پیشگیری از بارداری اضطراری خط نبرد جدیدی را در تگزاس نشان می دهد

[ad_1]

ایستگاه کالج، تگزاس – «دلفین مرموز» به یک قرص پیشگیری از بارداری اضطراری نیاز داشت که در ایوانی خارج از شهر انداخته شود.

آلیسون مدولان، دانشجوی سال دوم دانشگاه A&M تگزاس که به تازگی از کلاس زیست شناسی آمده بود، این درخواست را از طریق یک خط تلفن متنی ناشناس در تلفن همراه خود دید. او جعبه ای از یک دوز ضد بارداری، یک تست بارداری و چند کاندوم را از آپارتمانش جمع کرد و به آنجا رفت. مدولان در داخل یک توسعه گیج‌کننده از خانه‌های شهری کوچک، کیسه پلاستیکی تحویل را در کنار کفی در گذاشت.

در ماشین را بست و به جلو خیره شد و نفسی کشید. مدولان، 20 ساله، نام واقعی این زن را نمی دانست. توسط داوطلب دیگری که خط تلفن را اداره می کرد، به نامی تبدیل شده بود.

او گفت: “من هر کاری از دستم بر می آمد انجام داده ام.”

در این شهر کالج در کشور مزرعه ای که حدود دو ساعت در شمال هیوستون قرار دارد، مدولان و سایر داوطلبان برای جینز دو پروس، یک سازمان غیرانتفاعی مستقر در آستین، متحدان قابل اعتمادی برای زنان جوان وحشت زده هستند که پس از شکست در پیشگیری از بارداری یا رابطه جنسی محافظت نشده، به دنبال راه حلی هستند.

طرفداران سلامت جنسی مدت‌هاست که به دنبال گسترش دسترسی به پیشگیری از بارداری اضطراری – داروهای بدون نسخه که در صورت مصرف چند روز پس از مقاربت جنسی از لقاح جلوگیری می‌کنند – با هدف جلوگیری از بارداری‌های برنامه‌ریزی نشده که می‌تواند اهداف آموزشی و حرفه‌ای برای زنان و نوجوانان را از بین ببرد. لایحه‌ای که اخیراً در مجمع عمومی ایلینوی تصویب شد، دانشگاه‌های دولتی را ملزم می‌کند که پیشگیری از بارداری اضطراری را در دستگاه‌های فروش خودکار ارائه کنند، و شبکه‌های توزیع داوطلبانه در بسیاری از ایالت‌ها از جمله پنسیلوانیا، آلاباما و جورجیا وجود دارد.

اما در تگزاس، این تلاش‌های مردمی در کالج استیشن، لوباک، آستین و دره ریو گراند پس از اینکه قانونگذاران ایالتی تقریباً تمام سقط جنین‌ها را پس از حدود شش هفته بارداری ممنوع کردند، فوریت بیشتری پیدا کردند. تقاضا برای پیشگیری از بارداری اورژانسی افزایش یافته است. Nurx، یک شرکت نسخه آنلاین، افزایش 173 درصدی در سفارشات از تگزاس در سپتامبر 2021، ماه اجرایی شدن قانون، در مقایسه با ماه قبل ثبت کرد. هر بادی تگزاس، یک گروه مستقر در آستین که بودجه کنترل بارداری فدرال را اعطا می کند، در هفته اول که وب سایتش شروع به دریافت سفارش کرد، بیش از 200 درخواست برای پیشگیری از بارداری اضطراری دریافت کرد.

گریسی دیمور، 33 ساله، مدیر برنامه و عملیات در Jane’s Due Process، گفت: “در مورد این قوانین اضطراب وجود دارد و احساس اینکه به خاطر داشتن رابطه جنسی مجازات خواهید شد و بارداری همان مجازات است.”

Jane’s Due Process با تبلیغات دیجیتالی به نوجوانان در اینستاگرام و فیس بوک دسترسی پیدا می کند که اشتباهات مربوط به اینکه چه کسی می تواند پیشگیری از بارداری اضطراری را خریداری کند و از کجا پاک می کند. خردسالان در تگزاس و تقریباً دوجین ایالت دیگر، از جمله مادران نوجوانی که قبلاً فرزندی را بزرگ کرده‌اند، برای دریافت نسخه‌ای برای کنترل بارداری هورمونی باید رضایت والدین خود را داشته باشند.

READ  محافظت از لباس زیر در برابر بیماری های مقاربتی در طول رابطه جنسی دهانی

پیشگیری از بارداری اضطراری که بدون نسخه در دسترس است، از این محدودیت ها مستثنی است. اما یافتن این دارو در مناطق روستایی تگزاس دشوار است. و بسیاری از داروخانه‌هایی که آن را حمل می‌کنند آن را در جعبه‌های قفل شده یا پشت پیشخوان داروخانه نگه می‌دارند و از خریداران می‌خواهند که دسترسی داشته باشند. با هزینه هر قرص 35 تا 50 دلار، این دارو برای برخی از جوانان مقرون به صرفه نیست.

