وعده اولیه برای واکسن کووید که به عنوان قرص مصرف می شود

جمعه، 6 مه 2022 (اخبار هلث دی)

آزمایشات روی حیوانات آزمایشگاهی نشان می دهد واکسن آزمایشی کووید-19 به شکل قرص می تواند برد-برد باشد، زیرا نه تنها از عفونت محافظت می کند، بلکه انتشار ویروس از طریق هوا را نیز محدود می کند.

واکسن‌های فعلی خطر ابتلا به بیماری جدی کووید-19 و بستری شدن در بیمارستان را کاهش می‌دهند، اما زرهی بی‌خطر در برابر عفونت با SARS-CoV-2.

استفانی لانگل، سرپرست این مطالعه، گفت: «با توجه به اینکه بیشتر نقاط جهان کمتر از ایمن سازی هستند – و این به ویژه در مورد کودکان صادق است – این احتمال که یک فرد واکسینه شده با یک عفونت جدید بتواند کووید را به خانواده یا اعضای جامعه غیر ایمن نشده سرایت کند، خطری برای سلامت عمومی دارد. ، از دانشگاه دوک در دورهام، NC

لانگل در یک بیانیه خبری دانشگاه گفت: «توسعه واکسن‌هایی که نه تنها در برابر بیماری‌ها محافظت می‌کنند، بلکه انتقال به افراد واکسینه نشده را کاهش می‌دهند، سود قابل توجهی خواهد داشت».

در آزمایش‌هایی که روی همستر انجام شد، واکسن باعث واکنش آنتی‌بادی قوی در خون و ریه‌ها شد. هنگامی که حیوانات در سطوح بالا در معرض SARS-CoV-2 قرار گرفتند و به عفونت‌های جدید مبتلا شدند، نسبت به همسترهای واکسینه نشده علائم کمتری داشتند.

بر اساس این مطالعه، همسترهای واکسینه شده دارای مقادیر کمتری ویروس عفونی در بینی و ریه‌ها بودند، بنابراین از طریق قرار گرفتن در معرض هوای معمولی ویروس را دفع نکردند.

این یافته ها در 5 می در مجله منتشر شد پزشکی ترجمه علوم.

واکسن از یک آدنوویروس نویسندگان مطالعه توضیح دادند که به عنوان یک ناقل برای بیان پروتئین اسپایک ویروس SARS-CoV-2.

READ  نوع دلتا در وضعیتی که از نظر سیاسی و بهداشت عمومی دچار اختلاف است رشد می کند

برخلاف واکسن‌هایی که به عضله تزریق می‌شوند، واکسن آزمایشی به دنبال خنثی کردن ویروس کرونا با افزایش تولید ایمونوگلوبولین A (IgA) – اولین خط دفاعی سیستم ایمنی در برابر عوامل بیماری‌زا – در بافت مخاطی بینی و ریه‌ها است.

به گفته محققان، محافظت از این مکان‌ها باعث می‌شود که افراد واکسینه شده در هنگام عطسه یا سرفه، ویروس عفونی را کمتر منتقل کنند.

“داده های ما این را نشان می دهد ایمن سازی مخاطی لانگل گفت، یک استراتژی قابل اجرا برای کاهش شیوع کووید از طریق انتقال از طریق هوا است.

این مطالعه بر روی نسخه اصلی ویروس کرونا متمرکز شده است. لانگل گفت که مطالعات آینده واکسن را علیه انواع Omicron آزمایش خواهد کرد. اینکه آیا نتایج به‌دست‌آمده در مطالعات حیوانی می‌تواند در انسان‌ها نیز تکرار شود، باید دید.

این تحقیق شامل تیم‌هایی از سازنده واکسن Vaxart و یک موسسه غیرانتفاعی تحقیقات بالینی به نام موسسه تحقیقات بیومدیکال لاولیس در آلبوکرکی، NM بود.

اطلاعات بیشتر

اطلاعات بیشتری در مورد واکسن‌های کووید-19 در اینجا وجود دارد مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده.

منبع: دانشگاه دوک، انتشار خبری، 5 مه 2022

توسط رابرت پریدت خبرنگار HealthDay

اخبار پزشکی
حق چاپ © 2021 HealthDay. تمامی حقوق محفوظ است.