پچ هوشمند جدید می تواند علائم هشدار دهنده آلزایمر را در 6 دقیقه تشخیص دهد

دانشمندان با استفاده از فناوری میکروسوزن، یک «پچ هوشمند» خلاقانه ایجاد کرده‌اند که می‌تواند علائم هشداردهنده آلزایمر را تنها در شش دقیقه، قبل از بروز علائم تشخیص دهد.

دانشمندان پشت این کار یافته های خود را در مجله منتشر کرده اند ACS Omega. آنها گفتند که این پچ می تواند برای تشخیص سایر بیماری های عصبی مانند پارکینسون استفاده شود.

دستگاهی که توسط دانشمندان دانشگاه سوانسی ساخته شده است به دنبال نشانگرهای زیستی التهابی بیماری عصبی است و می تواند آنها را با دقت زیادی شناسایی کند.

علاوه بر این، میکروسوزن‌ها می‌توانند این نشانگرها را بدون خون‌گیری با استفاده از مایع بینابینی پوست (ISF) شناسایی کنند. سوزن های ریز بدون ایجاد ناراحتی زیاد، مانع بیرونی پوست را می شکنند. در نتیجه افراد می توانند با استفاده از این دستگاه در خانه خود از نظر آلزایمر غربالگری شوند.

پوست بزرگ‌ترین عضو بدن است – بیش از حجم کل خون حاوی ISF است. این مایع یک اولترافیلترات خون است و نشانگرهای زیستی را در خود جای می دهد که مکمل سایر سیالات زیستی مانند عرق، بزاق و ادرار هستند. دکتر سانجیو شارما از دانشگاه سوانسی در مصاحبه ای گفت: می توان آن را به روشی کم تهاجمی نمونه برداری کرد و از آن برای آزمایش در نقطه مراقبت یا در زمان واقعی با استفاده از دستگاه های میکروسوزن استفاده کرد. انتشار رسانه ای.

این اولین تجربه دکتر شارما با فناوری میکروسوزن یا پچ هوشمند نیست. او همچنین اولین «پچ هوشمند» COVID-19 در جهان را ساخته بود که طبق گزارش‌ها می‌توانست واکسن کووید-19 را تجویز کند و با استفاده از همان فناوری میکروسوزن، کارایی آن را در بدن نظارت کند. StudyFinds.

READ  اسپری پا و پا احیا کننده انگشتان پا و شکوفه Bloom & Blossom

ما از تکه‌های حسگر زیستی مبتنی بر آرایه ریز سوزن به عنوان حسگرهای پوستی پوشیدنی برای تشخیص سیتوکین IL-6 پیش التهابی استفاده کردیم. دکتر شارما در این بیانیه گفت: IL-6 در ISF پوست همراه با سایر سیتوکین ها وجود دارد و در بسیاری از حالات بالینی از جمله بیماری های نورودژنراتیو و ذات الریه کشنده ناشی از SARSCoV 2 نقش دارد.

دکتر شارما افزود: «ما توانسته‌ایم IL-6 را در غلظت‌های کمتر از 1 pg/ml در ISF پوست مصنوعی تشخیص دهیم، که نشان‌دهنده کاربرد آن برای مراقبت‌های معمول، اندازه‌گیری‌های بدون خون در محیط‌های ساده‌تر در سراسر جهان است».

محققان ادعا می کنند پچ آلزایمر کم تهاجمی آنها مقیاس پذیر است، زمان تشخیص کوتاهی دارد و می تواند سطوح پایین نشانگرها را با دقت بالا تشخیص دهد.

در اخبار مرتبط، تیمی از محققان ترکیبی را در رازک آبجو یافتند که ممکن است در برابر بیماری آلزایمر محافظت کند. آنها به «تغییرپذیری شیمیایی» چهار گونه رایج رازک نگاه کردند: Cascade، Saaz، Tettnang و Summit.

“مواد مغذی” غذاها یا قسمت هایی از غذا هستند که دارای فواید پزشکی یا سلامتی هستند. و رازک، یکی از مواد اصلی آبجو، می‌تواند مجموعه پروتئین‌های بتا آمیلوئید مرتبط با AD را مختل کند. محققان نوشتند: علاوه بر این، مطالعات قبلی نشان داد که مصرف اسیدهای رازک تلخ می تواند “عملکرد شناختی، توجه و خلق و خوی افراد مسن” را بهبود بخشد.