ویلچرهای پیشگامانه با کنترل ذهن به بیماران فلج کمک می کند تا از موانع عبور کنند

یک آزمایش موفقیت‌آمیز کارآمدی ویلچرهای کنترل ذهن جدید را در کمک به بیماران فلج در عبور از موانع نشان داده است.

این مطالعه در مجله منتشر شده است آی ساینس، دریافت که کنترل غیرتهاجمی ویلچر به بیماران فلج اجازه می دهد تا خود را از طریق یک مسیر با مانع راهنمایی کنند.

شرکت کنندگان چهار پلژی روی کلاهک الکترودی قرار گرفتند که به آنها اجازه می داد ویلچر را کنترل کنند. پس از پوشیدن کلاه، بیماران باید روی حرکت دادن برخی از قسمت‌های بدن که دیگر کنترل نمی‌کردند، مانند دست‌ها و پاها تمرکز می‌کردند.

محقق ارشد: “این هدف به دستورات واقعی برای موتورهای ویلچر تبدیل می شود که باعث می شود چرخ ها با سرعت های مختلف حرکت کنند به طوری که اگر یکی از دیگری سریع تر باشد، در جهت مخالف به آن تبدیل می شود.” خوزه دل آر میلان، استاد نورولوژی و کرسی مهندسی برق و کامپیوتر در دانشگاه تگزاس در آستین، گفت: USNews. بنابراین، اگر سمت راست سریعتر از چپ باشد، به طور خودکار به سمت چپ و برعکس خواهد چرخید.

دو نفر از سه داوطلب با پیشرفت آموزش توانستند ویلچر را با دقت فزاینده ای کنترل کنند. برای حرکت به سمت راست، داوطلبان باید به حرکت هر دو پا فکر می کردند، در حالی که برای حرکت دادن ویلچر به سمت چپ، داوطلبان باید به حرکت هر دو دست فکر می کردند.

در حال حاضر، بیماران باید تحت عمل جراحی قرار گیرند تا کنترل ذهنی ویلچر را به دست آورند. این روش غیر تهاجمی جدید که نیازی به چنین جراحی ای ندارد، می تواند انقلابی باشد.

READ  کپسول روغن پاک کننده ایو لوم

Abbey Sawyer، محقق فوق دکتری در مرکز تحقیقات توانایی ها در دانشکده پزشکی Icahn در کوه سینا در شهر نیویورک، به USNews گفت: “این احتمالاً اولین مطالعه کوچکی است که بدون نیاز به ورود به مغز به موفقیت بسیار خوبی دست می یابد.”

ساویر که بخشی از این مطالعه نبود، می‌گوید: «رویکردهای بسیار تهاجمی‌تری وجود دارند که در این مرحله وارد مراحل ایمنی و امکان‌سنجی آزمایش‌های انسانی می‌شوند، اما این یکی از اولین و احتمالاً یکی از موفق‌ترین رویکردهای غیرتهاجمی است. ، اضافه.

سه شرکت کننده سه بار در هفته به مدت دو تا پنج ماه آموزش دیدند. در طول دوره آموزشی، دو شرکت‌کننده پیشرفت استثنایی نشان دادند، با افزایش دقت به 95% و 98% به صورت جداگانه از 43% -55% اولیه.

میلان خاطرنشان کرد: «نکته اصلی مقاله این است که اگر ما افراد را به اندازه کافی طولانی آموزش دهیم، می‌توانند به سطح مشخصی از کنترل دستگاه پیچیده‌ای مانند این صندلی‌های چرخدار کنترل‌شده توسط مغز دست یابند.»

با این حال، استفاده تجاری از چنین ویلچرهای کنترل شده با ذهن هنوز تا تحقق آن فاصله زیادی دارد.

دکتر آنتونی ریتاچیو، استاد عصب‌شناسی در کلینیک مایو در جکسون‌ویل، گفت: «هیچ راه عمل‌گرایانه و سازگاری برای افراد وجود ندارد که خودشان این کار را انجام دهند، و آموزش بسیار فشرده است، بنابراین فکر نمی‌کنم برای زمان اصلی آماده باشد». فلا گفت: “مردم هنوز در تلاش هستند تا آن را آسان و قابل اجرا کنند، زیرا در غیر این صورت، چرا ده ها سال طول می کشد؟ قبلاً در بازار وجود داشت.”

READ  دستگاه های تصفیه هوا توسط بوئینگ مانند نمونه هایی که به طور گسترده در مدارس استفاده می شوند. تصمیم گرفت از آنها در هواپیما استفاده نكند.