“کسی قرار است بمیرد”: بیماران Medi-Cal برای پر کردن نسخه ها تلاش می کنند


ساکرامنتو – یک ماه پس از آغاز به کار، برنامه جدید داروی نسخه‌ای Medicaid کالیفرنیا با مشکلاتی همراه است و هزاران بیمار را بدون دارو رها می‌کند – اغلب پس از توقف تا هشت ساعت در خطوط تلفن مرکز تماس.

در 1 ژانویه، ایالت کنترل برنامه دارویی Medicaid خود را که به نام شناخته می شود، به دست گرفت Medi-Cal Rxبه Magellan Health، که پوشش داروهای تجویزی را برای 14 میلیون بیمار Medicaid کالیفرنیا، که اکثر آنها قبلاً داروهای خود را از حدود 22 طرح مراقبت مدیریت شده دریافت می کردند، اجرا می کند.

اما ماژلان اجرا را متوقف کرده است. مقامات ایالتی گفتند که پیش‌بینی نمی‌کرد که تماس‌ها با مرکز کمک آن اینقدر طول بکشد، و تعداد زیادی از کارکنان مرکز تماس آن در طول موج Omicron بیمار شده‌اند – به گفته مقامات ایالتی، 100 نفر از 220 نفر در دو هفته اول ژانویه غایب بودند. ماژلان همچنین اطلاعات مورد نیاز خود را از برنامه های مراقبت مدیریت شده دریافت نکرد.

این امر باعث شده تا مردم کالیفرنیا از ردینگ تا اوشن ساید برای روزها، گاهی اوقات هفته ها، داروهای خود را بی نیاز کنند.

دکتر جیمز شولتز، مدیر ارشد پزشکی Neighborhood Healthcare که 17 کلینیک را در شهرستان های ریورساید و سن دیگو اداره می کند، گفت: “ما بیماران بسیار زیادی داشته ایم که به نوعی در این برزخ هستند.”

شولتز، که گفت: برخی از بیماران کلینیک او تاخیر در دریافت داروهای نجات دهنده زندگی مانند آنتی بیوتیک ها یا داروهایی که برای جلوگیری از تشنج و لخته شدن خون استفاده می شوند، با تاخیر مواجه شده اند، افزود: “کسی می میرد اگر قبلاً نرفته باشد.” “به همین دلیل است که ما بسیار سخت می جنگیم.”

مقامات وزارت خدمات مراقبت های بهداشتی کالیفرنیا، که برنامه Medi-Cal، کالیفرنیا Medicaid را برای افراد کم درآمد مدیریت می کند، مشکلات را “غیرقابل قبول” خواندند. بخش بهداشت و درمان Magellan در حال تلاش برای یافتن داده‌های بیمار مفقود، رفع رد ادعاهای نادرست، اضافه کردن کارکنان مرکز تماس و ارائه کدهایی به داروسازان برای لغو رد نسخه‌ها هستند.

واگذاری برنامه دارویی Medi-Cal به یک مدیر مزایای داروخانه یکی از ابتکارات بزرگ فرماندار گاوین نیوسام در مراقبت های بهداشتی است. دولت او تخمین می زند که تنها در سال بودجه 2022-2023، 414 میلیون دلار صرفه جویی خواهد کرد، تا حدی با دریافت تخفیف های بزرگ تر از برنامه های بیمه مراقبت های مدیریت شده بر روی داروها.

اما این انتقال عظیم برای بسیاری از ارائه دهندگان، داروسازان و بیماران دشوار بوده است، به ویژه بیمارانی که از داروهایی استفاده می کنند که پزشکان آنها را از نظر پزشکی ضروری می دانند، اما به آنها نیاز دارند. مجوزهای قبلی از Medi-Cal Rx و به طور کلی در لیست داروهای تایید شده ایالتی نیستند. مقامات ایالتی گفتند که ماژلان از زمان تصدی این مسئولیت بیش از 95000 درخواست مجوز دریافت کرده است.

