پوست موز در شیرینی های شکری؟ محققان دریافتند که آنها درمان ها را سالم تر می کنند

پوست موز بیشتر به سطل زباله یا سطل کمپوست ختم می شود، اما اکنون کاربردهای خوشمزه تری پیدا می کند. محققان دریافته اند که استفاده از کمی آرد پوست موز روی شیرینی های شکری می تواند دسر را سالم تر و حتی رضایت بخش تر کند.

برای مطالعه جدیدشان، منتشر شده در علوم و فناوری غذایی ACS (انجمن شیمی آمریکا)، محققان به بررسی این موضوع پرداختند که چگونه افزودن آرد پوست موز بر محتوای مغذی و آنتی اکسیدانی شیرینی‌های قندی در مقایسه با آنهایی که فقط با آرد گندم تهیه می‌شوند، تأثیر می‌گذارد.

محققان اخیرا دریافتند که پوست موز را می توان به آرد، ACS تبدیل کرد اشاره شد در یک خبر آرد پوست موز سرشار از فیبر، پتاسیم، منیزیم و آنتی اکسیدان است. استفاده از آن برای جایگزینی “مقادیر کمی” آرد گندم در محصولات پخته شده مانند کیک و نان نیز به آنها “مغذی تر” می شود. با این حال، به گفته ACS، آزمایش‌ها به طور گسترده روی کوکی‌ها انجام نشده است.

برای کار خود، محققان دسته‌های مختلفی از شیرینی‌های شکری درست کردند و تا ۱۵ درصد آرد گندم بسیار ریز را با آرد پوست موز جایگزین کردند. آنها آنها را با یک دسته کنترل مقایسه کردند بیسکویت ها بدون آرد پوست موز

آنها دریافتند که کلوچه های قندی با آرد پوست موز “سالم تر” هستند و چربی و پروتئین کمتری دارند. در همین حال، کلوچه‌های شاهد بیشترین میزان چربی و پروتئین را داشتند. خواص آنتی اکسیدانی نیز در کوکی ها با جایگزین آرد پوست موز به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.

READ  یافته‌های مطالعه: پاشیدن نمک در وعده‌های غذایی ممکن است طول عمر شما را کوتاه کند

به گفته ACS، کوکی‌های شکری با آرد پوست موز نیز قهوه‌ای‌تر و کمی سفت‌تر از شاهدی بودند که فقط آرد گندم داشت، احتمالاً به دلیل محتوای فیبر بالاتر. سختی، با این حال، در هنگام ذخیره سازی کاهش یافته است.

به گفته ACS، در میان دسته‌های کوکی با مقادیر مختلف جایگزین آرد پوست موز، آنهایی که توسط یک “پانل آموزش دیده” برای داشتن “بهترین بافت و بالاترین مقبولیت کلی” شناسایی شدند، دسته ای با 7.5 درصد جایگزینی آرد پوست موز بود. کوکی‌ها حدود سه ماه در دمای اتاق به خوبی نگهداری می‌شدند و حتی طعم آن‌ها مانند کنترل‌هایی بود که بعد از مدت نگهداری فقط از آرد گندم استفاده می‌کردند.

“نتایج نشان داد که کوکی ها با BPF غنی شده اند [banana peel flour] محققان نوشتند که با خواص آنتی اکسیدانی بهبود یافته و محتوای فنلی کل بدون تغییر خواص فیزیکی و تغذیه ای آنها به دست آمدند و همچنین به پذیرش مطلوب رسیدند.

این نویدبخش استفاده از آرد پوست موز برای غنی‌سازی محتوای مغذی غذاها و در عین حال حفظ «پذیرش مصرف‌کننده» است. این همچنین یک روش جدید برای کاهش ضایعات مواد غذایی است. به عنوان مثال، ACS اشاره کرد که در حال حاضر پوست موز “بیکن” نیز وجود دارد که ممکن است برای کسانی که رژیم غذایی گیاهی بیشتری را در نظر دارند جذاب باشد.

طبق گزارش سازمان ملل (سازمان ملل متحد) “تنها و تن” غذای خوراکی در نهایت هر روز هدر می رود. کاهش ضایعات مواد غذایی ضروری است، به ویژه با افزایش مداوم گرسنگی در جهان.

سازمان ملل خاطرنشان کرد: «از دست دادن و هدر رفتن غذا را متوقف کنید». “برای مردم. برای سیاره.”

READ  عطر Trish McEvoy X | بلاگر زیبایی بریتانیایی