پیشرفت جدید سی تی اسکن علت شایع فشار خون بالا را تشخیص می دهد

یک پیشرفت جدید پزشکی می تواند به حل مشکل فشار خون بسیاری از افراد در کوتاه ترین زمان ممکن کمک کند.

دانشمندان یک اسکن 10 دقیقه ای جدید ابداع کردند که می تواند شایع ترین علت فشار خون بالا را در 10 درصد افراد تشخیص دهد.

در مطالعه جدیدی که در طب طبیعت، تیم ابزار تشخیصی خود را به نام ارائه کردند [11C]توموگرافی کامپیوتری توموگرافی گسیل پوزیترون metomidate یا به سادگی [11C]متومیدیت PET-CT.

نوع جدید اسکن پزشکی می‌تواند ندول‌های غده فوق کلیوی را مشخص کند که باعث ترشح بیش از حد هورمون می‌شود و منجر به فشار خون بالا می‌شود.

به گفته دانشمندان، آنها می خواستند ببینند چگونه تکنیک اسکن می تواند آلدوسترونیسم اولیه را به دلیل آدنوم یک طرفه تولید کننده آلدوسترون – علت شایع فشار خون بالا – شناسایی و تشخیص دهد.

استاندارد فعلی برای بررسی قبل از جراحی آلدوسترونیسم اولیه ماهیت تهاجمی دارد. از این رو، تنها کمتر از 1٪ از بیماران برای این بیماری تحت درمان جراحی قرار می گیرند.

اگرچه روش جراحی مورد نیاز برای برداشتن گره های مشکل ساز غده آدرنال بسیار ساده است، فقدان یک ابزار تشخیصی غیر تهاجمی برای طولانی ترین زمان موضوع مورد بحث بوده است.

اسکن پزشکی جدید از متومیدیت استفاده می کند زیرا این ماده در گره های غده فوق کلیوی که آلدوسترون بیش از حد تولید می کنند تجمع می یابد. متومیدیت مورد استفاده با یک ردیاب رادیواکتیو برچسب گذاری می شود، بنابراین هنگامی که بیمار از طریق توموگرافی کامپیوتری اسکن می شود، تنها گره های اختلال روشن می شوند.

READ  تعداد کمی از بیمارستان‌های مراقبت‌های حاد از مجازات بستری مجدد فرار کردند

این ندول های تولید کننده آلدوسترون بسیار کوچک هستند و به راحتی در سی تی اسکن معمولی نادیده گرفته می شوند. موریس براون، یکی از نویسندگان این مطالعه، در بیانیه‌ای گفت: هنگامی که آنها برای چند دقیقه پس از تزریق ما می‌درخشند، به‌عنوان علت آشکار فشار خون بالا آشکار می‌شوند که اغلب می‌توان آن را درمان کرد. دانشگاه کوئین مری لندن.

ویلیام دریک، یکی از نویسندگان ارشد بیمارستان سنت بارتولومئو، گفت که پیشرفت جدید محصول “سالها کار سخت و همکاری” بین مراکز و مراکز درمانی مختلف در سراسر بریتانیا است.

این تیم ابزار تشخیصی جدید را با روش استانداردی که به ندرت انجام می شود به نام نمونه برداری از ورید آدرنال مقایسه کردند و دریافتند که به اندازه روش دوم در تشخیص بیماری موثر است.

وزیر بهداشت، ویل کوینس، گفت: «این سی تی اسکن انقلابی جدید با شناسایی گره‌هایی روی مثانه که باعث فشار خون بالا می‌شوند، می‌تواند جان انسان‌ها را نجات دهد تا بتوان آنها را از بین برد – این وضعیت را درمان می‌کند تا مردم بتوانند زندگی سالم‌تر و شادتری داشته باشند.» گفت از [11C]متومیدیت PET-CT.

اگرچه آزمایش غیر تهاجمی امیدوارکننده به نظر می رسد، اما عاری از مشکلات نیست. یکی از آنها نیمه عمر کوتاه (حدود 20 دقیقه) رادیو ردیاب کربن 11 است. اکثر مراکز بهداشتی نیز ابزاری برای سنتز ردیاب های رادیویی در محل ندارند.

اما دانشمندان بسیار مصمم هستند که این فناوری پیشرفت را به کار گیرند. آنها در حال حاضر در حال انجام آزمایش جدیدی بر روی شکل متفاوتی از متومیدیت با نیمه عمر رادیواکتیو دو ساعته هستند. اطلس جدید.

READ  20 درصد از زنانی که نیاز به درمان باروری دارند، می توانند بعداً به طور طبیعی باردار شوند: مطالعه