پرونده اهدای واکسن های کوویید ایالات متحده در خارج از کشور

[ad_1]

یک کمیته سنا در مورد کمبود واکسن برای محافظت از آمریکایی ها در برابر ویروس همه گیر ، از مقامات فدرال گله کرد. دو ماه بعد ، علاقه مردم به ویروس از بین رفته بود و میلیون ها واکسن در انبارها نشسته بودند – اگرچه کشورهای فقیر هنوز به آنها نیاز داشتند.

این اتفاق در طی همه گیری آنفلوانزای خوکی در 10-109 رخ داد. یکی از مقامات روی صندلی داغ بود دکتر نیکول لوری، که مسئول آمادگی و پاسخگویی در اداره بهداشت و خدمات انسانی بود. امروز ، او مشاور ارشد در ائتلاف برای ابتکارات آمادگی همه گیر، که به واکسیناسیون جهان در برابر کوید کمک می کند. و او نگران تکرار تاریخ است.

آن زمان لوری به کنگره گفت تولید واکسن غیرقابل پیش بینی است. در هر صورت ، ویروس آنفولانزای خوکی نسبتاً ملایم به نظر می رسید ، اما این تجربه برای امروز درس دارد ، وی گفت: بیماری های همه گیر به سرعت مسیرها را تغییر می دهند ، بنابراین بهتر است برای تهدیدها و فرصت ها آماده باشید – در هر کجای دنیا.

به خصوص ، لوری و دیگران اصرار دارند دولت بایدن برای تهیه مازاد ذخایر واکسن covid ایالات متحده در خارج از کشور پس از واکسیناسیون آمریکایی ها برنامه ریزی می کند. آنها خاطرنشان می كنند كه دولت حداقل 700 میلیون دوز واكسن را تأمین كرده است – بیش از آنكه واكسن كامل برای هر بزرگسال و كودكی در ایالات متحده داشته باشد – تا پایان ماه ژوئیه. تمرکز فعلی باید ایالات متحده باشد ، که بیش از هر کشور دیگر موارد ویروسی و مرگ ومیر داشته است. اما در بلند مدت ، ایمن سازی جهانی بسیار مهم خواهد بود.

وی گفت: “ما باید در همه جا از این مسئله مراقبت كنیم تا بتوانیم در هر جایی از آن مراقبت كنیم.” دکتر مارک فاینبرگ، رئیس جمهور و مدیر عامل ابتکار بین المللی واکسن ایدز، یک تذکر در دادخواست انعکاس یافت توسط دانشمندان برجسته ایالات متحده منتشر شده است. وی افزود: “حتی اگر در اینجا سطح واكسن سطح بالایی داشته باشیم ، باز هم در برابر انواع وارداتی كه كمتر پاسخگوی واكسن های نسل اول هستند ، آسیب پذیر خواهیم بود. این یک مشکل مداوم خواهد بود. “

متخصصان و فعالان واکسن به دولت بایدن نمرات بالایی برای جلب همکاری مجدد با سازمان بهداشت جهانی و شرکای جهانی آن می دهند. آنها همچنین درک می کنند که ایالات متحده ابتدا باید از خود مراقبت کند.

فاینبرگ ، 64 ساله ، در فیلادلفیا زندگی می کند و تا 18 مارس هنوز واکسینه نشده بود ، گفت: “تا زمانی که ما به فیلادلفیا کافی نرسیم ، من نمی بینم که آنها بخواهند واکسن بدهند.” “

با این حال ، در ماه های آینده ، بسیاری بر این باورند که دولت بایدن باید حداقل تا حدی در رویکرد جهانی محوری باشد. دولت ترامپ عاقلانه خطر خود را در زمینه تولید واکسن گسترش داد و 14 میلیارد دلار برای قرارداد با هشت شرکت مختلف هزینه کرد. اکنون پنج مورد واکسن مجاز برای استفاده در ایالات متحده یا خارج از کشور دارند.

گفت: “اکنون که پنج واکسن م workثر است ، پوشش محافظ بیشتر شبیه احتکار است.” تام هارت ، مدیر اجرایی One ، یک گروه جهانی ضد فقر. وی افزود: برای ایمن سازی به بیش از یك یا دو مایه زنی احتیاج ندارید. به محض ایمن شدن ، باید اشتراک بگذارید. “

بایدن اصولاً به تقسیم دوزهای واکسن با دنیا متعهد است. در روز اول ، دولت تفاهم نامه امنیت ملی صادر کرد از دبیران امور خارجه و HHS خواست تا سریعاً بایدن “چارچوبی برای اهدای واکسن های مازاد ، در صورت تأمین کافی در ایالات متحده ، به کشورهای نیازمند” ارائه دهند.

در یک حرکت تا حد زیادی نمادین ، دولت در روز پنجشنبه گفت که قصد دارد 1.5 میلیون دوز واکسن به کانادا و 2.5 میلیون دوز واکسن به مکزیک بدهد. این کمک مالی از طریق یک انبار واکسن تولید شده توسط AstraZeneca انجام می شود ، که هنوز درخواست استفاده از آن در ایالات متحده را ندارد.

دولت همچنین به سایر کشورها وعده داده است که پول واکسن را نقدی دریافت کند. وعده داده بود که 4 میلیارد دلار به مرکز COVAX، گروه هماهنگ كننده كه توزيع مي كند تا پايان سال 2 ميليارد واكسن covid در كشورهاي كم درآمد و با درآمد متوسط ​​توزيع كند. نیمی از این پول پرداخت شده است.