در ماه‌های منتهی به تغییر، به بیماران و پزشکان گفته شد که تمام داروهای آنها به مدت 180 روز در سیستم جدید قرار می‌گیرد، اما همیشه اینطور نبوده است.

مرلین بلومر از Oceanside تقریباً یک هفته بدون نسخه تخصصی هیستامین که برای تنظیم پاسخ آلرژیک بیش فعال در بدن خود مصرف می کند، گذرانده بود، وضعیتی که به آن معروف است. سندرم فعال سازی ماست سل، زیرا داروساز و ماژلان گفتند که دیگر تحت پوشش نیست. هنگامی که او در نهایت هفته گذشته با کسی در مرکز تماس ماژلان تماس گرفت – شش ساعت پس از برقراری تماس – یک سرپرست به او کدی را داد که داروساز می‌تواند از آن استفاده کند تا انکار را لغو کند.

اما داروخانه قبول نکرد.

روز دوشنبه، طرح سلامتی بلومر یک منبع اضطراری پنج روزه برای او فراهم کرد، اما او نمی‌داند وقتی تمام شود چه اتفاقی می‌افتد. بدون دارو به نام کتوتیفن، بلومر در سراسر صورت خود کهیر قرمز روشن و تکه‌ای پیدا می‌کند.

بلومر، 57 ساله، که گفت صورتش شروع به متورم شدن کرده است، گفت: “من در حال فرار هستم و دارم گیج می شوم.” “این فراتر از ناامید کننده است.”

مقامات ایالتی گفتند که نمایندگان ماژلان تا 1 فوریه به بیش از 81000 تماس در مرکز تماس 24 ساعته و 7 روزه در هفته پاسخ داده اند و تا 4 فوریه 11 میلیون ادعای نسخه را پرداخت کرده اند که مجموعاً 1.3 میلیارد دلار است.

جیسی کوپر، مدیر مدیکید ایالتی، روز دوشنبه در جلسه استماع کمیته فرعی بودجه مجلس به قانونگذاران گفت: «در حالی که ما اینجا نشسته‌ایم، مشخصاً پنج هفته پس از عملیات، ماژلان، پیمانکار ما، واقعاً با برخی از عملیات خدماتی مشکل داشت.

او گفت که وزارت خدمات مراقبت‌های بهداشتی جلسات روزانه‌ای با ماژلان برگزار می‌کند تا درباره مدیریت این برنامه بحث کند و دولت کارکنانی را برای پاسخگویی به تماس‌ها در مرکز تماس Medi-Cal Rx فراهم کرده است. کوپر افزود، هدف فوری این است که اطمینان حاصل شود داروهایی که نیاز به مجوز قبلی دارند ظرف 24 ساعت تایید می شوند. او گفت که در این بین، ایالت به داروخانه ها اجازه داده است تا نسخه های اورژانسی را تا دو هفته تکمیل کنند. آن را نیز حذف کرده است الزامات مجوز قبلی برای برخی از داروها

ماژلان سوالات رسانه ها را به وزارت خدمات مراقبت های بهداشتی ارجاع داد.

پس از جلسه استماع، عضو مجمع، خواکین آرامبولا (دی-فرزنو)، که ریاست کمیته فرعی بودجه مجلس را بر عهده دارد که بر مدی کال نظارت دارد، گفت که از برنامه دولت راضی است. او به KHN گفت: “من معتقدم مسیر واقعی برای اجرای موفقیت آمیز سیستم وجود دارد.”

شارون نگ، مدیر داروخانه در کلینیک خانواده ونیز، چندان خوشبین نیست. اگرچه مقامات ایالتی می‌گویند به داروخانه‌ها اجازه استفاده از کدهای لغو و پر کردن نسخه‌های اضطراری موقت را داده‌اند، نسخه‌ها همچنان رد می‌شوند.

Ng گفت: “این فقط هرج و مرج است.” ما مدام رد می شدیم. این بسیار ناامید کننده بوده است زیرا رد شدن به شما نمی گوید چه چیزی اشتباه است. و اگر بالاخره از خطوط آنها عبور کنید، آنها هم به شما کمکی نمی کنند. آنها فقط حدس می زنند.»

