود 6000 دلار در سال محدود می کند. اما این هنوز هم کافی است تا آنها را وادار کند که در برخی مواقع در برنامه های هزینه خود تجدید نظر کنند. آرماتو می گوید: «من همیشه مراقبت از پسرم را در اولویت قرار می دهم.

او قانون جدید را دوست دارد. او می‌گوید: «من فکر می‌کنم شفافیت در مورد میزان هزینه‌های یک بیمار و تعهدات مالی آنها واقعاً مهم است.

برخی از خانواده‌هایی که با فیبروز کیستیک و سایر بیماری‌های گران‌قیمت کنار می‌آیند، با مبادلات بسیار شدیدتری مواجه می‌شوند – برای مثال، انتخاب بین درمان و پرداخت اجاره. در این موارد، دانستن اینکه چه زمانی خونریزی مالی متوقف می شود، می تواند ضروری باشد و فشار بر بودجه خانواده کاهش یابد.

قانون جدید همچنین می تواند مفید باشد اگر شما، مانند بسیاری از افراد، یک جراحی انتخابی را به دلیل بیماری همه گیر به تعویق بیندازید – به عنوان مثال، تعویض مفصل ران یا برداشتن آب مروارید – و بخواهید اکنون آن را دوباره برنامه ریزی کنید. بهترین زمان، از نظر مالی، زمانی خواهد بود که در آستانه رسیدن به سقف مخارج کسر و خارج از جیب خود هستید – یا اگر قبلاً به آنها رسیده اید. اگر می‌دانید کجا ایستاده‌اید، می‌توانید این روش را برای زمانی برنامه‌ریزی کنید که مسئولیت مالی شما حداقل باشد.

این قانون همچنین ممکن است به افراد کمک کند از پرداخت پولی که واقعاً بدهکار نیستند اجتناب کنند. جن فلوری، مدافع سیاست در مرکز وسترن قانون و فقر، که از این قانون حمایت می‌کند، می‌گوید: «گاهی اوقات وقتی مردم هر نوع صورت‌حسابی را می‌بینند، فکر می‌کنند باید آن را بپردازند. “بنابراین، تا زمانی که آنها درک نکنند که “اوه، من به کسر حقوقم رسیدم، یا به حداکثر پرداختی ام رسیدم”، مردم وحشت می کنند و هر کاری که لازم است برای پرداخت صورت حساب انجام می دهند. و در صورت پرداخت غیرضروری، بازگرداندن پول از ارائه دهندگان کار دشواری است.

اگرچه تا زمانی که قانون در ماه جولای اجرا نشود، بیمه‌گر شما ملزم به ارائه وضعیت خارج از جیب شما نیست، اما همچنان می‌توانید با خط کمک مشتری تماس بگیرید و آن را بخواهید – یا برای توضیح درباره صورتحساب. اگر پاسخی را که می خواهید دریافت نکردید، از برنامه بهداشتی خود بخواهید که به شما بگوید چه کسی آن را تنظیم می کند و با آن آژانس تماس بگیرید. معمولاً وزارت مراقبت های بهداشتی مدیریت شده به شماره 888-466-2219 یا HealthHelp.ca.gov، یا وزارت بیمه کالیفرنیا، قابل دسترسی در 800-927-4357.

اگر برای مرتب کردن انبوه صورت‌حساب‌های پزشکی به کمک نیاز دارید، می‌توانید یک مدافع حرفه‌ای بیمار استخدام کنید، که معمولاً درصدی از مبلغی را که از شما پس‌انداز می‌کند، از شما دریافت می‌کند. برای یافتن حامیان بیمار در منطقه خود، وارد شوید www.advoconnection.com

برای اینکه ببینید آیا واجد شرایط دریافت کمک رایگان هستید، بنیاد مدافع بیمار را امتحان کنید (www.patientadvocate.org یا 800-532-5274)، که به مردم کمک می کند صورتحساب های بهداشتی غیر قابل مقرون به صرفه را حل کنند و همچنین کمک های مالی بر اساس نیازهای خاص بیماری را ارائه می دهد.