چه بیهوشی برای جراحی شکستگی لگن بهتر عمل می کند؟

دوشنبه، 20 ژوئن 2022 (اخبار هلث دی)

بیمارانی که بی حسی نخاعی انجام می دهند در حالی که پزشکان شکستگی لگن را ترمیم می کنند، درد بیشتری دارند و پس از آن به مسکن های تجویزی بیشتری نسبت به داروهای تجویز شده نیاز دارند. بیهوشی عمومی، یک مطالعه جدید نشان می دهد.

بی حسی نخاعی به طور فزاینده ای به عنوان راهی برای کاهش درد و استفاده از مسکن استفاده می شود، اما این یافته ها نشان می دهد که تأثیر معکوس بر بیماران جراحی شکستگی لگن دارد.

دکتر مارک نیومن، سرپرست تیم تحقیق، می گوید: «در مطالعه ما، بیمارانی که بی حسی نخاعی دریافت کردند، مواد افیونی کمتری در اتاق عمل دریافت کردند، اما در نهایت درد بیشتری داشتند و پس از جراحی، از داروهای مسکن تجویزی بیشتری استفاده کردند.» او دانشیار بیهوشی در دانشکده پزشکی پرلمن دانشگاه پنسیلوانیا است و رئیس سابق گروه ویژه مواد افیونی Penn Medicine است.

نیومن گفت: “در حالی که مطالعه ما نمی تواند به طور قطعی تعیین کند که آیا این به دلیل خود بی حسی نخاعی است یا این واقعیت که مواد افیونی کمتری از قبل استفاده شده است، این نتیجه ای است که باید افراد را وادار کند برخی از مفروضات مربوط به مسیرهای مراقبت فعلی را بررسی کنند.” در یک خبر دانشگاه

برای این مطالعه، او و تیمش داده‌های 1600 بیمار را تجزیه و تحلیل کردند جراحی شکستگی لگن بین سال های 2016 تا 2021 در ده ها بیمارستان در ایالات متحده و کانادا. حدود نیمی از آنها بیهوشی نخاعی و نیمی بیهوشی عمومی داشتند.

READ  عوارض جانبی ، دوز و هشدارها

به طور کلی، بیماران روز بعد از جراحی بیشترین درد خود را داشتند. بیماران بیهوشی نخاعی نسبت به گروه بیهوشی عمومی (7.6 از 10) سطوح کمی بالاتر از درد بدتر (7.9 از 10) داشتند.

دو ماه بعد، بیماران بی‌حسی نخاعی 33 درصد بیشتر احتمال داشت که همچنان از مسکن‌های تجویزی استفاده کنند. بر اساس یافته های منتشر شده در 13 ژوئن در ژورنال، شش و 12 ماه پس از جراحی، تفاوت معنی داری بین دو گروه وجود نداشت. سالنامه طب داخلی.

در یک مطالعه جداگانه در سال گذشتهنیومن و همکارانش به این نتیجه رسیدند که بیهوشی عمومی برای بیماران جراحی شکستگی لگن به اندازه بی حسی نخاعی بی خطر است، یافته ای که یک فرض رایج در جامعه پزشکی را به چالش می کشد.

اطلاعات بیشتر

برای اطلاعات بیشتر در مورد جراحی شکستگی لگن، به ادامه مطلب بروید کتابخانه ملی پزشکی ایالات متحده.

منبع: دانشگاه پنسیلوانیا، انتشار خبری، 13 ژوئن 2022

توسط رابرت پریدت خبرنگار HealthDay

اخبار پزشکی
حق چاپ © 2021 HealthDay. تمامی حقوق محفوظ است.
پرسش


اصطلاح پزشکی دیگری برای پوکی استخوان چیست؟
پاسخ را ببینید