او افزود، آنچه ماژلان به آن نیاز دارد، یک خط تلفن اختصاصی برای داروسازان است – مانند برنامه های مراقبت مدیریت شده – تا آنها مجبور نباشند با بیماران Medi-Cal رقابت کنند.

بیماران و مدافعان حقوقی می گویند که از این هرج و مرج گیج شده اند زیرا هم ایالت و هم ماژلان زمان زیادی برای آماده شدن برای عرضه داشتند، زیرا این برنامه تقریباً یک سال پس از اعلام شرکت مراقبت های بهداشتی Centene به تعویق افتاد. برای به دست آوردن برنامه ریزی می کند ماژلان

Medi-Cal Rx سرانجام در 1 ژانویه پس از مقامات ایالتی راه اندازی شد حکومت کرد در ماه دسامبر، ماژلان می‌توانست به‌طور مستقل مزایای داروی Medi-Cal را بدون هیچ گونه تضاد منافع با مالک جدیدش مدیریت کند.

جک دیلی، وکیل انجمن کمک های حقوقی سن دیگو، که نماینده برخی از ثبت نام کنندگان Medi-Cal هستند که قادر به دریافت داروهای خود نیستند، گفت: “ماژلان باید به طور کامل به این درک می رسید که حجم و نیازها چقدر خواهد بود.” من فکر نمی‌کردم این جایی باشد که ما یک ماه از این روند بگذریم.»

شاهادا، مادری در ردینگ، دو هفته گذشته را به شدت در تلاش برای تایید داروهای ضد بارداری پسر 16 ساله‌اش صرف کرده است. او گفت که او تراجنسیتی است و تا هفته گذشته پنج سال بود که پریود نشده بود. بدون کنترل بارداری به مدت 11 روز خونریزی کرد.

شاهاده که خواست برای حفظ حریم خصوصی پسرش، نام خانوادگی او منتشر نشود، گفت: «چیزهای خانه ما شروع به انحلال کرده است. او افسرده است، چند روزی است که نمی تواند به مدرسه برود، واقعاً اضطراب زیادی دارد. این فقط بسیار احساسی و خسته کننده است.»

هنگامی که شاهادا سعی کرد نسخه را پر کند، داروساز به او گفت که به دلیل جنسیت پسرش از آن رد شده است.

او هر فرصتی پیدا می کرد با مرکز تماس نسخه نویسی تماس می گرفت. برنامه مراقبت مدیریت شده او نشان می دهد که یک نقص در سیستم وجود دارد اما نمی دانست چگونه کمک کند زیرا دیگر داروهای تجویزی را برای اعضای خود کنترل نمی کند. دکتر پسرش سعی کرد مدارک بیشتری را ارائه دهد بی نتیجه بود و او شکایتی را به Medi-Cal Rx ارسال کرد.

در آخر هفته، او سرانجام برای کنترل بارداری پسرش تاییدیه گرفت، اما نگران این است که نسخه را در سه ماه دیگر پر کند.

شولتز، پزشک کانتی سن دیگو، گفت که کارکنان او نیز به مرکز تماس هدایت می شوند تا در صورت محرومیت بیماران از دریافت دارو، سوال بپرسند. او گفت، اما فرم درخواست تجدیدنظر که از آنها خواسته می شود پر کنند، ناقص است، و فاقد بخشی برای داروهای قبلی است که بیمار امتحان کرده است، به عنوان مثال، اطلاعاتی که Medi-Cal Rx برای تأیید نیاز دارد.

ما مردم را با کووید بیرون آورده ایم. ما واقعاً وقت نداریم هشت ساعت در حالت تعلیق بنشینیم. شولتز گفت: ما ده‌ها بیمار را در یک قایق داریم. از نظر تئوری، همه کارکنان ما می‌توانند با ماژلان به حالت تعلیق درآیند. ما نمی توانیم این کار را انجام دهیم.»

READ  آسپرین در مقابل پلاویکس (کلوپیدوگرل) تفاوت، عوارض جانبی (خطرات خونریزی)، فواید