«کیت‌های بازپروری» The Jane’s Due Process که رایگان به کسانی که از طریق پیام متنی یا تماس تلفنی درخواست قرص می‌کنند، ارائه می‌شود، شامل کتابچه‌ای است که نزدیک‌ترین کلینیک سقط جنین را فهرست می‌کند، که اغلب ساعت‌ها دورتر از تگزاسی‌ها در خارج از کلان‌شهرهای ایالت است.

D’Amore گفت: “این حق یک نوجوان تگزاسی است که پیشگیری از بارداری اضطراری، تست بارداری و کاندوم بخرد.” ما نه تنها در تلاش هستیم تا دسترسی را فراهم کنیم، بلکه آموزش را نیز در نظر داریم.»

از بسیاری جهات، این گروه ها در یک صحرای آموزشی در مورد سقط جنین، پیشگیری از بارداری و حتی رابطه جنسی فعالیت می کنند. در تگزاس، بسیاری از کلینیک‌های Planned Parenthood و سایر کلینیک‌های سلامت جنسی که به نسل قبلی زنان کمک می‌کردند، مدت‌هاست که از بین رفته‌اند و صدها مرکز بارداری بحرانی جایگزین شده‌اند که زنان را در مورد سقط جنین مشاوره می‌دهند و پیشگیری از بارداری ارائه نمی‌دهند.

از آنجایی که تگزاس در دهه های اخیر به شدت به سمت راست منحرف شد، سیاستمداران ضد سقط جنین متعهد شدند که برنامه ریزی شده والدین را از ایالت خارج کنند و مجموعه ای از محدودیت ها را وضع کنند. در سال 2011، قانونگذاران جمهوری خواه بودجه برنامه ایالتی تنظیم خانواده را تا 66 درصد کاهش دادند و بیش از 80 کلینیک تنظیم خانواده تعطیل شدند.

تاثیر سریع بود. محققان دریافتند از سال 2011 تا 2014 تعداد زنانی که از مؤثرترین اشکال کنترل بارداری – آی یو دی، ایمپلنت و تزریق – استفاده می‌کردند، در شهرستان‌هایی که توسط یکی از شرکت‌های وابسته برنامه‌ریزی شده بود، به میزان یک سوم کاهش یافت، در حالی که تولد زنان فقیر در Medicaid افزایش یافت. 27 درصد در آن شهرستان ها. ایالت در سال‌های اخیر تا حدی بودجه را بازسازی کرد، اما بسیاری از کلینیک‌ها هرگز بازگشایی نشدند.

برای پر کردن این شکاف، وارد شبکه ای از گروه های داوطلب شوید که تقریباً همه از زنان – پیر و جوان – تشکیل شده اند. با همگرایی سیاست سقط جنین و پیشگیری از بارداری، آنها می دانند که هدف بعدی هستند. بسیاری از افرادی که به دنبال ممنوعیت کامل سقط جنین در تگزاس هستند نیز می خواهند پیشگیری از بارداری اضطراری را ممنوع کنند. آنها معتقدند که زندگی با لقاح آغاز می شود و هر دارویی که این فرآیند را مختل کند، باورهای مذهبی آنها را نقض می کند.

READ  "ابر میکروب" مقاوم به آنتی بیوتیک که اکنون در خوک ها گسترده شده است، می تواند به انسان نیز بپرد

فعالان مذهبی در تگزاس در این تلاش پیشرو بوده اند و دولت های ایالتی و محلی را در مأموریت خود مهار کرده اند. تگزاس تنها ایالتی است که برای هیچ گونه روش پیشگیری از بارداری اضطراری برای زنان و دختران کم درآمد در این کشور هزینه ای پرداخت نمی کند. برنامه تنظیم خانواده دولتی. شوراهای محلی در حداقل 40 شهر تگزاس فرمانی را تصویب کرده اند که آنها را «شهرهای مقدس برای نوزادان متولد نشده” این جنبش که در Waskom، تگزاس، در امتداد مرز لوئیزیانا آغاز شد، سقط جنین را جرم انگاری می کند و پیشگیری از بارداری اضطراری را ممنوع می کند.

کشورهای دیگر نیز در حال انجام اقدامات مشابه هستند.

در آریزونا، آرکانزاس، جورجیا، آیداهو، ایلینویز، می سی سی پی و داکوتای جنوبی، داروسازان می توانند در صورت مغایرت با اعتقادات مذهبی آنها، از تجویز اورژانس پیشگیری از بارداری خودداری کنند، و طبق موسسه Guttmacher، آرکانزاس و کارولینای شمالی این دارو را از پوشش اجباری پیشگیری از بارداری مستثنی می کنند. ، یک گروه تحقیقاتی که از حقوق سقط جنین حمایت می کند. قانونگذاران آلاباما قانونی را معرفی کرده اند که وزارت بهداشت ایالتی را از استفاده از بودجه ایالتی برای پرداخت هزینه های پیشگیری از بارداری اضطراری منع می کند.

