ورزشکاران کالج به ندرت یک سال پس از ابتلا به COVID-19 دچار مشکلات قلبی می شوند

پنجشنبه، 12 می 2022 (اخبار انجمن قلب آمریکا)

بر اساس تحقیقات جدید که نشان می‌دهد انجام آزمایش‌های دقیق قلبی ضروری نیست، ورزشکاران کالج که مبتلا به کووید-۱۹ هستند و به ورزش بازمی‌گردند، در معرض خطر پایین ابتلا به مشکلات قلبی تهدیدکننده زندگی هستند.

این تحقیق که روز پنجشنبه در مجله انجمن قلب آمریکا منتشر شد، یک مطالعه مرتبط در سال 2021 را دنبال کرد که به دنبال عوارض قلبی در میان ورزشکاران مبتلا به کووید-19 بود. این مطالعه اخیر ورزشکاران 27 رشته ورزشی را در 45 کالج و دانشگاه در سراسر ایالات متحده تحت پوشش قرار داد.

در حالی که مطالعه قبلی نشان داد که از هر 170 دانش آموز ورزشکار مبتلا به کووید-19 تنها 1 مورد به مشکلات قلبی مبتلا شده است، محققان می خواستند مطمئن شوند که به دلیل روش های آزمایشی کمتر از حد مطلوب، هیچ مشکل قلبی مرگبار بالقوه را از دست نمی دهند.

بنابراین، آنها 3675 ورزشکار را پس از بازگشت به ورزش به مدت یک سال دنبال کردند، از جمله 21 ورزشکار که قبلاً با التهاب قطعی یا احتمالی قلب یا آسیب عضله قلب تشخیص داده شده بودند.

این مطالعه نشان داد که پس از یک سال، تنها یک ورزشکار دارای پیامد نامطلوب قلبی عروقی – نوعی ضربان قلب نامنظم به نام فیبریلاسیون دهلیزی – بود که احتمالاً با COVID-19 مرتبط بود. محققان هیچ آریتمی تهدید کننده زندگی، نارسایی قلبی یا ایست قلبی مرتبط با ویروس کرونا پیدا نکردند.

دکتر آرون باگیش، نویسنده اصلی این مطالعه، گفت: «این در این عصر همه‌گیر اخبار بد بسیار اطمینان‌بخش است.

READ  ارتش در معرض دودهای سمی ناشی از گودال های سوختگی قرار می گیرد که برای افزایش دو طرفه شدن است

باگیش، مدیر برنامه عملکرد قلب و عروق در مرکز قلب بیمارستان عمومی ماساچوست در بوستون، گفت: «ترس از اینکه ما یک بیماری خاموش را از دست می‌دهیم و کسی را در معرض خطر قرار می‌دهیم، با این مقاله به خوبی از بین رفته است».

بر اساس یافته‌های جدید، نویسندگان مقاله گفتند که آزمایش‌های MRI قلب نباید به همه ورزشکاران مبتلا به کووید-۱۹ داده شود، فقط برای کسانی که عضلات قلب ملتهب دارند یا علائم هشداردهنده دیگری مانند درد قفسه سینه یا مشکل در تنفس دارند.

باگیش گفت: “به نظر می رسد عفونت بدون عارضه کووید-19 خطر بسیار کم اتفاقات بد را از منظر قلبی به همراه دارد. اکثریت قریب به اتفاق ورزشکارانی که کووید-19 داشتند و به طور کامل بهبود یافته اند، نیازی به آزمایش ندارند.”

او گفت که این مطالعه به دلیل ماهیت مشاهده‌ای آن محدود بود، و افزود که برای پزشکان مهم است که مراقب ورزشکاران باشند تا تأثیر قلبی عروقی درازمدت COVID-19 را تعیین کنند. و او گفت که قصد دارد مطالعات آتی را روی ورزشکاران کالج با مشکلات قلبی عروقی انجام دهد.

باگیش گفت: «ما باید به عقب برگردیم و شروع به پرسیدن سؤالاتی در مورد ایمنی ورزش و کودکان مبتلا به بیماری قلبی کنیم، همان سؤالی که قبل از همه‌گیری به آن اهمیت می‌دادیم و بعد از همه‌گیری به آن اهمیت می‌دهیم».

دکتر راوی دیو، که در این تحقیق شرکت نداشت، گفت که این مطالعه تنها با ردیابی سلامت ورزشکاران به مدت یک سال محدود شد. او خواستار مطالعات طولانی تر، از جمله تحقیق در مورد چگونگی تأثیر انواع کووید-19 بر سلامت قلب ورزشکاران شد. دیو گفت که او همچنین مایل است مطالعات آتی را ببیند که بر افراد میانسال و مسن‌تر که یک ورزش را انجام می‌دهند، تمرکز کند.

READ  "خرد و ترس" 90 درصد از سالمندان آمریکایی را به واکسن کووید سوق می دهد

اما در مجموع، او تحقیق جدید را اطمینان‌بخش خواند.

دیو، مدیر بخش قلب و عروق در UCLA Health در کالیفرنیا گفت: “این یک مطالعه به خوبی انجام شده با داده های مهم است که این واقعیت را تایید می کند که در ورزشکاران جوان، درگیری قلبی یک بیماری نادر با تعداد بسیار کمی از عوارض جانبی است.”

وی گفت: همچنین برای بیماران درک این نکته ضروری است که این نتایج نشان دهنده فواید ورزش و سلامت کلی است. “این به ویژه در هنگام مواجهه با عفونت ویروسی مهم است.”

اخبار انجمن قلب آمریکا سلامت قلب و مغز را پوشش می دهد. همه نظرات بیان شده در این داستان منعکس کننده موضع رسمی انجمن قلب آمریکا نیست. حق نسخه برداری متعلق به انجمن قلب آمریکا، شرکت یا متعلق به آن است و کلیه حقوق محفوظ است. اگر سوال یا نظری در مورد این داستان دارید، لطفا ایمیل کنید [email protected].

توسط ثور کریستنسن، اخبار انجمن قلب آمریکا

توسط گزارشگر HealthDay اخبار انجمن قلب آمریکا

اخبار پزشکی
حق چاپ © 2021 HealthDay. تمامی حقوق محفوظ است.