کارها، ورزش و ملاقات با خانواده ممکن است به کاهش خطر زوال عقل کمک کند: مطالعه

یک مطالعه جدید نشان می دهد که اعضای سالخورده خانواده ممکن است خطر ابتلا به زوال عقل را از طریق کارهای روزمره، ورزش، و ملاقات با خانواده و دوستان کاهش دهند.

بر اساس انجمن آلزایمردر حال حاضر بیش از 6 میلیون آمریکایی مبتلا به آلزایمر هستند که آن را به شایع ترین نوع زوال عقل در این کشور تبدیل می کند. این بیماری که با از دست دادن حافظه و کاهش سایر توانایی های شناختی مشخص می شود، کیفیت زندگی سالمندان را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد.

مطالعه جدیدی که در شماره 27 جولای 2022 منتشر شد عصب شناسیمجله پزشکی آکادمی عصب شناسی آمریکا دریافت که فعالیت های فیزیکی و ذهنی و ملاقات های اجتماعی می تواند به کاهش خطر زوال عقل کمک کند.

بسیاری از مطالعات عوامل خطر بالقوه برای زوال عقل را شناسایی کرده‌اند، اما ما می‌خواستیم درباره طیف گسترده‌ای از عادات سبک زندگی و نقش بالقوه آنها در پیشگیری از زوال عقل بیشتر بدانیم. مطالعه ما نشان داد که ورزش، کارهای خانه و بازدیدهای اجتماعی با کاهش خطر ابتلا به انواع مختلف زوال عقل مرتبط است.

این مطالعه شامل 501376 نفر از یک پایگاه داده در بریتانیا بود که در ابتدای مطالعه از آنها خواسته شد تا پرسشنامه‌هایی را پر کنند. آنها همچنین گزارش دادند که آیا یکی از اعضای خانواده آنها مبتلا به زوال عقل بوده است تا خطرات ژنتیکی آنها مشخص شود.

پس از تعدیل عواملی مانند درآمد، سن و سیگار، محققان دریافتند افرادی که به شدت درگیر الگوهای فعالیتی از جمله ورزش های مکرر، کارهای خانه و ملاقات روزانه از خانواده و دوستان بودند، 35، 21 و 15 درصد کمتر در معرض خطر ابتلا به این بیماری بودند. به ترتیب زوال عقل

READ  رنگ پوست تار کننده Fenty Beauty Eaze Drop

“مطالعه ما نشان داده است که با درگیر شدن بیشتر در فعالیت های جسمی و ذهنی سالم، افراد ممکن است خطر ابتلا به زوال عقل را کاهش دهند. تحقیقات بیشتری برای تایید یافته های ما مورد نیاز است. با این حال، نتایج ما دلگرم کننده است که ایجاد این تغییرات ساده در سبک زندگی ممکن است مفید باشد.” گفت: آهنگ.

محققان دریافتند که صرف نظر از اینکه سابقه خانوادگی زوال عقل داشته یا نه، شرکت کنندگان از اثرات مثبت فعالیت های جسمی و ذهنی بهره مند می شوند.

در مورد محدودیت مطالعه، شرکت‌کنندگان فعالیت فیزیکی و ذهنی خود را گزارش کردند، به این معنی که ممکن است آن‌ها را به‌درستی به خاطر نیاورده‌اند یا به‌درستی بیان نکرده باشند.