بسیاری از کاتولیک‌های محافظه‌کار و پروتستان‌های انجیلی معتقدند که قرص‌ها – که با نام‌های تجاری Plan B و Ella به بازار عرضه می‌شوند – و دستگاه‌های داخل رحمی اشکالی از سقط جنین هستند. اما پیشگیری از بارداری اورژانسی کاملاً با داروهایی که برای القای سقط تجویز می شوند متفاوت است.

پلان B یک داروی هورمونی است که با به تاخیر انداختن آزاد شدن تخمک از تخمدان یا جلوگیری از لقاح از بارداری جلوگیری می کند. به بارداری موجود آسیبی نمی رساند. IUD ها عموماً با جلوگیری از رسیدن اسپرم به تخمک عمل می کنند و برخی از اشکال آن، پوشش رحم را برای چسبیدن به تخمک بارور شده ناسازگار می کند.

برای نیمیشا سریکانث، کارشناس ارشد بهداشت عمومی در تگزاس A&M در کالج استیشن، عقب نشینی در برابر این جریان محافظه کارانه به یک جنگ صلیبی اخلاقی تبدیل شده است. او که پشت میز آشپزخانه در آپارتمان مرتب خارج از دانشگاه نشسته بود، گفت: «مردم به خاطر احساس خوبی که دارند رابطه جنسی دارند، نه به این دلیل که بچه می خواهند. سلب آن از آنها از نظر اخلاقی نادرست است.

سریکانت، جوان 21 ساله‌ای با موهای مشکی تا باسن، جعبه‌هایی از طرح B اهدایی، کاندوم‌ها و آزمایش‌های بارداری را زیر تختش نگه می‌دارد. او به‌عنوان رئیس فمینیست‌ها برای برابری باروری و آموزش، معروف به FREE Aggies، یک خط تلفن متنی پیشگیری از بارداری اضطراری راه‌اندازی می‌کند و به هر دانشجوی A&M که با او تماس می‌گیرد، قرص‌های رایگان می‌فرستد، معمولاً آنها را در مرکز دانشجویی ملاقات می‌کند و یک کیسه کاغذی قهوه‌ای را تحویل می‌دهد.

از زمانی که او شروع به اجرای رایگان Aggies کرد، جاسوسانی را از گروه های ضد سقط جنین که جلسات آنلاین را خراب می کردند و به پلت فرم چت خصوصی Discord تغییر می دادند، ریشه کن کرد. او گفت: “اگر A&M مکاتبات ما را درخواست کند، Discord نمی تواند آن را به آنها بدهد.”

هالی موزیک، که چند سال در اواخر دهه 1970 در تگزاس A&M شرکت کرد، گفت که تحویل اضطراری پیشگیری از بارداری توسط داوطلبان با پروسه رایگان Aggies و Jane’s Due، قانونی است، اما ماهیت مخفی آنها این انگ را تقویت می کند که جوانانی که از سلامت جنسی خود مراقبت می کنند شرم آور است. پس از قانونی شدن سقط جنین در سراسر کشور.

زمانی که آنها اخیراً در مرکز دانشجویی ملاقات کردند، به مدولان گفت: «زمان آزادتر بود. “در شمال شهر یک والدین برنامه ریزی شده وجود داشت و دانش آموزان می توانستند برای گرفتن قرص های ضد بارداری راه بروند.”

اکنون، موزیک، 64 ساله، برای خط تلفنی جینز دیو پروس داوطلب می شود و قرص ها را در شهر می ریزد. نامطمئن بودن دسترسی زنان به مراقبت های بهداشتی جنسی او را می ترساند. او برای تحویلی که در یک بازه زمانی محدود در یک مکان خاص درخواست شده بود، ثبت نام کرد. درست قبل از اینکه من خانه ام را ترک کنم لغو شد، و من به این فکر می کنم، “این دختر بیچاره.”

مدولان پر از خشم است. او طوری بزرگ شد که فکر کند می تواند هر چیزی در زندگی باشد، اما می بیند که چگونه سیاست سقط جنین در تگزاس دنیای او را محدود کرده است. دوست پسرش اغلب او را برای زایمان همراهی می کند. او نگران است که یک رادیکال ضد سقط جنین سعی کند او را بکشد. از او خواسته شده است که قرص ها را زیر ماشین، زیر فرش، در یک گیاه جعلی بیرون خانه بگذارد.

او گفت: “این نباید شرم آور باشد.” “این نباید چیزی باشد که مجبور شوید در یک بوته پنهان کنید و مطمئن شوید که کسی شما را نبیند که این کیف بدون علامت را گرفته اید.”

این داستان توسط KHN (خبر سلامت قیصر)، اتاق خبر ملی که روزنامه نگاری عمیقی در مورد مسائل بهداشتی تولید می کند. همراه با تجزیه و تحلیل سیاست و نظرسنجی، KHN یکی از سه برنامه عملیاتی اصلی در است KFF (بنیاد خانواده قیصر). KFF یک سازمان غیرانتفاعی وقفی است که اطلاعات مربوط به مسائل بهداشتی را به ملت ارائه می دهد.