دولت همچنین به توسعه تولید واکسن در کشورهای در حال توسعه کمک می کند – یک هدف اصلی برای محافظت از این کشورها در برابر تخمدان ، همچنین بیماری های معمول کودکان و همه گیرهای آینده.

بایدن و رهبران هند ، استرالیا و ژاپن توافق نامه ای را امضا کردند که خواستار آن است شرکت بین المللی توسعه بین المللی ایالات متحده. ، که از پروژه های کشورهای فقیرتر پشتیبانی می کند ، برای کمک به آنها زیست شناختی E، یک شرکت دارویی هند ، تا پایان سال 2022 یک میلیارد دوز واکسن کووید تولید می کند. جانسون و جانسون ، نواواکس و AstraZeneca طی سال های گذشته با چندین تولیدکننده هندی در قراردادهای غیرمعمول همکاری کرده اند.

اما اهدای واکسن سریعترین راه کمک است – و در اینجا تصویر تیره تر است. دولت چیزی نگفته است که چه موقع و چگونه تشخیص می دهد که “مقدار کافی” واکسن آمریکایی برای تقسیم وجود دارد.

یک مقام HHS گفت ، مقامات فدرال در حال کار بر روی چارچوب کمک های مالی آینده هستند.

“تمرکز اصلی ما این است که ابتدا واکسیناسیون آمریکایی ها انجام شود. با این حال ، تا زمانی که همه دنیا در امنیت نباشد ، ایالات متحده کاملاً ایمن نخواهد بود. ”، این مقام که خواست نامش فاش نشود ، گفت.

دبیر مطبوعاتی کاخ سفید ، جن پسکی هفته گذشته گفت که بایدن “می خواهد بیش از حد آماده شود و بیش از حد عرضه شود” ، با دوزهای اضافی که می تواند برای “عکسهای تقویت کننده” استفاده شود. این یک هدف مبهم است ، زیرا مشخص نیست که چه زمانی یا چه نوع از عکس های تقویت کننده می تواند مورد نیاز باشد.

همچنین مشخص نیست که آیا اهداations واکسن از طریق COVAX انجام می شود ، که تصمیم می گیرد کجا ارسال شود یا به صورت متقابل به متحدان مانند مکزیک اهدا می شود.

هارت گفت ، این شرم آور است از One ، زیرا تقسیم واکسن می تواند بازده بزرگی در ایجاد حسن نیت داشته باشد. وی گفت كه چین و روسیه ، كه قبلاً واكسن های خود را در آفریقا ، خاورمیانه و آمریكای لاتین اهدا یا فروخته اند ، “از طریق دیپلماسی واكسن ، حوزه های نفوذ خود را افزایش می دهند.” “مردم به زودی فراموش نمی کنند که شما جان آنها و خانواده های آنها را نجات دادید.”

لوری گفت ، اکنون وقت آن است كه در مورد این مسائل فكر كنیم. در طی همه گیری آنفولانزای خوکی ، ده ها میلیون واکسن آنفلوانزای بدون استفاده آمریکا ماه ها در انبارها نگهداری می شد، به دلیل قوانین دست و پاگیر اعمال شده توسط ایالات متحده ، سازمان بهداشت جهانی و دولت های خارج از کشور ، در انتظار حمل و نقل به خارج از کشور است.

لوری به یاد می آورد: “68 مرحله وجود داشت که هیچ کس از آنها نمی دانست.” “مورد علاقه من گواهی بخور مورد نیاز برای پالت چوب برای صادرات دوز به فیلیپین بود.”

مرک هنگام تلاش برای انتقال واکسن ابولا به آفریقای غربی در طی اپیدمی 16-2014 در آنجا با مشکلات مشابهی روبرو شد. فاینبرگ ، که در آن زمان دانشمند ارشد مرک بود ، گفت: قوانین تجاری و تجاری ، مقررات سازمان غذا و دارو و سایر پرونده های قانونی ، حمل و نقل یک واکسن غیرمجاز به خارج از کشور را بسیار پیچیده می کند. “حتی فرستادن واکسن به گینه یا لیبریا یا سیرالئون پریدن از طریق حلقه ها به طول انجامید.”

کمک های مالی به کانادا و مکزیک ظاهراً از 30 میلیون دوز AstraZeneca است گفته می شود که انبار شده است در اوهایو در حالی که شرکت آماده ارائه داده ها به FDA برای مجوز واکسن است. لوری گفت ، ایالات متحده می تواند این دوزها را با صادرات به خوبی مورد استفاده قرار دهد. “این می تواند جایگزین مناسبی برای صرف نشستن واکسن در انبار باشد.”

با این حال ، چندین کشور استفاده از واکسن AstraZeneca را به حالت تعلیق درآورده اند در حالی که تنظیم کننده های دارویی اروپا گزارش می دهند که این واکسن ممکن است باعث لخته شدن خون شود. فاینبرگ گفت ، صادرات لوازم تولیدی این واکسن در آمریکا اکنون یک اشتباه است ، زیرا می تواند اعتماد به نفس را با این تصور که ایالات متحده واکسنی را که FDA شایسته تشخیص نداده تخلیه کند ، تضعیف کند.

وی گفت: “دولت در پرداختن به موضوعات اصلی متفکر بوده است.” “در بلند مدت و شاید حتی کوتاه مدت ، ممکن است بهتر از اهدای یکبار مصرف دوز باشد.”

READ  NIH شبکه تحقیقاتی را برای آزمایش استراتژی های کاهش آسیب در محیط های اجتماعی ایجاد می کند