کارشناس می‌گوید Ozempic برای کاهش وزن اتفاقی توسط FDA تأیید نشده است

یکی دیگر از متخصصان در میان روند کاهش وزن که شامل اوزمپیک و داروهای مشابه است، صحبت کرده است که با گزارش‌هایی در مورد افراد مشهور هالیوودی که آنها را به خاطر تغییر بدنشان اعتبار می‌دهند، صحبت کرده است.

دکتر توماس سو، یک جراح پلاستیک، به طور انحصاری با او صحبت کرد ما هفتگی برای رسیدگی به روند نگران کننده ای که در بحبوحه تقاضای شدید برای داروهای Ozempic، Wegovy و داروهای مشابه باعث کمبود شد.

این دارو هرگز برای افرادی که وزن ایده آل خود را دارند ساخته نشده است. این حتی توسط FDA برای کاهش وزن گاه به گاه تایید نشده است.

وی ادامه داد: «شرایط دقیقی وجود دارد که بیماران برای واجد شرایط بودن برای Wegovy به عنوان یک داروی کاهش وزن باید رعایت کنند. [including] نیاز BMI آنها [and] آنها باید بیش از 30 سال داشته باشند. بنابراین برای کاهش وزن گاه به گاه، تایید نشده است و به عنوان یک استفاده غیرقانونی در نظر گرفته می شود.

را FDA یا سازمان غذا و دارو Ozempic و Wegovy برای مدیریت مزمن وزن در بزرگسالان دارای اضافه وزن یا چاق با شرایط مرتبط با وزن، از جمله دیابت نوع 2 و فشار خون بالا تایید شده است، نه برای افرادی که به تنهایی به دنبال کاهش وزن هستند.

سو در ادامه توضیح داد که چرا قطع مصرف داروها منجر به افزایش وزن می شود. او همچنین اعتراف کرد که اوزمپیک ابزار خوبی برای کاهش وزن نیست.

“این ایده خوبی برای کسی نیست که امیدوار است آن را متوقف کند، زیرا یک چیز که ما می دانیم این است که وقتی دارو را قطع می کنید، چه چند ماه بعد یا یک سال بعد، وزن شما خیلی سریع برمی گردد. اگر واقعاً قصد دارید چیزی را کنار بگذارید، معیار کاهش وزن خوبی نیست.»

READ  مطالعه نشان می دهد که میگرن ساختار مغز را در سطح میکرو تغییر می دهد

سو اولین کسی نبود که در مورد استفاده از Ozempic هشدار داد. دکتر رابرت کوشنر، استاد و مدیر مرکز پزشکی سبک زندگی در دانشکده پزشکی دانشگاه نورث وسترن فاینبرگ در شیکاگو، اخیراً با Everyday Health صحبت کرد و گفت که افزایش وزن پس از قطع اوزمپیک “احتمال دارد”.

به گفته کوشنر، اگر کاربران تغییرات سبک زندگی سالم را در کنار دارو دنبال نکنند، می توانند وزن خود را دوباره به دست آورند. او همچنین سناریوهای مختلفی را که می‌تواند در غیاب اوزمپیک و داروهای مشابه دیابت که برای کاهش وزن استفاده می‌شوند، اتفاق بیفتد، از جمله معکوس شدن «صورت اوزمپیک» برشمرد.

اوایل این هفته، مطالعه ای که در مجله Acta Pharmaceutica Sinica B منتشر شد، یک عارضه جانبی جدی از مصرف Ozempic و Wegovy برای کاهش وزن را گزارش کرد. به گفته محققان، مصرف این داروها می تواند منجر به “افزایش خطر” ایجاد انسداد روده شود.

علیرغم مشکلات، سو به جذابیت داروهای دیابت برای کاهش وزن اذعان داشت. آنها نه تنها وسیله ای برای از دست دادن پوند فراهم می کنند، بلکه این کار را به ساده ترین روش و بدون تلاش نیز انجام می دهند.

“این یک روش آسان برای کاهش وزن است. نیاز به فکر زیاد و تلاش زیاد ندارد. شما به خودتان آمپول می زنید و اشتهای شما سرکوب می شود و از آن رنج نمی برید. بنابراین شما به طور طبیعی فقط کمتر غذا می خورید. این کارشناس به Us Weekly گفت: شما مجبور نیستید با هوس های خود مبارزه کنید یا به باشگاه بروید و سخت تمرین کنید، بنابراین وزن خود را به روشی آسان کاهش دهید.

READ  پزشکان انکولوژی می گویند که اقدام بهتر باعث کاهش بودجه مراقبت از سرطان می شود - یک استدلال نادرست

با این حال، پزشک مستقر در فلوریدا هشدار داد که Ozempic برای همه نیست. در حالی که این دارو ممکن است کاهش وزن را برای برخی از کاربران تضمین کند، برخی دیگر ممکن است از مزایای وعده داده شده مشابه برخوردار نباشند.

کمی زمان می برد، شاید یک ماه کامل قبل از اینکه فردی شروع به تغییر وزن محسوس کند، و اثرات آن می تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد. بنابراین، برخی از افراد واقعاً به اوزمپیک به عنوان یک داروی کاهش وزن واکنش خوبی نشان نمی دهند.

یک نما دفتر مرکزی سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) را در سیلور اسپرینگ، مریلند در 14 اوت 2012 نشان می دهد. رویترز/ جیسون رید