پیشنهاد بیمه درمانی مونتانا با الهام از Covid به مدت 2 سال شروع نمی شود

[ad_1]

برای کارمندان مشاغل کوچک در مونتانا که به طور ناگهانی در طی بیماری همه گیر covid-19 اخراج شدند ، حفظ پوشش بیمه درمانی می تواند یک مشکل باشد.

کارفرمایان با 20 کارگر یا بیشتر یک برنامه بیمه پل ارائه می دهند که توسط قانون فدرال معروف به قانون مصالحه بودجه Omnibus یا COBRA امکان پذیر شده است. این قانون به افرادی كه به طور داوطلبانه یا غیر ارادی شغلی را ترك كرده اند ، اجازه می دهد با پرداخت حق بیمه ای كه كارفرما برای پرداخت آن انجام می داد ، طرح بیمه درمانی كارفرمای سابق خود را برای مدت 18 ماه حفظ كنند.

اما مشاغل كوچكتر مونتانا كه كمتر از 20 نفر را به كار می گیرند ، ملزم به ارائه چنین برنامه ای نیستند ، در صورت اخراج از كار ، افراد بدون ادامه پوشش افراد را به طور بالقوه رها می كنند. اکنون، لایحه ای که در مجلس قانونگذاری مونتانا حرکت می کند قانون “mini-COBRA” ایجاد می کند که طبق آن ، هر مشاغل کوچک با یک برنامه بیمه درمانی گروهی باید پوشش مداوم خود را تا 18 ماه با هزینه کارمند از سال 2023 ارائه دهند.

مونتانا یکی از شش ایالت فاقد برنامه mini-COBRA است ، علی رغم برآوردی که در حدود آن وجود دارد 100000 مونتانایی ها در مشاغل با 19 کارمند یا کمتر کار می کنند. نماینده مارک تانه (D-Missoula) ، حامی این لایحه ، گفت که سال گذشته توسط یکی از اعضای انتخابیه که در چنین شغلی کار می کرد ، مورد توجه او قرار گرفت.

READ  قرار گرفتن در معرض بیسفنول A قبل از تولد ممکن است بر حجم مغز کودکان تأثیر بگذارد

تانه گفت: “من فکر می کنم این نگرانی در هنگام بیماری همه گیر زمانی که افراد در وضعیت اخراج بودند و دسترسی به برنامه های بیمه درمانی گروهی را از دست داده بودند ، تشدید شد.”

وی افزود که این قانون هیچ هزینه ای برای مودیان مونتانا ندارد – حق بیمه را افراد پرداخت می كنند – و این باعث می شود كه مونتانا با بسیاری از ایالت های دیگر مطابقت داشته باشد. این مصوبه ، لایحه 378 مجلس ، در تاریخ 2 مارس 84-14 مجلس را تصویب کرد و در سنا در جریان است.

گروه های تجاری و بازرگانی گفتند که آنها به دلیل کاغذ بازی های اضافی که ممکن است برای مشاغل کوچک مادر و پاپ داشته باشد ، با این اقدام مخالفت کردند.

“چرا ما باید ادارات قانونی و مقررات بیشتری را به مشاغل کوچک اضافه کنیم؟” دیوید اسمیت ، مدیر اجرایی انجمن پیمانکاران مونتانا ، روز چهارشنبه از یک کمیته سنا درخواست کرد.

در پاسخ ، تانه گفت که او نگرانی ها را تأیید می کند ، اما افزود ، “من این کار را به عنوان یک فشار سنگین کاغذی نمی دانم.”

Mini-COBRA به عنوان برنامه های بیمه درمانی طولانی مدت در نظر گرفته نشده است. برای یک چیز ، آنها به طور کلی گران هستند. به طور متوسط ​​، کارکنانی که دارای پوشش تک شغلی هستند ، حقوق می پردازند کمتر از 20٪ حق بیمه کامل آنهاs (برای پوشش خانوادگی ، به طور متوسط ​​27٪ است). تحت COBRA یا mini-COBRA ، یک کارمند سابق 100٪ ، بعلاوه 2٪ هزینه اداری که به کارفرمای سابق وی تعلق می گیرد ، پرداخت می کند. صورتحساب مونتانا الگوبرداری شده است قانون مینی کوبرا در داکوتای شمالی و 18 ماه پوشش با 102٪ حق بیمه و 11 ماه اضافی با 150٪ حق بیمه را فراهم می کند.

READ  گامی نزدیک‌تر به قرص ضد پیری؟ محققان هاروارد کوکتل های شیمیایی معکوس کننده سن پیدا کردند

مینی COBRA به دلیل دیگری بعید است به طور گسترده مورد استفاده قرار گیرد. گفت: صرافی فدرال ایجاد شده توسط قانون مراقبت مقرون به صرفه که برنامه های بیمه فردی را می فروشد ، گزینه کم هزینه تری است که برای بیشتر افراد بهتر است. لوئیز نوریس، مالک مشترک یک کارگزاری بیمه درمانی در کلرادو است که در مورد بیمه درمانی می نویسد. به هر حال ، از دست دادن شغل از جمله شرایطی است که فرد را واجد شرایط می کند تا یک طرح مبادله ACA را خارج از دوره ثبت نام آزاد خریداری کند.

نوریس گفت که COBRA ممکن است گزینه بهتری برای بیمارانی باشد که در میانه دوره درمان هستند ، و نمی خواهند پزشک را عوض کنند. افرادی که قبلاً بیشترین هزینه های خود را از جیب خود پرداخت کرده اند نیز ممکن است ترجیح دهند با همان برنامه ادامه دهند تا اینکه با یک برنامه جدید از صفر شروع کنند. نوریس گفت: “در اینجا جذابیت COBRA و mini-COBRA است.”

Thane افزود افرادی که در طی همه گیری از کار اخراج شده اند اما انتظار دارند ظرف چند ماه دوباره به کار خود ادامه دهند ، همچنین ممکن است یک مینی کوبرا (COBRA) کوچک برای انتخاب آنها انتخاب کنند.

اما از آنجا که قانون جدید مونتانا ، اگر تصویب شود ، تا سال 2023 لازم الاجرا نیست ، سودمندی آن در این سناریو به حداقل ممکن می رسد. به زودی برای Montanans که در مشاغل زیر 20 کارمند کار می کنند کافی نیست تا بتوانند از مقرره ای در لایحه تسویه حساب 1.9 تریلیون دلاری که اخیراً تصویب شده و حق بیمه COBRA و mini-COBRA افراد را تا سپتامبر پرداخت می کند ، استفاده کنند.

هنوز هم ، تانه امیدوار بود كه این طرح گزینه های بیشتری به كارمندان مشاغل كوچك ارائه دهد. وی گفت: “با توجه به بازار كار رقابتی ، برای نهادهای كوچك ارائه برنامه های سود برای استخدام و حفظ افراد از اهمیت بیشتری برخوردار می شود.”