چرا همراهی در پیش دبستانی بسیار مهم است؟

توسط دنیس مان گزارشگر روز سلامت

سه شنبه، 14 ژوئن 2022 (اخبار هلث دی)

عبارت “با دیگران خوب بازی می کند” اغلب برای توصیف افرادی که کمتر احتمال دارد پرهای خود را به هم بزنند استفاده می شود و تحقیقات جدید نشان می دهد که این مهارت های جعبه شنی واقعا مهم هستند.

به نظر می رسد کودکانی که در دوران پیش دبستانی با دیگران خوب بازی می کنند، کمتر احتمال دارد این تجربه را تجربه کنند مسائل مربوط به سلامت روان همانطور که آنها بزرگ می شوند.

لورا گری، روانشناس در National Children’s National در واشنگتن دی سی، که هیچ ارتباطی با مطالعه جدید نداشت، گفت: یافته ها پیامدهای مهمی برای میلیون ها کودکی دارد که در طول سال های شکل گیری خود به دلیل قرنطینه های همه گیر منزوی شده اند.

گری گفت: «ما شاهد تاخیرهای جهانی در مهارت‌های اجتماعی برای بسیاری از بچه‌ها هستیم که دلیل آن فرصت‌های اجتماعی از دست رفته در طول کووید-19 است، اما بچه‌ها انعطاف‌پذیر هستند بنابراین در حال یادگیری هستند اما کمی عقب‌تر هستند».

برای این مطالعه، محققان داده‌های تقریباً 1700 کودک 3 و 7 ساله را تجزیه و تحلیل کردند. آن‌هایی که در 3 سالگی با همسالان خود بهتر بازی کردند کمتر احتمال داشت بیش فعالو والدین و معلمان آنها گزارش دادند که این بچه ها مشکلات رفتاری و عاطفی کمتری داشتند. علاوه بر این، این مطالعه نشان داد، بچه‌هایی که در جوانی با دیگران خوب بازی می‌کردند، با افزایش سن کمتر با بچه‌های دیگر دعوا می‌کردند.

این روند حتی زمانی که محققان به زیرمجموعه‌هایی از کودکانی که در معرض خطر بالای مشکلات سلامت روان بودند و پس از کنترل سایر عوامل شناخته شده برای افزایش خطر نگرانی‌های مربوط به سلامت روان، ادامه یافت.

READ  جانبازان برای ماری جوانا پزشکی در جنوب محافظه کار تلاش می کنند

به گفته جنی گیبسون، نویسنده این مطالعه، «ارائه فرصت‌هایی برای بازی با کودکان دیگر بخش مهمی از بهترین شروع زندگی هر کودک است». او استادیار روانشناسی و آموزش است در مرکز آموزش، توسعه و یادگیری بازی کنید در دانشگاه کمبریج، انگلستان.

بازی کردن چیزی بیش از سرگرمی است. گیبسون گفت: «بازی راهی عالی برای کودکان برای یادگیری و تمرین مهارت‌های جدید است. از طریق بازی، کودکان می توانند مهارت های اجتماعی ضروری مانند همکاری، نوبت گرفتن، مدیریت احساسات و کنار آمدن با عدم اطمینان را بیاموزند.

بازی همچنین به کودکان کمک می‌کند تا مهارت‌هایی را که برای دوست‌داشتن و دوست‌داشتن نیاز دارند، توسعه دهند. او گفت: «بهترین چیز در مورد نمایشنامه این است که هر کودکی متخصص است. “شما به اسباب‌بازی‌ها یا وسایل گران‌قیمت نیاز ندارید. ایجاد زمان و مکان برای بازی هر روز مهم است.”

برای نوزادان، بازی‌های ساده و قافیه‌های مهد کودک راه‌های عالی برای شروع بازی هستند. گیبسون افزود: «همچنین برای ایجاد فرصت‌هایی برای کودکتان برای ملاقات با کودکان دیگر، هرگز زود نیست.

او پیشنهاد کرد که به دنبال فعالیت های والدین-کودک در گروه های اجتماعی محلی خود یا زمان داستان در کتابخانه عمومی محلی باشید.

این یافته ها، که به صورت آنلاین در 14 ژوئن منتشر شد روانپزشکی کودک و رشد انسانی، گری گفت، به این معنا نیست که کودکانی که در جوانی با دیگران بازی نمی‌کردند، دچار چالش‌های سلامت روانی می‌شوند.

گری توضیح داد: «کودکان تاب‌آور هستند و داشتن والدین حامی و جامعه‌ای حامی می‌تواند به آنها کمک کند تا راهبردهای مقابله‌ای را بیاموزند.

READ  سایه چشم سه تایی Glossier Monochromes | وبلاگ نویس زیبایی بریتانیایی

توصیه او؟ «در مورد آموزش راهبردها یا مهارت‌های مقابله با عمد باشید، به خصوص اگر فرزندی دارید که بیشتر است واکنش عاطفی،“گری گفت.

لورن نیکربوکر گفت: الگوبرداری از رفتار خوب می تواند به کودکان کمک کند تا مهارت های اجتماعی مهمی را بیاموزند. او یکی از مدیران برنامه دوران کودکی در مرکز مطالعه کودک در NYU Langone Health در شهر نیویورک است.

Knickerbocker گفت: “فرصت هایی را برای فرزند خود فراهم کنید تا در کنار همسالان خود باشد و اگر آنها در کنار هم قرار گرفتن یا اشتراک گذاری مشکل دارند، اقدامات لازم را برای رفع این مشکل انجام دهید.”

اجازه ندهید این مسائل شما را از ترتیب دادن قرارهای بازی و قرار دادن فرزندتان در موقعیت هایی با دیگران باز دارد. او تاکید کرد: به تلاش خود ادامه دهید.

اطلاعات بیشتر

آکادمی اطفال آمریکا ارائه می دهد بیشتر در مورد مزایای بازی.

منابع: لورا گری، دکترا، روانشناس، ملی کودکان، واشنگتن، دی سی. جنی گیبسون، دکترا، استادیار، روانشناسی، آموزش، بازی در آموزش، توسعه و یادگیری، دانشگاه کمبریج، انگلستان. Lauren Knickerbocker، دکترا، مدیر مشترک، برنامه دوران کودکی، مرکز مطالعات کودک، بخش روانپزشکی کودک و نوجوان، NYU Langone Health، شهر نیویورک. روانپزشکی کودک و رشد انسانی، 14 ژوئن 2022، آنلاین

اخبار پزشکی
حق چاپ © 2021 HealthDay. تمامی حقوق محفوظ است.
نمایش اسلاید


راهنمای والدین: تغذیه سالم برای کودکان
به نمایش اسلاید مراجعه کنید